OSAO

FI EN
Tulosta
Etusivu / Nyt / OSAOsta valmistuneet

OSAOsta vuonna 2017 valmistuneet

Alla olevasta listasta pääset katsomaan valmistuneiden nimet, jotka ovat antaneet julkaisuun luvan.

Toukokuu 2017

+

Haukiputaan yksikkö

Autoalan perustutkinto, automaalari:
Erkkilä Taneli

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari:
Kaikkonen Taisto

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja:
Aalto Joonas, Leinonen Timo

Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto, sisustaja:
Mähönen Iida

Kaukovainion yksikkö, liiketalous

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi:
Haapea Niina, Hautamäki Jukka, Heikkinen Marianna, Hietala Karoliina, Huusko Pirjo, Ikonen Sanna, Jaakola Jonna, Juntunen Roosa, Juusola Johanna, Kantola Marjut, Kaski Viljo, Kurkela Joona, Kyngäs Jaakko, Leskelä Jenna, Mäläskä Miska, Petäjäjärvi Elina, Ponto Jere, Rahja Jenna, Rantapelkonen Heikki, Terho Tiina, Wallenius Katja

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi:
Hankilahti Matias, Jämsä Kalle

Isännöinnin ammattitutkinto:
Halminen Sinikka, Kangas Laura, Kotila Petri, Lirkina Valentina

Lähiesimiestyön ammattitutkinto:
Grönroos Mika, Helin Petra, Kokko Katja, Kolehmainen Tarja, Nurminen Heli, Sala Iinamaija, Töyräs Sari, Välitalo Sari

Myynnin ammattitutkinto:
Aspegren Heidi, Kadir Eva, Kokko Julia, Lehtosalo Riikka, Mahamed Fadumo, Ryynänen Milla

Sihteerin ammattitutkinto:
Kirjavainen Sanna, Mustonen Sari, Pöyskö Sari

Kaukovainion yksikkö, tekniikka

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja:
Mikkonen Juho

Kone- ja metallialan perustutkinto, levyseppähitsaaja:
Pulkkanen Valtteri, Särkioja Niko

Prosessiteollisuuden perustutkinto, prosessinhoitaja:
Ihalainen Topia

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja:
Kestilä Sami Juhani, Lampela Arttu

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, automaatioasentaja:
Rajala Santeri, Seppälä Kristian

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja:
Aspegren Janne, Kärki Veli-Matti, Parkkila Antton, Salmi Otto, Seppälä Vertti

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja:
Haanpää Ville, Hirvaskoski Elias, Kallio Osmo, Kemppainen Artturi, Kennilä Aleksi, Kotajärvi Edvard, Lapinkangas Kasperi, Laukka Niko, Lindroos Miko, Manninen Tommi, Mattila Aleksi, Määttä Tuure, Nissinaho Joona, Paakkari Toni, Pulkkanen Harri, Salminen Antti, Tyni Turo

Kempeleen-Limingan yksikkö

Kempeleen toimipiste

Hotelli-, ravintola- ja catering -alan perustutkinto, kokki:
Korhonen Ida, Rissanen Miia, Syrjä Lauri

Logistiikan perustutkinto, autonkuljettaja:
Ahonen Juho, Flydström Patrik, Salmela Roni, Soronen Ari

Logistiikan perustutkinto, linja-autonkuljettaja:
Korhonen Mikael

Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja:
Ahonen Jukka, Järvelin Jorma, Karttunen Sami, Matila Mika, Särkipaju Jukka, Ylitalo Virpi

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja:
Aaltonen Teemu, Eerikkilä Teemu, Eskola Tuomas, Haapakoski Eetu, Haataja Hannu, Hannula Sara, Heikkilä Niko, Ihalainen Niko, Ilmola Henri, Jäkäläniemi Juuso, Kajava Teemu, Korkiakoski Jeremia, Koskela Santeri, Lassila Antti, Lehtonen Severi, Pakanen Saku, Peteri Pauli, Tauriainen Jari, Turtio Joel, Tölli Arttu, Ylikulju Eerik, Yypänaho Salla

Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri:
Kaisto Riikka, Kokko Anne, Kotila Saija, Kylli Heli, Nyman Mira, Valikainen Henna, Viitala Minna

