OSAO

FI EN
Tulosta
Etusivu / Nyt / OSAOsta valmistuneet

OSAOsta vuonna 2018 valmistuneet

Alla olevasta listasta pääset katsomaan valmistuneiden nimet, jotka ovat antaneet julkaisuun luvan.

Vuonna 2017 OSAOsta valmistuneet löydät täältä »

Marraskuu 2018

+

Haukiputaan yksikkö

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja:

Paavola Atte

Autoalan perustutkinto, varaosamyyjä:

Haarala Joel, Naapanki Jonas

Rakennusalan perustutkinto, maarakennuskoneenkuljettaja:

Riipinen Jukka

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja:

Räty Sasu

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, sähköasentaja:

Hourula Joni

Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto, sisustaja:

Mäkikyrö Maaret

Kaukovainion yksikkö, palvelut

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi:

Valli Jutta, Väisänen Marja

Lähiesimiestyön ammattitutkinto:

Haapalehto Tanja

Markkinointiviestinnän ammattitutkinto:

Jokikokko Mari, Oinas Taina, Reponen Maija

Myynnin ammattitutkinto:

Yli-Elsilä Sanna

Kaukovainion yksikkö, tekniikka

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, elektroniikka-asentaja:

Törmänen Matias

Kempeleen-Limingan yksikkö

Kempeleen toimipiste

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki:

Koistinen Merja, Manninen Seija

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja:

Härkönen Johanna, Taivalkoski Sakari

Suunnitteluassistentin ammattitutkinto:

Ahonen Saija, Korpela Joonas, Laakso Joni, Marjala Tanja, Mettovaara Johannes, Tervonen Minna, Uusiautti Aija

Limingan toimipiste

Turvallisuusvalvojan erikoisammattitutkinto:

Aunio Antti, Korpela Juha, Kärkkäinen Mika, Sirkkala Kimmo, Ylitalo Timo

Kontinkankaan yksikkö

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja:

Hintsala Kati

Kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetologi:

Korhonen Marisa

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja:

Ervasti Petri, Kallio Mirjami, Karjalainen Sari, Kiuttu Minna, Korkala Anu, Kurtti Helena, Kurtti Marita, Makkonen Saara, Nevala Aki, Nurkkala Miia, Nykänen Oona, Ojala Marjut, Orre Kimmo, Saunanen Leena, Tönkyrä Saija, Vainikainen Maria-Johanna, Vähäkuopus Henna

Kipsausalan ammattitutkinto:

Tauriainen Kaija

Muhoksen yksikkö

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja:

Ahvensalmi Heidi

Lokakuu 2018

+

Haukiputaan yksikkö

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja:
Jussila Jesse

Autoalan perustutkinto, autokorinkorjaaja:
Jaakola Sami

Rakennusalan perustutkinto, maarakentaja:
Alajuuma Rainer, Fält Vesa, Halmetoja Juha, Hirvonen Jani, Knuutila Matti, Murtoperä Minna, Näppä Saara, Palokangas Katja, Rousu Einari, Sirius Riku

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja:
Mannermaa Heli

Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto, vaatetusompelija:
Bollström Sari

Kaukovainion yksikkö, palvelut

Elintarvikealan perustutkinto, leipuri-kondiittori:
Ristolainen Jesper

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki:
Järvenpää Anna-Sofia, Kinnunen Valtteri

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi:
Huuhtanen Sini, Kipinä Juho-Antti, Tauriainen Mira

Lähiesimiestyön ammattitutkinto:
Poila Pia

Kaukovainion yksikkö, tekniikka

Puualan perustutkinto, puuseppä:
Littow Mirjami

Kempeleen-Limingan yksikkö

Kempeleen toimipiste

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki:
Pihlaja Lauri

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja:
Honkanen Katja, Niva Julius, Uunila Ilkka

Floristin ammattitutkinto:
Niskala Mari, Puolimatka-Juntunen Pirjo

Kontinkankaan yksikkö

Lääkealan perustutkinto, lääketeknikko:
Komulainen Markus, Rönkä Henni

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja:
Anttila Kaija, Arolaakso Suvi, Heikkinen Paula, Jaakola Ilona, Jumisko Mila, Kangas Nora, Kangasluoma Heidi, Kinnunen Marika, Koskela Riikka, Mäenpää Minna, Oksa Sari, Paakki Mika, Pesälä Keijo, Quispe Sobrado de Kämäräinen Ana Maria, Rautio Anette, Ruottinen Anne, Rämet Siiri, Sipola Anne, Sormunen Juuso, Talonpoika Tatiana, Toppila Katri, Tuomikoski Heidi, Tyni Teea

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, perustason ensihoitaja:
Pärkkä Jere

Kipsausalan ammattitutkinto:
Mäkinen Minna

Liikunnan ammattitutkinto:
Nivala Niina, Rova Milja

Syyskuu 2018

+

Haukiputaan yksikkö

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja:
Karvonen Valtteri, Nurmela Niko, Raistakka Santeri

Kaukovainion yksikkö, palvelut

Elintarvikealan perustutkinto, leipuri-kondiittori:
Tolonen Niina

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi:
Niskala Jaakko, Risto Ronja

Lähiesimiestyön ammattitutkinto:
Hiltunen Katri

Tieto- ja viestintätekniikan ammattitutkinto:
Hakanpää Ville

Kaukovainion yksikkö, tekniikka

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto. kiinteistönhoitaja:
Lappalainen Miikka

Kempeleen-Limingan yksikkö

Kempeleen toimipiste

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja:
Kadenius Saija, Kekkonen Niko, Pudas Kristian, Valkola Niko, Väisänen Sasu

Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri:
Mikkonen Roosa

Linja-autonkuljettajan ammattitutkinto:
Seppänen Esa

Yhdistelmäajoneuvonkuljettajan ammattitutkinto:
Koskenniska Joni

Kontinkankaan yksikkö

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja:
Karppinen Pauliina, Meriläinen-Högman Anne, Tauriainen Anna

Pudasjärven yksikkö

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, sähköasentaja:
Ervasti Antti

Elokuu 2018

+

Haukiputaan yksikkö

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja:
Koivukangas Veikko

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani:
Suorsa Kaisa, Tenhunen Minna

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari:
Tuovila Milla

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja:
Manninen Miika, Mäyrä Teemu

Ajoneuvonosturinkuljettajan ammattitutkinto:
Pyykkö Ari-Pekka

Maarakennusalan ammattitutkinto:
Koistinen Juho, Lanteri Jaakko, Malo Juho, Raudaskoski Mikko, Saukko Jyrki

Kaukovainion yksikkö, palvelut

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi:
Karhu Sanna, Parkkima-Lapinlampi Miia

Kaukovainion yksikkö, tekniikka

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja:
Pellikka Otto

Kiinteistöpalvelujen ammattitutkinto:
Hiltunen Pekka, Ismail Hamaw Bawar, Joutsen Juha, Joutsi Juho, Jurvakainen Raimo, Kankaanpää Marko, Kotila Tomi, Laaksolinna Juho, Lintunen Jukka-Pekka, Martikainen Juha, Perhomaa Keijo, Rautio Esa-Pekka, Tarvainen Kristiina, Timonen Tommi

Kempeleen-Limingan yksikkö

Kempeleen toimipiste

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja:
Holtinkoski Joona, Juola Vili

Puutavaran autokuljetuksen ammattitutkinto:
Isokangas Aleksi, Laamanen Jari, Ojalehto Anssi