Floristin ammattitutkinto:
Niemelä Veera

Kontinkankaan yksikkö

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja:
Aatsinki Tiia, Koivumaa Sami, Kokko Sari, Laivamaa Lauri, Lantto Anne, Mehtälä Jaana, Meriläinen Reetta, Rytkönen Tia Emilia, Siika-aho Miia, Tuomela Tiia, Turunen Minna, Ukkonen Marika, Virkkala Hanna, Ylitalo Niina

Muhoksen yksikkö

Hotelli-, ravintola- ja catering -alan perustutkinto, kokki:
Strandén Ida

Myllytullin-Pikisaaren yksikkö

Myllytullin toimipiste

Matkailualan perustutkinto, matkailupalvelujen tuottaja:
Hautakoski Juulia Josefiina, Pohjola Jessika

Pudasjärven yksikkö

Hevostalouden perustutkinto, hevostenhoitaja:
Virpi Sara-Maria

Matkailualan perustutkinto, matkailupalvelujen tuottaja:
Ervasti Emmi, Tarvainen Tytti

Taivalkosken yksikkö

Rakennusalan perustutkinto, maarakennuskoneenkuljettaja:
Pellikainen Mikko

Huhtikuu 2017

+

Haukiputaan yksikkö

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja:
Alakärppä Jere, Haavisto Tuomas, Heikkinen Juho, Jurmu Juho, Kaarlela Niko, Kontio Rami, Latola Lauri, Lämsä Joona, Niskala Joona, Nyman Pauli, Pilto Eppu, Ratilainen Jonne, Savilahti Markus, Seppänen Arto, Soinne Waltteri, Vainio Johannes

Autoalan perustutkinto, autokorinkorjaaja:
Palojärvi Joonas Autoalan perustutkinto, automaalari: Holopainen Toomas, Häikiö Niina, Jussila Niko, Jurvelin Laura, Kyllönen Vili, Paavola Tuomas, Rautiainen Eemeli, Simula Iiro, Untinen Janne, Utriainen Jere, Öyttenmaa Katariina

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja:
Fellman Carolina, Haataja Kaija, Koskela Riina, Kuusijärvi Riina, Latvala Saara, Leviäkangas Jouni, Paasila Sofia, Perttunen Kaisa, Pylkäs Julia, Väisänen Emilia

Hotelli-, ravintola- ja catering -alan perustutkinto, kokki:
Hekkala Karoliina, Hietakoste Saana, Hiltunen Antti, Höykinpuro Topi, Jaara Mikko, Lukkarila Aleksi, Runtti Niko, Saarela Jutta

Hotelli-, ravintola- ja catering -alan perustutkinto, tarjoilija:
Alioravainen Terhi, Kokko Susanna, Leskinen Mari, Penttilä Matilda

Pintakäsittelyalan perustutkinto, lattianpäällystäjä:
Louhela Janne, Oravainen Ville

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari:
Alakiuttu Joni

Rakennusalan perustutkinto, maarakennuskoneenkuljettaja:
Haverinen Olli, Kivelä Joona, Kyllönen Jere, Mehtälä Arttu, Mikkonen Juha, Tolonen Aleksi

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja:
Kukkonen Jani

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja:
Aroone Abdulkadir, Haverinen Markus, Koskela Johannes, Kouvala Antti, Kynkäänniemi Tommi, Kärki Otto-Joonas, Laine Joona, Lantto Ville, Laukka Pietari, Meriläinen Henri, Mäkitalo Rasmus, Nalli Joonas, Nikula Eva, Paaso Otto, Piirainen Jaakko, Polojärvi Akseli, Polojärvi Jaakko, Remes Veikka, Riikonen Niko, Rintala Ville, Rytky Jani, Savilaakso Teemu, Shnoro Rasmus, Turpeenoja Elias, Vänttilä Niko

Kaukovainion yksikkö, liiketalous

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi:
Eskelinen Laura, Härmä Ville, Iisakka Tuija, Jokelainen Jani, Karvonen Hanna, Kiviniemi Jere, Knuutinen Katja, Korkala Olga, Kuusirati Sanna, Kuokkanen Ville, Kälkäinen Juho, Leinonen Katriina, Liang Chaoyun, Luokkanen Pauliina, Luttinen Riina, Metsi Wänne, Nokela Piritta, Nurmela Ville-Niklas, Ojala Inka, Pitkänen Anu, Roivainen Joonas, Ronkainen Olli, Takkula Ella, Teppola Laura, Udd Tiina, Vehkaperä Tarja, Äijänen Miro

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi:
Paaso Jesse, Väliahde Matti