Limingan toimipiste

Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja:
Kärki Jani

Kontinkankaan yksikkö

Lääkealan perustutkinto, lääketeknikko:
Hand Emma, Saari Roosa

Hierojan ammattitutkinto:
Annala Nina

Liikunnan ammattitutkinto:
Kahelin Johanna

Heinäkuu 2018

+

Kaukovainion yksikkö, palvelut

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi:
Ahola Joosua

Kaukovainion yksikkö, tekniikka

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja:
Ihalainen Esa-Matti, Kemppainen Kari, Kervinen Kalle, Koskela Anssi, Lääkkö Mikael, Pyrrö Väinö, Saraste Heikki

Kempeleen-Limingan yksikkö

Kempeleen toimipiste

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja:
Kemi Marika

Kontinkankaan yksikkö

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja:
Julkunen Eino, Juutilainen Aija, Luukkonen Jarno, Siekkinen Anne, Takamäki Veera

Kesäkuu 2018

+

Haukiputaan yksikkö

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja:
Iskulehto Joni, Takalo Olli

Autoalan perustutkinto, automaalari:
Huuskonen Janne, Jakola Jimi, Kamps Jasperi, Kangas Sofia, Sivonen Joona, Valkola Reetta

Pintakäsittelyalan perustutkinto, lattianpäällystäjä:
Ropponen Tiina

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari:
Kinnunen Titta, Koskela Veera, Sipola Emilia, Strömfors Jesper

Rakennusalan perustutkinto, maarakennuskoneenkuljettaja:
Ajanki Pauliina, Ala-aho Roope, Alanenpää Jeremi, Alaraasakka Kari, Björkbacka Sanna, Hauru Pentti, Holappa Martti, Jokitalo Tuomas, Kaakinen Eetu, Kosonen Juha, Krekilä Miia, Kujala Jarmo, Kyllönen Juho, Lapinsaari Vesa, Lindgren Olli, Myllyaho Kaisa, Oksa Tuomas, Päiväniemi Riitta, Regina Juho, Saarela Toni, Saarimaa Toni, Syrjälä Kari, Tarkiainen Jouko, Utriainen Tommi, Vuosaari Vesa, Väliheikki Seppo, Ylitervo Heidi, Örn Juho

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja:
Hyypiö Juho, Illikainen Niklas, Jeremejeff Arttu, Kariniemi Aleksi, Moilanen Aleksi, Myllymäki Joel, Seitsaari Annika, Suorsa Tapio, Toivanen Ville

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja:
Heikkilä Miika, Honkanen Antti, Tyni Joona, Väliheikki Tomi

Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto, sisustaja:
Moberg Mira, Väyrynen Krista

Maarakennusalan ammattitutkinto:
Jänkälä Juha-Matti, Jänkälä Kari, Kukkonen Vesa, Lämsä Esa

Kaukovainion yksikkö, palvelut

Elintarvikealan perustutkinto, elintarvikkeiden valmistaja:
Antintupa Iida, Hiltunen Annukka, Kaarre Jenni, Karppinen Vilma, Kekkonen Kiia, Koivuranta Sanni, Kovács Aino, Kylmäoja Sonja, Oja Toivo, Smedlund Riia, Tolonen Tiia, Törmänen Lotta

Elintarvikealan perustutkinto, leipuri-kondiittori:
Haapalainen Melissa, Heikkilä Juuli, Juutilainen Ida, Karjalainen Reetta, Karppinen Kiia, Mertanen Laura, Oikarinen Jonna, Penttilä Outi, Raappana Tiina, Rusanen Jouni

Elintarvikealan perustutkinto, lihatuotteiden valmistaja:
Pähtilä Matias, Scarazzato Tobia

Hotelli-, ravintola- ja catering -alan perustutkinto, kokki:
Ahtinen Panu, Annala Lauri, Balk Anu, Hiltunen Millie, Hiltunen Olli, Isokoski Antti-Juhani, Jacklin Wilma, Kairamo Janina, Karhu Henrik, Karhumaa Alisa, Kemppainen Niko, Kettunen Jani Olavi, Kilpeläinen Säde, Klasila Jenni, Klemettilä Ilmari, Kontio Jani, Korvala Johanna, Laukka Niko, Lempeä Vertti, Lindström Severi, Luttinen Samuli, Malaniak Nicklas, Manninen Joel, Odedeyi Olaoluwa, Perttunen Iida, Pikulkaw Penkul, Pyykkö Taru, Ruonala Tiia, Räisänen Maria, Shnoro Tero, Siipola Saara, Särkelä Jonna, Tervala Tuomas, Törmälä Samuel, Viitajylhä Arttu, Vähämaa Juho

Hotelli-, ravintola- ja catering -alan perustutkinto, tarjoilija:
Kestilä Henna, Kotikangas Elisa, Lipponen Sara, Matikainen Janette, Niemelä Hanna, Pekkala Janina, Rajala Suvi, Rauhala Katri, Sirviö Jenna

Hotelli-, ravintola- ja catering -alan perustutkinto, vastaanottovirkailija:
Hartta Anu, Lepistö Susanna, Lukkari Suvi, Siliämaa Tarja

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi:
Aitta Janne, Alakärppä Ville, Alamäki Venla, Hatula Viivi, Hilli Anna-Juulia, Hilliaho Konsta, Hoikkala Niko, Hourula Nina, Hyväri Annukka, Itkonen Juho, Kaakinen Joni-Markus, Kahilainen Laura, Karttunen Teemu, Karvonen Susanna, Kekonen Teemu, Keränen Jukka, Ketola Sami, Kilponen Waltteri, Kinnunen Salla, Kokkonen Riina, Korhonen Juho, Korkiakoski Alisa, Korkiakoski Laura, Korkiakoski Oskari, Kosamo Aaro-Artturi, Koskela Hanna, Koskelo Johanna, Kuisma Ville, Kurunlahti Sauli, Laakkonen Elias, Laakkonen Jonas, Laatikainen Santeri, Lammela Miika, Lampinen Emmi, Leskelä Heidi, Lohiniva Leevi, Lukka Julia, Luttinen Sara, Mattila Petteri, Moilanen Juliana, Nissi Oona, Näppä Valtteri, Ojala Sofia, Pakanen Eelis, Paloniemi Samu, Pelttari Lauri, Pinoniemi Matleena, Pulkkinen Mikael, Qveflander Roope, Rautio Elina, Rautio Paula, Ruokamo Jami, Saarni Aleksandra, Saravesi Konsta, Savela Teemu, Sejdiu Bleona, Sjögren Iina-Emilia, Sutela Laura, Säkkinen Aino, Säkkinen Tiia, Särkelä Sanna, Tahvanainen Eeva-Kaisa, Taipaleenmäki Tiia, Tuomela Juuso, Tyni Jatta, Ukkola Ada, Vattula Noora, Vihelä Alina, Vihelä Eerika, Virkkula Erica, Virtala Aleksi, Vähäkuopus Kalle, Vänttilä Kimi, Vänttilä Noora, Yli-Suvanto Katri

Matkailualan perustutkinto, matkailupalvelujen tuottaja:
Alahuhta Laura, Hankala Laura, Hannula Oona, Heikkala Iida, Hyrkäs Emma, Kouva Aiju, Kumpulainen Janette, Ronkainen Niina, Ronkainen Santeri, Talvensaari Tenho

Matkailualan perustutkinto, matkailuvirkailija:
Holappa Sini, Huotari Juliaana, Juvani Antti-Pekka, Karppinen Ronja, Klemetti Henna, Komulainen Aleksi, Näyhä Emmi, Rantapörhölä Miikka, Säkkinen Jasmin

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi:
Ahonen Juho, Annunen Juho, Boche Dean, Hietala Veeti, Holappa Leevi, Huovinen Ida, Huovinen Mike, Jouppila Tommy, Kaukko Juho, Lappalainen Mikko, Lasaroff Saska, Leskelä Miro, Mettovaara Aatu, Mustonen Jani, Otamo Niko, Parkkinen Riku, Partanen Eemeli, Piirainen Miikka, Piittisjärvi Veera, Rantaniemi Matti, Selmgren Eliel, Tuppurainen Vili, Ålander Juhani