Isännöinnin ammattitutkinto:
Kallio Mikko

Lähiesimiestyön ammattitutkinto:
Pernu Hanna-Kaisa

Kaukovainion yksikkö, tekniikka

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja:
Jaara Jere, Kesti Joni, Kärsämä Ville, Ovaska Olli, Ylitalo Miika

Kone- ja metallialan perustutkinto, levyseppähitsaaja:
Mustakangas Joel

Kone- ja metallialan perustutkinto, levyseppähitsaaja:
Koivisto Jaakko, Tikkala Alexi, Timonen Juuso, Turunen Niko

Laboratorioalan perustutkinto, laborantti:
Lammela Nea, Maye Miro, Puolitaival Meri

Prosessiteollisuuden perustutkinto, prosessinhoitaja:
Saarijärvi Tommi

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja:
Asikainen Sampo, Harju Tomi Samuel, Illikainen Aleksi, Jaatinen Lauri Oskari, Korkala Joel Aleksi, Kuukasjärvi Jaana Maria, Nivala Anssi, Äikäs Toni Tapio

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, automaatioasentaja:
Juola Konsta, Nissi Aleksi, Paso Valtteri Mikael, Seppänen Ville Väinö Valtteri

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja:
Graber Samuel Miikka, Kettunen Ville-Matti Mikael, Pekkala Joonatan, Raappana Eetu, Seppänen Riku, Vasalampi Topias

Kempeleen-Limingan yksikkö

Kempeleen toimipiste

Hotelli-, ravintola- ja catering -alan perustutkinto, kokki:
Hannila Juho, Junttila Ville, Leinonen Kati, Oja Hannes

Logistiikan perustutkinto, autonkuljettaja:
Kujanpää Santeri

Logistiikan perustutkinto, linja-autonkuljettaja:
Ryyti Noora

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja:
Hertteli Jouna, Huurre Ville, Kettunen Konsta, Laitinen Ville, Maaninen Ville, Marjoniemi Seppo, Mikkonen Lauri, Pahkasalo Roni, Pauna Pauli, Pelkonen Noora, Puranen Riku, Pätsi Santeri, Raudasoja Vili, Suonvieri Niki, Tolonen Eerik, Vesa Antti,   Väyrynen Veli-Matti

Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja:
Heikkinen Janne, Hämälä Ensio, Vuotila Kimmo

Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri:
Ammunet Oona, Autio Anastasia, Halonen Niina, Paaso Tanja, Suomela Janne


Limingan toimipiste

Turvallisuusvalvojan erikoisammattitutkinto:
Romakkaniemi Kati

 

Kontinkankaan yksikkö

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja:
Hulkkonen Jenni, Itkonen Nelli, Niskanen Sanna, Tomas Mariam, Väisänen Veera

Lääkealan perustutkinto, lääketeknikko:
Komulainen Marjo

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja:
Bisi Maija, Haapalainen Tuija, Heikkinen Hanna, Hiltunen Vilma, Holmi Anne, Holtinkoski Johanna, Huovinen Anu, Hyväri Heidi, Impiö Siiri, Inget Annukka, Joentakanen Maarit, Jussila Mirja, Jussila Sirpa, Kanerva Heli, Karjalainen Ella, Karjalainen Jaana, Keränen Kati, Koivula Birgitta, Kolehmainen Jouko, Kolehmainen Nina, Lassila Maarit Elisa, Laurila Marika, Liikanen Anni, Lohi Emmi, Maamäki Jenni, Manninen Noora, Mäkikangas Aini, Näsänen Virpi, Oijusluoma Elina, Oiva Jarno, Ojala Taru, Ojala Tiina, Oksa Elina, Ollinmäki Emilia, Orreveteläinen Miikka, Palola Tarja, Pankova Larissa, Pekkarinen Sanna, Pelkonen Sanna, Pitkänen Roope, Pulkkinen Eveliina, Purkunen Henna, Pätsi Salla, Raappana Eveliina, Ranta Lauri, Rautiainen Mari, Rääpysjärvi Anne, Saarenpää Kati, Salmela Hanna, Salmikivi Taru, Sassali Aila, Simonen Susanna, Säynäjäaho Niina, Tanskanen Janna, Tapaus Meeri, Taskila Meeri, Teder Egle, Tohola Riitta, Tolkkinen Sandra, Tomperi Sirpa, Tuominen Tiia, Vanhala Paula, Varela de Saaranen Laura, Viitanen Petra Emilia, Väistö Satu

Välinehuoltoalan perustutkinto, välinehuoltaja:
Dorff Mika, Ellilä Anita, Oikarainen Ira

Kipsausalan ammattitutkinto:
Peltola Anne

Muhoksen yksikkö

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja:
Hietala Linda

Maatalousalan perustutkinto, maaseutuyrittäjä:
Arffman Sami, Iljana Henri, Jurmu Henri, Kostekivi Toni, Kurikka Topi, Manninen Arttu, Matikainen Jarkko, Metsäkoivu Eemeli, Parpala Antti, Pernu Valtteri, Pesola Joonas, Päkkilä Tino, Vesala Veeti, Väisänen Merilla

Metsäalan perustutkinto, metsäkoneenkuljettaja:
Sergejeff Aleksi

 

Myllytullin-Pikisaaren yksikkö

Myllytullin toimipiste

Elintarvikealan perustutkinto, elintarvikkeiden valmistaja:
Erkkilä Iida, Laukkanen Milla Marjut Helena, Lukka Henrika, Pietiläinen Sanni, Saukko Jenna

Elintarvikealan perustutkinto, leipuri-kondiittori:
Juola Vilhelmiina, Luokkanen Linnea, Sarajärvi Tytti, Väyrynen Tiia-Sofia

Hotelli-, ravintola- ja catering -alan perustutkinto, tarjoilija:
Kukkonen Milla Margetta

Matkailualan perustutkinto, matkailupalvelujen tuottaja:
Turtinen Noora Eveliina

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ict-asentaja:
Alanko Jyri, Kurri Antti-Eemil Oskari, Tyni Jere

Pikisaaren toimipiste

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto, media-assistentti:
Tolonen Katri


Taivalkosken yksikkö

Rakennusalan perustutkinto, maarakennuskoneenkuljettaja:
Kaikkonen Hannu, Mikkola Essi, Rontti Aapo, Räinä Joonas, Suomalainen Joonatan, Tauriainen Juho, Tyni Severi, Vattula Ilari, Vääräniemi Jeremias

Maaliskuu 2017

+

Haukiputaan yksikkö


Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja:
Alatalo Ville, Lämsä Joona, Majava Jani, Mikkola Juho

Autoalan perustutkinto, autokorinkorjaaja:
Granlund Jonne, Kemppainen Teemu, Puhakka Ossi, Saarinen Niko, Ylitalo Joona

Pintakäsittelyalan perustutkinto, lattianpäällystäjä:
Heikkala Jonna, Juntunen Joni, Lohi Saku, Luukkonen Elisa, Saarinen Noora, Turpeinen Simo

Rakennusalan perustutkinto, maarakennuskoneenkuljettaja:
Laurila Joonas, Myntti Juuso, Nissilä Aaron

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja:
Karjalainen Joonas, Udd Miika


Kaukovainion yksikkö, liiketalous

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi:
Kaisto Jani, Karjalainen Sofia, Kinnunen Julia, Koivukangas Ella, Kokko Emilia, Mehtälä Tarja, Mikkola Piritta, Pikkarainen Juho Joonas, Pyykkönen Maria

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi:
Eskola Pauli, Frederiksen Pena, Kokko OP, Miettunen Reijo, Määttä Matti, Neustroeva Elena, Saloranta Samuli, Turtinen Marjut

Isännöinnin ammattitutkinto:
Punju Pekka, Rantaniemi Janne, Valli Petri

Lähiesimiestyön ammattitutkinto:
Heikkinen Leena, Mertala Aki

Markkinointiviestinnän ammattitutkinto:
Heinonen Noora, Ilmola Annamari, Moilanen Sara, Taivalkoski Katja

Myynnin ammattitutkinto:
Vähäkuopus Maria


Kaukovainion yksikkö, tekniikka

Kone- ja metallialan perustutkinto, levyseppähitsaaja:
Ahonen Janne Tapani, Kantola Sami Tapani, Kummala Markus Aleksi

Puualan perustutkinto, puuseppä:
Savuoja Eeli

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja:
Alatalo Juho, Hiukka Leevi, Keski-Korpi Joona, Keski-Korpi Juho Tuomas Kristian, Korkiakoski Kim Henri-Ilmari, Parkkila Antti, Piippo Sami Eemeli, Yliluoma Tuomas Lauri Juhani