Lähiesimiestyön ammattitutkinto:
Ahola Kaija-Leena, Laitinen Mira, Leinonen Minna, Pietilä Piia, Pohjanen Merja

Majoitus- ja ravitsemisalan esimiehen erikoisammattitutkinto:
Salo Miira

Kaukovainion yksikkö, tekniikka

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto, media-assistentti:
Hakala Niko, Jurvakainen Aletta, Komulainen Moona, Konttinen Teemu, Kumpumäki Heidi, Kuziakin Elisey, Liedes Roni, Nieminen Matti, Puuri Essi, Saukko Samu, Savikoski Anniina, Seppälä Iida, Tillman Taru, Väänänen Aleksi

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja:
Ervasti Ossi, Murto Joni, Nygren Valtteri

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, toimitilahuoltaja:
Kitkala Raija

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneenasentaja:
Haaraniemi Aleksi, Hyvärinen Kalle, Kinnunen Topias

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneistaja:
Karjalainen Virpi, Pirhonen Ville, Telekäinen Kaisa, Väisänen Markku

Kone- ja metallialan perustutkinto, kunnossapitoasentaja:
Impiö Jani, Keränen Toni

Kone- ja metallialan perustutkinto, levyseppähitsaaja:
Cadenius Jesper, Juntunen Arttu, Leinonen Antti, Teklay Mussie

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani:
Eirola Jonna, Hautala Karoliina, Heikkinen Opri, Hevosmaa Maarit, Hirvasniemi Marja, Holappa Satu, Imppola Ritva, Junno Janina, Jurvakainen Jani, Jämsä Sari, Karjalainen Kalle, Karjalainen Mikko, Karjalainen Pirkko, Kemi Iina, Kippola Sonja, Korhonen Pekka, Korvela Matti, Krapu Ronja, Kunnas Tapani, Körkkö Julia, Latola Taru, Leipälä Jenni, Loimulahti Tiina, Lumijärvi Ulla, Manninen Anna, Miinalainen Marjo, Mikkonen Inka, Mäläskä Tiia, Nevala Tero, Niiranen Sari, Orava Jarmo, Posti Laura, Renko Tuomas, Riihijärvi Juliaana, Romppainen Marleena, Romppainen Suvi-Karoliina, Ruonala Ville, Saarenpää Jaana, Saarinen Päivi, Saikkonen Piia, Säkkinen Milla, Takalo Hanne, Tikka Anni, Tölli Akusti, Uusitalo Eveliina, Vikström Katariina, Vähäkangas Anna-Mari, Välimaa Taru, Väänänen Ksenia, Väänänen Veli-Matti, Ylitalo Johanna

Laboratorioalan perustutkinto, laborantti:
Cielavs Markuss, Föhr Tera, Knihtilä Samuli Petteri, Korpela Petteri, Luosujärvi Matias, Portti Veera, Rakel Anton, Rytkönen Aatu, Taipalus Jere

Media-alan perustutkinto, media-assistentti:
Ylitalo Miika

Prosessiteollisuuden perustutkinto, prosessinhoitaja:
Nikula Joni, Pikkumäki Marko, Tiikkaja Daniel, Törmälä Eetu

Puualan perustutkinto, puuseppä:
Kakko Jere, Rajatalo Mika

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja:
Grönstrand Jesse, Heikkilä Justus, Isola Saku, Korpi Samuli, Kämäräinen Lauri, Mustonen Niko, Tikkanen Petteri, Tillman Kari

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, automaatioasentaja:
Aalto Juho, Gröhn Pekka, Kanervo Pekka, Kivelä Joonatan, Klaavo Paulus, Koivula Ari, Konttinen Anssi, Maksa Jaakko, Manninen Jenna, Reinikka Tommi, Vornanen Ville, Väyrynen Rita

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja:
Holappa Topi, Holtinkoski Jesse, Häkli Topias, Hämäläinen Ville, Kokko Jesse, Kortetjärvi Eetu, Kouvala Tomi, Lampela Anssi, Lampela Jukka, Lampinen Aleksi, Lyly Miika, Mäki Aleksi, Nevalainen Jere, Nikula Pauli, Nurminen Jyri, Puoskari Aki, Rautio Juuso, Riikonen Miko, Yrjänä Patrik

Talotekniikan perustutkinto, ilmanvaihtoasentaja:
Keränen Ilkka, Kuha Eero, Liikala Joonas, Mustonen Harri, Qorbani Saman, Utriainen Niklas

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja:
Almahmoud Wael, Herranen Olli, Jämsä Tatu, Lahtinen Konsta, Lääkkö Eerik, Marolli Besim, Sääskilahti Joona, Veteläinen Antti, Ämmänpää Eetu

Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto, vaatetusompelija:
Adamsson Jessica, Honka Hanna, Immonen Reetta, Kotila Maiju, Nousiainen Sandra, Piri Pinja, Saijets Maria

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, elektroniikka-asentaja:
Ervasti Joni, Jokela Henkka, Kaikkonen Samuli, Komulainen Mika, Kortetjärvi Henry, Koski Jesse, Louhela Niko, Oinas Ari, Pirttilahti Jari, Putila Santeri, Saarela Jarno, Sarajärvi Samu, Tähtinen Ville, Väliheikki Petri, Ylisiurua Niko

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, hyvinvointiteknologia-asentaja:
Kiuttu Samuli, Kivipelto Olli, Koskela Ilpo, Kukkonen Toni, Liikanen Heli, Liimatainen Markus, Mäkelä Mikael, Ruokamo Topi, Tenhunen Mikko, Toivola Elias, Uusi-Illikainen Albert, Vanhala Marita, Väliaho Kai

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja:
Hammar Tiia, Honkanen Niko, Juustila Jiri, Korhonen Valtteri, Nurmela Jere, Oiva Samu, Pursiainen Mikael, Tarkkinen Alex, Väisänen Jesse, Yrttiaho Tuomas

Laitoshuoltajan ammattitutkinto:
Kantola Hanna

Kempeleen-Limingan yksikkö

Kempeleen toimipiste

Hotelli-, ravintola- ja catering -alan perustutkinto, kokki:
Ellilä Waltteri, Lautiainen Emma, Luukinen Noora, Turunen Anniina

Logistiikan perustutkinto, autonkuljettaja:
Arffman Laura, Broström Jere, Eklund Jesse, Hartikainen Atte, Impiö Toni, Innocent David, Khasilbiev Junus, Koivukangas Mikael, Korttilalli Sara, Liikanen Toni, Oikarinen Mikael, Pekkala Jami, Pernu Tatu, Pirinen Kim, Pulkkinen Tomi, Tikkanen Aapo, Virkkunen Juho

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja:
Anttila Tuomo, Luopajärvi Anton, Myllynen Juhana, Nylander Claus, Pärssinen Jere, Räätäri Jaakko, Siekkinen Miika, Siltakoski Jukka-Pekka, Viinikka Benjami, Viljamaa Teemu, Väärälä Riku

Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri:
Kesti Venla

Auto- ja kuljetusalan työnjohdon ammattitutkinto:
Alalääkkölä Juha

Floristin ammattitutkinto:
Hagberg Mia, Juurikka Mervi, Laatikainen Marja, Sakko Satu

Limingan toimipiste

Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja:
Al-Nazary Atran, Ervasti Aleksi, Guttorm Hans, Heikkinen Joonas, Heinänen Isabella, Holappa Emilia, Holmi Elias, Hoppa Aarni, Ihme Eemeli, Jaakkola Eemeli, Jylänki Mikael, Kuopusjärvi Roope, Lesonen Atte, Lämpsä Joakim, Matilainen Ilpo, Myllymäki Arttu, Mätäsaho Jeremia, Mömmö Eetu, Nurmela Jere, Parkkinen Jan, Pelkonen Maija, Pitkälä Aada, Rautio Rita, Remahl Tiina, Roininen Tuomas, Ronkainen Saku, Sarajärvi Benjami, Sippola Julius, Taipaleenmäki Atte, Toivonen Panu, Tyni Topias, Ventelä Tatu, Viitaniemi Niko, Vikeväkorva Tiia, Vuorinen Elisabet, Väyrynen Anu, Väänänen Eetu

Turvallisuusvalvojan erikoisammattitutkinto:
Honkanen Heli, Kotilainen Tuomas, Piirainen Kari, Sukanen Mikko, Tokkonen Timo

Vartijan ammattitutkinto:
Matilainen Ilpo

Virastomestarin ammattitutkinto:
Seppänen Teemu

Kontinkankaan yksikkö

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja:
Hautala Silja, Hilli Roosa, Ketopaikka Janette, Mätäsaho Elina, Rofail Midiya, Saarijärvi Katariina, Sundqvist Janina, Urpilainen Venla, Väätänen Jenni

Kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetologi:
Huttu Tiina, Meriläinen Iidasofia, Närhi Riikka, Tiermas Katja

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja:
Alizadeh Ghasem, Balk Linda, Heikkilä Pietari, Isoherranen Maria, Kangas Antti, Kangas Heidi, Karppinen Aili, Muhametaj Florida, Mustonen Leila, Niemenkari Nina, Nkizinkiko Diane, Petäjäjärvi Janika, Rytky Niina, Seppälä Anna

Hierojan ammattitutkinto:
Heikkinen Marko, Juvani Tuomas, Kemppainen Petra, Kiljander Sanna, Kotila Katja, Kotila Ville, Kuosmanen Heidi, Kämä Sara, Lapteva Violetta, Ojalehto Leea, Petäjäjärvi Joonas, Päkkilä Mari, Sundquist Laura

Lasten ja nuorten erityisohjaajan ammattitutkinto:
Aalto Minna, Hämäläinen Katja, Keskisärkkä Eini, Leskelä Susanne, Rytkönen Marjo, Tahvanainen Arja

Liikunnan ammattitutkinto:
Rovanperä Satu

Mielenterveys- ja päihdetyön erikoisammattitutkinto:
Holappa Marko

Perhepäivähoitajan ammattitutkinto:
Gullsten Annika, Hiltula Jonna, Hurme Susanna, Keränen Marika, Myllyoja Mirva

Pudasjärven yksikkö

Hevostalouden perustutkinto, hevostenhoitaja:
Kiuru Saana, Soininen Jukka, Suojärvi Annika

Hevostalouden perustutkinto, ratsastuksenohjaaja:
Tikka Anne

Matkailualan perustutkinto, matkailupalvelujen tuottaja:
Jaakola Elina

Prosessiteollisuuden perustutkinto, prosessinhoitaja:
Liikanen Kalle-Jaakko, Naumanen Tarita

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja:
Heikkinen Roope, Hökkä Samuel, Pernu Samuli, Ruokangas Henri, Räihä Ari

Taivalkosken yksikkö

Metsäalan perustutkinto, metsäkoneenkuljettaja:
Heikkinen Henri, Härmä Arttu, Kesti Antton, Kesti Henrik, Marttila-Tornio Tommi, Niskala Erkki, Puolakanaho Joonas, Riepula Lauri, Tikkanen Toni

Rakennusalan perustutkinto, maarakennuskoneenkuljettaja:
Jesiöjärvi Leevi

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja:
Määttä Jenna

Toukokuu 2018

+

Haukiputaan yksikkö

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja:
Ahola Sampo, Akce Murat, Alaraasakka Niko, Blomstedt Santeri, Isola Veetu, Jussila Ville, Järvenpää Ville, Polojärvi Joni, Vesala Ville

Autoalan perustutkinto, varaosamyyjä:
Meriläinen Jenni

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki:
Laurila Olli

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja:
Alaraappana Miikka, Halonen Mikko, Holm Pekka, Jylhä Harri, Kallio Sampo, Kauppi Tomi, Kerälä Teemu, Korkala Sebastian, Koutaniemi Pasi, Nikkilä Jani, Paavola Janne, Paaso Kari, Pahkasalo Jani, Tahvanainen Jukka, Talsta Petri, Tauriainen Ilari, Tihinen Juha, Timonen Kai, Tolonen Jukka

Lattianpäällystäjän ammattitutkinto:
Yildiz Cafer

Kaukovainion yksikkö, palvelut

Elintarvikealan perustutkinto, leipuri-kondiittori:
Shevchenko Svitlana

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki:
Bobrenko irina, Korhonen Marko

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija:
Prikhod'ko Karina

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, vastaanottovirkailija:
Myllylä Pekka

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi:
Alamäki Milja, Belov Konstantin, Hartikka Sara, Illikainen Joel, Jauhiainen Miika, Kaihua Virve, Kallio Jamie, Karhumaa Karita, Karppinen Matti, Kemiläinen Katri, Kemppainen Anne, Klemettinen Jenni, Kolmonen Jeremias, Koponen Heidi, Korpikoski Jasmin, Kortesalmi Jere, Kulmala Santeri, Lehmikangas Niina, Lehtola Olli, Liias Valtteri, Lukka Melissa, Martimo Maija, Moilanen Pirjo, Moilanen Sara, Olonen Maria, Pietilä Aleksi, Pihlajaniemi Joonas, Puolitaival Mikael, Rantala Anne, Soudunsaari Ville, Tanska Merja, Tomperi Elisa, Vanhala Daniel, Vastola Teija

Matkailualan perustutkinto, matkailupalvelujen tuottaja:
Karesvaara Susanna

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi:
Alamattila Mika, Lindström Jiri

Lähiesimiestyön ammattitutkinto:
Hietala Salla, Pesonen Katja

Myynnin ammattitutkinto:
Hiltunen Jenni, Karjalainen Katja, Lapinkangas Tarja, Olkoniemi Pauliina, Palo Anu, Palomäki Viljami, Pehkonen Juuso, Pihlaja Merja, Räihä Kati, Salonen Tauno, Säkkinen Minna, Vaara Katja, Vappula Elisa, Vimpari Pertti

Sihteerin ammattitutkinto:
Kokko Johanna, Korpela Tuula, Laitila Salla, Lyytikäinen Sini, Mikkelä Katja, Soukka Maria

Kaukovainion yksikkö, tekniikka

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja:
Jutila Jari, Saarela Jani

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneistaja:
Kaikkonen Sami, Virsu Jouni, Väliaho Mika

Kone- ja metallialan perustutkinto, levyseppähitsaaja:
Keränen Olli, Laamanen Miro

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani:
Heikkinen Juha-Matti, Immonen Liisa, Ipatti Marko, Saari Maria, Tapani Elena

Laboratorioalan perustutkinto, laborantti:
Aroone Ahmed

Prosessiteollisuuden perustutkinto, prosessinhoitaja:
Jokisalo Jasse, Niemelä Eemil, Puusaari Teemu

Puualan perustutkinto, puuseppä:
Heikkala Ville, Nykänen Anttu

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja:
Hyvärinen Milla, Kotajärvi Jaakko, Lomu Henri, Pinola Mikko, Räihä Niklas

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja:
Hettula Joona, Korkiakoski Joonas, Kämäräinen Juhana

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja:
Alamäki Linda, Hilden Lars-Erik, Kela Maria, Kimpimäki Samuli, Lindholm Nikolas, Naamanka Sakari, Paakki Ville, Perätalo Janne, Sallinen Jukka, Sääskilahti Juho, Timosaari Tatu