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja:
Lääperi Markus


Kempeleen-Limingan yksikkö

Kempeleen toimipiste

Logistiikan perustutkinto, autonkuljettaja:
Piippo Eetu

Logistiikan perustutkinto, linja-autonkuljettaja: 
Hautakangas Harri

Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja:
Kuvaja Mikko, Åsnabrygg Niko

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja:
Hentilä Julius, Hyvärinen Ossi, Klaavo Jeremias, Kurkinen Jesse, Kurtti Teemu, Perttunen Eero, Saarnio Jarno

Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri:
Mustonen Terhi

Limingan toimipiste

Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja:
Perälä Niina

Turvallisuusvalvojan erikoisammattitutkinto:
Polso Toivo, Roppola Jani


Kontinkankaan yksikkö

Lääkealan perustutkinto, lääketeknikko:
Arvola Jonna, Virkkala Kristiina

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja:
Heiskanen Jennimaija, Korhonen Johanna, Lakso Taina, Malila Riikka, Nissilä Vesa, Rannikko-Korhonen Kirsi, Ruottinen Maarit

Välinehuoltoalan perustutkinto, välinehuoltaja:
Koivukangas Jere, Latola Janne, Mourujärvi Katariina, Niskasaari Hanna-Mari, Prokkola Piia, Puolakka Juho, Sarasoja Aleksi, Seppi Tuula, Vähätiitto Heli, Ylimartimo Henri

Perhepäivähoitajan ammattitutkinto:
Kanniala Tarja


Myllytullin-Pikisaaren yksikkö

Myllytullin toimipiste

Elintarvikealan perustutkinto, elintarvikkeiden valmistaja:
Koiranen Camilla

Elintarvikealan perustutkinto, leipuri-kondiittori:
Ellilä Katri Inkeri, Seppänen Tomi, Silvola Kiia

Hotelli-, ravintola- ja catering -alan perustutkinto, tarjoilija:
Bollström Mirjam, Jylkkä Jere

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, elektroniikka-asentaja:
Hilli Sami, Isopahkala Ville, Ylisuutari Tommi

Pikisaaren toimipiste

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani, tekstiiliala:
Niiranen Johanna, Venskaia Oksana

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani, vaatetusala:
Aikio Johanna Elisa, Pullola Anniina

Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto, vaatetusompelija:
Hintsala Milla


Taivalkosken yksikkö

Kaivosalan perustutkinto, kaivosmies:
Lehmusvuori Niko, Piittinen Tobias, Ämmänpää Elias

Rakennusalan perustutkinto, maarakennuskoneenkuljettaja:
Oikarinen Vesa

Helmikuu 2017

+


Haukiputaan yksikkö

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja:
Arponen Antti, Laukkanen Lari, Lehtonen Joni, Myllyneva Eemil

Autoalan perustutkinto, automaalari:
Koskela Valtteri

Pintakäsittelyalan perustutkinto, lattianpäällystäjä:
Kaattari Atte, Kivilompolo Katariina, Timonen Juho, Turpeinen Miia

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari:
Kiuru Sonja

Rakennusalan perustutkinto, maarakennuskoneenkuljettaja:
Lehtonen Janne, Leskelä Jussi, Pohto Valtteri, Puurunen Jarno, Ruha Severi, Tiensuu Joonas, Timlin Eerik, Uusitalo Jussi, Ylitalo Tomi


Kaukovainion yksikkö, liiketalous

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi:
Haaga Henna, Kettukangas Joni, Lehtonen Moona Liisa, Myöhänen Oskari, Määränen Anita, Taanila Juho, Tahiri Shpetim, Uusikallio Jesse, Vihelä Mikko

Isännöinnin ammattitutkinto:
Kunnari Jaakko, Lehto Satu

Lähiesimiestyön ammattitutkinto:
Jarva Pasi, Keinänen Janne, Koskelo Riikkaliina

Markkinointiviestinnän ammattitutkinto:
Keskikastari Laura, Turpeinen Annika


Kaukovainion yksikkö, tekniikka

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani, puuala:
Sorsa Jari-Pekka

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja:
Koivisto Tuomo, Korteniemi Tuomas, Kynkäänniemi Hannu, Moilanen Ville, Niemi Olli-Pekka, Okkonen Joel Cristian, Olkkola Markus

Talotekniikan perustutkinto, ilmanvaihtoasentaja:
Isopahkala Aatu


Kempeleen-Limingan yksikkö

Kempeleen toimipiste

Hotelli-, ravintola- ja cateringalan perustutkinto, kokki:
Lehtola Jeremias, Rahkonen Jasmin