Laitoshuoltajan ammattitutkinto:
Hyvärinen Katri, Sillankorva Virpi

Kempeleen-Limingan yksikkö

Kempeleen toimipiste

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki:
Hilliaho Kaisa, Peltola Anni-Maria

Logistiikan perustutkinto, autonkuljettaja:
Huikari William, Isopahkala Jesse, Kerkelä Joonas, Kuotesaho Pyry, Saari Ruben, Yli-Suvanto Juho

Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja:
Eklund Marlo, Jääskeläinen Miro, Lohi Patrik, Näpänkangas Juho, Patala Jere, Poutiainen Sakaria, Pärssinen Juuso, Vähäjylkkä Jussa, Väisänen Jonne, Väänänen Kasperi

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja:
Kanniainen Aatu, Kononen Jone, Partanen Jussi, Rissanen Miika, Vattula Harri

Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri:
Kääntä Heidi, Nevala Laura, Niskanen Milla

Floristin ammattitutkinto:
Autio Anastasia, Jaakkola Sanna, Kim Hyeeun, Kotila Krista, Kurikkala Henna

Kuljetusalan ammattitutkinto:
Impiö Juha, Kärnä Juho, Pitkänen Kari, Raappana Minna, Salminen Valtteri, Viinikanoja Tomi

Kontinkankaan yksikkö

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja:
Anttila Pauliina, Korhonen Ada, Kuhalampi Ulla

Kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetologi:
Isoniemi Tiia, Jyrkäs Anu-Liisa, Karjalainen Petra, Koskinen Pinja, Marttila Janette, Petäjäjärvi Lea, Pätsi Sanna, Ronkainen Jasmin, Räkköläinen Saana, Savolainen Yasmin, Tuomala Oona, Väyrynen Sofia

Lääkealan perustutkinto, lääketeknikko:
Anttila Tea, Kinnunen Taru, Kivioja Iida, Kujala Janette, Leskelä Katariina, Leskelä Suvi, Lukkarinen Annamari, Moilanen Maria, Ojala Iida, Roivas Lea, Saarikoski Selja, Siironen Anu, Vallinaho Päivikki, Vesterelve Terhi, Viitanen Pia, Äijälä Julia

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja:
Ahvenniemi Emilia, Blomqvist Kaisa, Eisavi Nishteman, Eskola Jenny, Haverinen Hannele, Hiironen Jere, Hirviniemi Noora, Holappa Anita, Holmqvist Susanna, Häkki Katriina, Häkkinen Inka, Hätälä Anna, Häyrynen Jonne, Ikäläinen Suvi, Impola Viljami, Junttila Anni, Juntunen Sami, Juntunen Sari, Kanniainen Ella, Kantola Emilia, Karjalainen Roosa-Mari, Kekkonen Saana, Kesälä Mervi, Kinnunen Tinja, Kivilompolo Johan, Kleemola Julia, Korppila Veera, Korva Sari, Koski Anna Emilia, Kuha Päivi, Kukkola Suvi, Kuurola Ella, Kuusirati Tessa, Kämäräinen Mirva, Laakkonen Kirsi, Lausmaa Jenni, Lehtola Henna, Leiviskä Jaana, Leskelä Päivi, Meya Merveille, Myllymäki Katja, Mäkelä Laura, Märsy Iida, Määttä Emilia, Nikula Elina, Nuojua Jani, Nyman Jonna, Paananen Heini, Parkkinen Tiina, Pelkonen Hanna, Pennanen Henna, Perätalo Sirpa, Pihlajamaa Jonna, Piispanen Josefiina, Pohjola Hanna, Pulkkinen Fanni, Raappana Jutta, Rajala Mari, Regina Bettina, Rautio Sanna, Ruonala Susanne, Ruotsalainen Johanna, Räty Sanna, Saarijärvi Noora, Saariniemi Tero, Salo Raija, Sepponen Veera, Seppälä Valtteri, Setälä Helena, Sorvoja Emilia, Soukka Nina, Särkelä Tuija, Takarautio Saara, Tihinen Minna, Turpeinen Jemina, Venetvaara Heli, Yrjänä Milka

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, perustason ensihoitaja:
Kaartinen Anni, Kesti Heini, Lahti Katariina, Mikkola Matias, Nevala Lisa, Ohukainen Miku, Ojala Karita, Pulkkinen Jennika, Riekki Anni, Romppainen Hannes, Vehkalahti Johanna

Jalkojenhoidon ammattitutkinto:
Ervasti Sari, Forte Tarja, Haaranen Leila, Heikkilä Anne, Lantto Mari, Määttä Anni, Riihijärvi Marita, Valaja Sanna

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto:
Dahlström Virpi, Fäldt Nina, Cupta Nupur, Ikonen Minna, Juntunen Rauni, Jutila Kati, Kangasluoma Päivi, Karppinen Anna-Mari, Korhonen Henna, Laurila Eija, Lyytikäinen Maria, Määttä Merja, Nauha Katja, Nguyen Giang, Niskakangas Heidi, Ollikainen Risto, Paajanen Reetta, Pinoniemi Mervi, Räisänen Pirjo, Tolonen Taru, Tuorila Sanna
Lasten ja nuorten erityisohjaajan ammattitutkinto:
Halonen Mari, Leiviskä Hanna, Pirttikoski Elsa, Pisani Nicholas, Sarastamo Eija, Satalahti Miia, Sirola Anu

Perhepäivähoitajan ammattitutkinto:
Luolavirta Minna, Pohjoisaho Henna, Valkonen Eija

Muhoksen yksikkö

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja:
Koivukangas Toni, Kukkohovi Jesse, Kyllinen Niko, Laurila Topias, Miettunen Jori, Valkonen Toni

Autoalan perustutkinto, pienkonekorjaaja:
Leiviskä Perttu

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki:
Al-Mulla Omar, Niemi Milla, Paakki Jenni, Valkonen Elias

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja:
Haapanen Ronja, Hilli Siiri, Karjalainen Soile, Kilpivaara Riikka, Kurkela Niina, Luokkanen Alessia, Nikula Essi, Nurro Jenni

Maatalousalan perustutkinto, maaseutuyrittäjä:
Alajuntti Ilmari, Isola Heikki, Koivisto Aleksi, Linna Eetu, Louet Topi, Niemelä Sampo, Ollakka Santeri, Simsek Ronahi, Tauriainen Kai, Yliräisänen Juho

Metsäalan perustutkinto, metsäkoneenkuljettaja:
Ahola Jonne, Aksila Antti, Alanko Matti, Arffman Otto, Huovinen Topi, Kantola Niko, Kerkelä Miska, Keski-Korpi Mikael, Kinnunen Matias, Kivenjuuri Topi, Kuokkanen Valtteri, Matinolli Riku, Mäkelä Iikka, Piirala Juuso, Pikkarainen Lauri, Pinoniemi Joona, Pinoniemi Oskari, Similä Vilbert, Säävälä Jan, Taipaleenmäki Samppa, Törmänen Niko, Väänänen Juho

Pudasjärven yksikkö

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja:
Tomingas Egne

Taivalkosken yksikkö

Metsäalan perustutkinto, metsäkoneenkuljettaja:
Karjalainen Aleksi, Koivukangas Kari, Korva Jami, Palojärvi Tapio, Riihiaho Kasperi, Säkkinen Lasse, Törmänen Antti, Viuhkola Iiro

Huhtikuu 2018

+

Haukiputaan yksikkö

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja:
Jussila Matias, Karppinen Miika, Kyngäs Markus, Mäkelä Teemu, Niemelä Joni, Paaso Jesper, Pitkänen Miikka, Pitkänen Santeri, Ronkainen Aleksi, Similä Tommi, Timonen Sonja, Turunen Kalle

Autoalan perustutkinto, autokorinkorjaaja:
Haapala Jim, Kakko Rami, Kiljander Jani, Lammela Joni, Ollila Rasmus, Pohjola Johannes, Siira Sante

Autoalan perustutkinto, automaalari:
Juntunen Tomi, Koivisto Iisakki, Tiainen Valtteri

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja:
Ahola Jessika, Hallikainen Ella, Ikonen Ida, Levä Ronja, Nyman Nadja, Pönkkö Mari, Riipinen Noora, Rytkönen Sara, Seluska Noora, Väisänen Jenna

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki:
Hiltunen Olli, Karsikas Tuomo, Sikala Niko, Vaaramaa Nea

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija:
Heikkinen Ella, Kallio Milla, Karjalainen Salla-Reetta, Leskinen Veera, Niemelä Jenna, Ojala Anni, Saloniemi Aleksi

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari:
Heikkala Janika, Hertteli Lotta, Hildén Mikko, Ruonakangas Sanna

Rakennusalan perustutkinto, maarakennuskoneenkuljettaja:
Haanela Jesse, Karvonen Valtteri, Kokkoniemi Teemu, Pesonen Lauri

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja:
Jämsä Otto, Kaan Jere, Kristo Tomi, Vehkaperä Sofia

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja:
Ehovuo Aki, Eräjoki Juho-Matti, Harju Juhana, Holappa Tomi, Huttula Aatu, Juutinen Niko, Kaveri Aki, Keinänen Aleksi, Koistinen Markus, Komulainen Panu, Korkala Benjamin, Korkala Sebastian, Korpela Ari, Korvala Antero, Leppävuori Severi, Mäkipaaso Sami, Pakanen Nuutti, Sarlund Valtteri, Savilaakso Teemu, Syrjälä Valtteri, Tanska Anssi, Vuorela Jan, Äärelä Oula

Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto, sisustaja:
Bollström Sarita, Hyrkäs Viivi, Isojämsä Henna, Kärkkäinen Janina, Luokkanen Minttu-Maaria, Putaala Mia, Saarela Petra

Ajoneuvonosturinkuljettajan ammattitutkinto:
Isotalus Henri

Kaukovainion yksikkö, palvelut

Elintarvikealan perustutkinto, elintarvikkeiden valmistaja:
Srichanthuek Kanokwan

Elintarvikealan perustutkinto, leipuri-kondiittori:
Depner Annika, Pakanen Elina, Pulkkinen Ulla

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki:
Mannermaa Tiia, Seppänen Anna-Julia

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija:
Vanhanen Iida

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, vastaanottovirkailija:
Kehus Reetta

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi:
Eronen Tomi, Halla-Aho Katri, Havukainen Sara, Hyry Eliina, Kangasluoma Tatu, Klasila Anniina, Kyllönen Teija, Kylmäluoma Marjo, Lepistö Tarja, Lyijynen Vilma, Manzano Laura, Mattila Juliana, Määttä Ella, Niemelä Eveliina, Ojala Anna, Okkonen Anu, Pietilä Minna, Raappana Kristella, Rajaniemi Päivi, Räinä Lilja, Simonen Julia, Tupitsa Kia, Törmänen Loviisa, Väänänen Sami

Matkailualan perustutkinto, matkailuvirkailija:
Karvonen Kiia

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi:
Harvey Anthony, Helin Juho, Joki Joonas, Juntunen Juho-Antti, Mehtälä Brita-Lisa, Meskus Krista-Caroline, Mutka Jani, Ojala Oskari, Pelkonen Aki, Ruuska Jesper, Seppälä Jari, Tolonen Hanna-Maria

Lähiesimiestyön ammattitutkinto:
Iso-Möttönen Johannes, Koskinen Elisa

Majoitus- ja ravitsemisalan esimiehen erikoisammattitutkinto:
Mykylä-Ek Niina

Markkinointiviestinnän ammattitutkinto:
Sevander Tiia, Vänttilä Maija

Myynnin ammattitutkinto:
Rekilä Anna, Siermala Laura, Viide Sonja

Sihteerin ammattitutkinto:
Kiiskinen Lilli, Kovalainen Heta, Kärkkäinen Maarit, Lappalainen Sonja, Manninen Tiia, Mathlin-Torppa Katri, Nasi Maria, Vesa Satu, Vähäkainu Piia

Kaukovainion yksikkö, tekniikka

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja:
Sakko Jukka

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneenasentaja:
Heinonen Ville, Lück Joakim, Rahko Tommi

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneistaja:
Kaarre Teemu, Koukkari Teijo, Määttä Jouni, Nissi Juuso, Ollikainen Piia, Rantakupari Tapio, Salmela Tiina, Soronen Mika, Vuoti Janne

Kone- ja metallialan perustutkinto, levyseppähitsaaja:
Danladi Habib, Hahtonen Konsta, Meriläinen Santeri, Ämmänpää Topi

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani:
Holappa Jenina, Kiviaho Ville, Martin Iida, Pitkänen Annukka

Laboratorioalan perustutkinto, laborantti:
Corona Pacheco Liliana, Palosaari Johanna, Petäjäkangas Aino

Prosessiteollisuuden perustutkinto, prosessinhoitaja:
Mettovaara Tuomas

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja:
Haakana Janne, Hurme Nico, Korkala Mikko, Kreivi Niklas, Lampela Henri, Mettovaara Paulus, Nakkula Juuso, Nättinen Teemu, Pirkola Veikka, Posio Janne, Voutilainen Antti

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, automaatioasentaja:
Rantapää Jussi, Seppänen Waltteri, Takaluhta Atte

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja:
Heikkinen Niko, Rantakeisu Eeli, Tuohimaa Jeremias

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja:
Haapalainen Jaakko, Kivirinta Erik, Leinonen Miika, Ollikainen Tuomas, Poukkula Joel, Rantala Timi, Saikkonen Petrus, Satomaa Aukusti, Simi Ville, Sipikari Ville-Einari, Torvi Joona, Ylimartimo Juho

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, elektroniikka-asentaja:
Weller Adam

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, hyvinvointiteknologia-asentaja:
Lahtinen Minna, Manninen Esa, Prokkola Janne, Rehu Arttu, Syväniemi Samuel

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja:
Heino Janne, Kemppainen Juho, Setämaa Joni

Laitoshuoltajan ammattitutkinto:
Knuutila Outi, Paananen Päivi, Penttilä Tuija

Kempeleen-Limingan yksikkö

Kempeleen toimipiste

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki:
Hämeenniemi Topi, Khaowses Napaphat, Långström Anton, Ratchanit Khunnapat

Logistiikan perustutkinto, autonkuljettaja:
Harju Sakari, Järvenpää Roope-Eemeli, Mankinen Jonathan, Nahari Samuel, Pilto Aki, Sieppo Jenna, Tornio Johanna, Turpeinen Kerttu, Turpeinen Moona

Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja:
Lehto Kalle, Palokangas Janne

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja:
Ervasti Juha, Holappa Pasi, Jokikokko Miika, Juola Matti, Kemppainen Samuel, Kortesalmi Tatu, Luokkanen Niklas, Nikupeteri Teemu, Ollila Heli, Palomaa Johannes, Rahko Essi, Timonen Ville, Valkola Riina, Vähäkuopus Marjut

Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri:
Boukhari Zeinab, Huhtanen Marja-Riitta, Juvani Kati, Kiljander Hanna, Kivilompolo Leena, Monteiro Pereira Rafael, Nieminen Leo, Paakki Maria, Partala-Monteiro Katariina, Ritvonen Jenni, Tervola Hanna