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja:
Kesti Samuel, Lämsä Antti, Matero Marko

Linja-autonkuljettajan ammattitutkinto:
Lippo Niilo


Kontinkankaan yksikkö

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja:
Eleesha Merna, Ristolainen Janika

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja:
Huovinen Mikko, Kokko Anni-Riina, Koutaniemi Katja, Nykänen Henna, Parviainen Henri, Törmänen Jarmo

Välinehuoltoalan perustutkinto, välinehuoltaja:
Savela Heli

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto:
Kehusmaa Mari, Meriläinen Heidi, Väliaho Tuovi


Myllytullin-Pikisaaren yksikkö

Myllytullin toimipiste

Elintarvikealan perustutkinto, elintarvikkeiden valmistaja:
Kivirinta Elisa, Pieskä Eija

Elintarvikealan perustutkinto, leipuri-kondiittori:
Juntunen Jere, Mikkonen Elina Maaria, Morin Vladimir

Elintarvikealan perustutkinto, lihatuotteiden valmistaja:
Sirviö Miika

Matkailualan perustutkinto, matkailuvirkailija:
Nurkkala Susanne

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja:
Niva Janne


Pudasjärven yksikkö

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja:
Kuosmanen Lauri, Liekola Teija, Niemelä Irma, Petäjäkangas Eeva Leena

Tammikuu 2017

+


Haukiputaan yksikkö

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja:

Aitto-oja Eetu, Haverinen Teemu

Hotelli-, ravintola- ja catering -alan perustutkinto, tarjoilija:
Riikonen Nelly

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja:

Alatalo Henri, Haapa-aho Anton, Haapalainen Riku, Halonen Risto, Jämsä Herman, Kakko Aukusti, Lukkari Eetu, Metsänheimo Otso, Myllyoja Joonas, Nyman Janne, Pyykkönen Juho, Rautio Hannes, Saloranta Paula
 

Kaukovainion yksikkö, liiketalous

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi:
Ikäheimo Mirko Christian, Jokikokko Janette, Kettukangas Joni, Uusikallio Jesse

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi:

Jänkälä Anssi, Lassila Sampo

Isännöinnin ammattitutkinto:
Esko Jonne, Laitinen Ritva, Muhola Sanna, Pelanne Eerik

Lähiesimiestyön ammattitutkinto:

Lohvansuu Marja, Seppälä Hanna-Mari


Kaukovainion yksikkö, tekniikka

Talotekniikan perustutkinto, ilmanvaihtoasentaja:
Monto Ronny

Kempeleen-Limingan yksikkö

Kempeleen toimipiste

Hotelli-, ravintola- ja cateringalan perustutkinto, kokki:
Ek Niko, Ohtamaa Atso

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja:

Martikainen Eero, Pohjola Mikko, Tuohimaa Jari, Tuomikoski Henrikki

Linja-autonkuljettajan ammattitutkinto:
Turdiev Rustam

Limingan toimipiste

Vartijan ammattitutkinto:

Ylisirniö Jonne

Kontinkankaan yksikkö

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja:
Anttila Mia, Heikkinen Tiina, Hyyppä Maisa, Häkkinen Anna, Hämälä Tuula, Jyrkäs Mervi, Koistinen Kaarle, Kokkoniemi Anna, Mattila Satu, Mettovaara Mira, Palojärvi Kristiina, Paso Kaisa, Peltokangas Lilli, Pigg Aune, Pohjola Niina, Rönn Sari, Stenroth Tiina, Turunen Elli

Jalkojenhoidon ammattitutkinto:
Agafonov Sasha, Annunen Elsi, Korkiakoski Erika, Lesonen Marja-Liisa, Mellenius Caroline, Moilanen Heidi. Oikarinen Tiina, Taskila Saija, Vappula Minna, Varila Marjukka, Viljakainen Anu, Vähä Katja, Väisänen Outi,
Zhuravleva Tatiana

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto:
Kajava Ulla

Muhoksen yksikkö

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja:
Korhonen Sanna

Myllytullin-Pikisaaren yksikkö

Pikisaaren toimipiste

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani, vaatetusala:
Hämeenaho Heidi, Rautio Mari

Pudasjärven yksikkö

Matkailualan perustutkinto, matkailupalvelujen tuottaja:
Kehusmaa Heidi, Kiminki Jenni, Paakki Minttu