Suunnitteluassistentin ammattitutkinto:
Alakopsa Reeta

Limingan toimipiste

Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja:
Ansamaa Aleksi, Lithovius Eemeli, Lukkarila Tino, Putaala Eetu, Väisänen Jenna

Turvallisuusvalvojan erikoisammattitutkinto:
Angeria Ismo, Molkojärvi Simo, Pekkala Juha

Vartijan ammattitutkinto:
Hiltunen Juha, Karjalainen Jarkko, Mattila Janne, Ruotsalainen Margareetta

Kontinkankaan yksikkö

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja:
Pehkonen Jenni, Pohjanen Natalia

Kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetologi:
Polojärvi Johanna

Lääkealan perustutkinto, lääketeknikko:
Tauriainen Sanna

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja:
Ahola Tiina, Airio Sofia, Annunen Sampo, Haipus Laura, Halonen Kiia, Halonen Tiia, Hanni Jenni, Hanski Elina, Hanski Katri, Hilliaho Julia, Hintsala Luukas, Häyrynen Janina, Ilola Linnea, Jokela Jonna, Kaarre Kirsikka, Karjala Tiia-Maaria, Kellokoski Annika, Keränen Elli-Noora, Kinnunen Anni-Reeta, Kipinä Alexander, Kiviharju Wilma, Koivisto Milja-Sofia, Koivula Sanna, Korkiakoski Johanna, Korpi Minna, Koskela Maria, Kraft Emilia, Kumpumäki Jenna, Kylmänen Henna, Laakkonen Hanna, Lalli Leena, Lehtikangas Sonja, Lindh Hanna, Linkolehto Janette, Lohi Maija-Leena, Mertaniemi Iiris, Niemelä Mira, Näsänen Annika, Ojalehto Tarja, Paakkari Johanna, Piispanen Emma, Piispanen Liisa, Pikkusilta Mira, Poikkimäki Annika, Pyykkönen Petra, Rahko Milla, Simuna Janina, Suonpää Iina, Sääskilahti Veera, Tarakkamäki Roosa, Tiikkala Annika, Tiirola Johanna, Tikkanen Helena, Uimonen Jaana, Vahtola Inka, Vappula Heli, Äijälä Jutta-Kaisa

Hierojan ammattitutkinto:
Markkila Laura

Kipsausalan ammattitutkinto:
Seipäjärvi Sonja

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto:
Laitala Maire

Lasten ja nuorten erityisohjaajan ammattitutkinto:
Terzieva Tanya

Mielenterveys- ja päihdetyön erikoisammattitutkinto:
Holmström Anne

Muhoksen yksikkö

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja:
Leinonen Jesse-Joonas, Peltomaa Leevi, Seppänen Jani, Väisänen Janne

Autoalan perustutkinto, pienkonekorjaaja:
Kouva Atte

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja:
Mikkonen Salme, Niskasaari Satu

Maatalousalan perustutkinto, maaseutuyrittäjä:
Höyhtyä Perttu

Taivalkosken yksikkö

Kaivosalan perustutkinto, kaivosmies:
Turpeinen Aatu

Metsäalan perustutkinto, metsäkoneenkuljettaja:
Haverinen Tero, Kortetjärvi Joona-Emil, Liikanen Olli-Erik, Määttä Juho, Puurunen Jussi, Pätsi Teemu

Rakennusalan perustutkinto, maarakennuskoneenkuljettaja:
Aittakumpu Kalle, Jussila Tomi, Kukkola Samu, Niemelä Jussi, Nylander Niilo

Maaliskuu 2018

+

Haukiputaan yksikkö

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja:
Ikonen Sami, Karvonen Pauli, Meskus Pietu

Autoalan perustutkinto, autokorinkorjaaja:
Hamiti Masinisa

Autoalan perustutkinto, varaosamyyjä:
Kynsilehto Iida

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari:
Yypänaho Sanna

Rakennusalan perustutkinto, maarakentaja:
Heikkinen Janne, Lindunen Andrei, Pakanen Vladimir, Pohjoisaho Ari, Puhakka Ville, Pöllänen Kristian, Rautio Janita, Sillankorva Nico-Pekka, Sulonen Mikko, Tornberg Sami, Uusitalo Ville, Väätäjä Iida

Rakennusalan perustutkinto, maarakennuskoneenkuljettaja:
Kivelä Juho, Kynsijärvi Jani, Luokkanen Markus, Seppälä Heikki

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja:
Harju Hermanni, Kaan Jesse, Rasmus Eemeli

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja:
Kylli Joel, Partanen Akseli, Peltokangas Ilari, Piekkola Elias

Ajoneuvonosturinkuljettajan ammattitutkinto:
Koutonen Esa

Kaukovainion yksikkö, palvelut

Elintarvikealan perustutkinto, leipuri-kondiittori:
Nikkinen Teija

Elintarvikealan perustutkinto, lihatuotteiden valmistaja:
Vesala Eemil

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki:
Björkbacka Sebastian

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija:
Bunjaku Njomza

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi:
Hankkila Johanna, Hirvelä Heini, Holopainen Johanna, Huotari Noora, Jämsä Arttu, Kallio Annika, Karhumaa Niina, Karvonen Riku, Koistinen Markus, Koivisto Teemu, Kontiainen Jukka, Korhonen Samuli, Kääriäinen Tomi, Laitamaa Timo, Lapinkangas Miia-Maaria, Narkilahti Jeremias, Nevalainen Anni, Pekkala Karla Anrika, Pitkänen Virpi, Viitala Ville

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi:
Koivusipilä Kimmo, Puhakka Roope

Isännöinnin ammattitutkinto:
Hekkala Jari

Lähiesimiestyön ammattitutkinto:
Kekkonen Piia, Klasila Antti, Kovalainen Heikki, Salmi Niina, Vyyryläinen Ippa, Öhman Kaisa

Sihteerin ammattitutkinto:
Aspegren Maiju, Nikkinen Tarja

Kaukovainion yksikkö, tekniikka

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja:
Vainionpää Samuli

Kone- ja metallialan perustutkinto, levyseppähitsaaja:
Siira Juho

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani, puuala:
Suortti Milla

Prosessiteollisuuden perustutkinto, prosessinhoitaja:
Husu Johanna, Pelkonen Leo

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja:
Karppinen Erkki, Saastamoinen Santeri, Saukkonen Sampo, Tervonen Jere, Vanhala Teemu, Vähäkangas Samson, Österberg Joel

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, automaatioasentaja:
Keränen Ville, Väänänen Tommy

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja:
Kinnunen Joonatan, Kotilainen Mikko

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja:
Lehto Kosti, Luokkanen Eemil, Majuri Anton, Ollila Elmeri, Tikanoja Kasimirmir

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, elektroniikka-asentaja:
Pham Andy

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja:
Leinonen Perttu Ilari, Millaskangas Henri

Kempeleen-Limingan yksikkö

Kempeleen toimipiste

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki:
Ronkainen Juhani, Tallgren Vaula

Logistiikan perustutkinto, autonkuljettaja:
Lehtosaari Sami

Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja:
Neuvonen Tero

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja:
Auvinen Niko, Hautabacka Herman, Hämeenkorpi Taija, Karvonen Teemu, Pehkonen Sanni, Pehkonen Santeri, Pesonen Markus, Seppälä Simo, Turtinen Eerik, Uhre Harri

Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri:
Ahola Juho, Karjalainen Tiamaria, Somero Mia

Limingan toimipiste

Turvallisuusvalvojan erikoisammattitutkinto:
Iivonen Vesa, Tuppurainen Ari, Turtinen Hilkka

Vartijan ammattitutkinto:
Juntunen Jenni, Kallunki Marleena, Koskitalo Anne, Väyrynen Anu

Virastomestarin ammattitutkinto:
Heinonen Alpo

Kontinkankaan yksikkö

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja:
Anttila Riku, Autere Carita, Erkkilä Saara, Harju Annemari, Havana Jutta, Heikkilä Jutta, Hiltula Piritta, Hintsala Kaisa, Holmi Helmi, Hänninen Jooa, Iisakka Jenni, Illikainen Anna-Kaisa, Illikainen Anniina, Kaikkonen Jonna, Kaikkonen Pauliina, Keränen Rialiina, Ketola Jukka, Kujasalo Sonja, Kuorikoski Jani, Kurtti Sonja, Laukkanen Tiia, Lempinen Heli, Linna Tanja, Mursu Satu, Märsynaho Johanna, Niemi Eija, Nikkinen Jani, Niskakangas Hilla, Nousiainen Birgitta, Ovaskainen Ville, Pietilä Milja, Pikkarainen Fanny, Posio Marja-Leena, Riekki Eija-Elina, Ronkainen Marie, Saario Laura, Schroderus Jenni, Talvitie Katimarja, Teppo Inga, Tuomas Leena, Tuovinen Teemu, Turtinen Pirjo, Typpö Katja, Välijärvi Johanna, Wacklin Maria, Wärme Laura, Ylipahkala Juulia

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto:
Singh Kamaldeep

Lasten ja nuorten erityisohjaajan ammattitutkinto:
Haji Aghazadeh Esmaeil, Halchuk Tetiana, Karpinska-Jurczak Katarzyna

Liikunnan ammattitutkinto:
Elovaara Sami

Muhoksen yksikkö

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja:
Keränen Viljami, Korkala Jesse

Pudasjärven yksikkö

Matkailualan perustutkinto, matkailupalvelujen tuottaja:
Belova Kseniia

Taivalkosken yksikkö

Kaivosalan perustutkinto, kaivosmies:
Piittinen Markus

Helmikuu 2018

+

Haukiputaan yksikkö

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja:
Heikkilä Sami, Niskanen Miika, Rekilä Saku, Tauriainen Eetu, Toivoniemi Aleksi, Vainikka Markus

Autoalan perustutkinto, automaalari:
Pellikka Joona

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki:
Kukkonen Johanna

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija:
Hotti Karita

Pintakäsittelyalan perustutkinto, lattianpäällystäjä:
Meriläinen Jukka

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari:
Ervasti Henna, Karvo Tomi, Södö Kati

Rakennusalan perustutkinto, maarakennuskoneenkuljettaja:
Alikoski Ossi, Kangas Jani, Puhakka Tomi, Rehu Teemu, Salin Teemu, Tolvanen Topi, Väyrynen Tomi

Rakennusalan perustutkinto, maarakentaja:
Hiltunen Timo

Lattianpäällystäjän ammattitutkinto:
Ahola Rami, Isokangas Toni

Maarakennusalan ammattitutkinto:
Turpeinen Hannu

Kaukovainion yksikkö, palvelut

Elintarvikealan perustutkinto, elintarvikkeiden valmistaja:
Lehtelä Jonna, Väisänen Jonna

Elintarvikealan perustutkinto, leipuri-kondiittori:
Niiranen Marjukka

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki:
Piirainen-Paananen Pirkko

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, vastaanottovirkailija:
Pernu Sanni

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi:
Juusola Karoliina, Karjalainen Maija, Kyllönen Jenna, Lehtola Pirkko, Nikula Emilia, Nurmela Henri, Närhi Heidi, Pesonen Annamari, Pitkänen Katariina, Saurio Sini, Sillanpää Riina, Yläoutinen Niina, Zeqiri Emrije

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi:
Komulainen Tuomas

Lähiesimiestyön ammattitutkinto:
Alajarva Paula, Puttonen Kirsi, Riikonen Eija, Siren Riikka

Myynnin ammattitutkinto:
Heikkinen Laura, Koskela Päivi, Taikina-aho Katja, Valkola-Väisänen Maria

Majoitus- ja ravitsemisalan esimiehen erikoisammattitutkinto:
Leppälä Meeri

Sihteerin ammattitutkinto:
Ojakangas Meri

Tieto- ja viestintätekniikan ammattitutkinto, datanomi (AT):
Snellman Harri

Kaukovainion yksikkö, tekniikka

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja:
Annala Markku, Argillander Niskakangas Niko, Honkanen Joni, Kivilinna Kalle, Koponen Matti, Kyllönen Antti, Lepistö Kai, Mäkeläinen Juuso, Määttä Sakari, Nasi Mika, Oksanen Antti, Pasma Ari, Pentinsaari Petri, Pöyhönen Henri, Yrttiaho Risto

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneenasentaja:
Laitinen Roope

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneistaja:
Sumiloff Petri

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani, koruala:
Piira Anu

Puualan perustutkinto, puuseppä:
Reipakka Minna, Snåre Joni

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja:
Ahola Antton, Holmi Paulus, Kynkäänniemi Aleksi, Nissilä Joona, Taipale Waltteri

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, automaatioasentaja:
Kyrönniemi Niklas

Talotekniikan perustutkinto, ilmanvaihtoasentaja:
Mehtälä Arttu

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja:
Pitkänen Joel

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, hyvinvointiteknologia-asentaja:
Tuomivaara Virpi

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja:
Kaartinen Jere

Kiinteistöpalvelujen erikoisammattitutkinto:
Hauru Satu, Mattila Irene, Sarja Marjo, Tuohimaa Heli

Kempeleen-Limingan yksikkö

Kempeleen toimipiste

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki:
Mattila Tommi

Logistiikan perustutkinto, autonkuljettaja:
Lepistö Petteri, Markuksela Heidi, Pallas Topi, Saksio Mikael

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja:
Ikonen Janne, Juusola Petri, Karppanen Kristian, Kärnä Juho, Lepistö Paul-Eerik, Qvick Aki, Raappana Minna, Salminen Valtteri

Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri:
Niemi Marjaana

Limingan toimipiste

Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja:
Rantahäli Liisa, Santamäki Miina, Tervo Tuukka

Turvallisuusvalvojan erikoisammattitutkinto:
Halme Juha, Hannula Mikko, Hiltunen Matias, Jaara Sami, Jauhojärvi Jani, Järvenpää Jesse, Korhonen Reijo, Linnala Jukka, Niemi Reijo, Peltola Jussi

Vartijan ammattitutkinto:
Tervonen Henni

Kontinkankaan yksikkö

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja:
Yavari Zahra

Lääkealan perustutkinto, lääketeknikko:
Aaltokoski Anu, Katainen Miia-Reetta

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja:
Ikonen Sarianna, Nousiainen Sanna, Söderberg Jenny

Kipsausalan ammattitutkinto:
Hemmoranta Jutta

Mielenterveys- ja päihdetyön erikoisammattitutkinto:
Kangas Piritta, Pirkola Marjut

Vanhustyön erikoisammattitutkinto:
Heikkinen Jaana, Kärkkäinen Anne, Lappalainen Riitta, Mattila Katja, Petäjäjärvi Tarja, Ryytty Sanna, Ukonmaanaho Tuija

Muhoksen yksikkö

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja:
Taipaleenmäki Juuso

Autoalan perustutkinto, pienkonekorjaaja:
Ämmänpää Juho

Maatalousalan perustutkinto, maaseutuyrittäjä:
Pätsi Jani

Pudasjärven yksikkö

Matkailualan perustutkinto, matkailupalvelujen tuottaja:
Halonen Janica

Taivalkosken yksikkö

Metsäalan perustutkinto, metsäkoneenkuljettaja:
Juntunen Aki, Puurunen Jussi

Rakennusalan perustutkinto, maarakennuskoneenkuljettaja:
Hyrkäs Riina

Tammikuu 2018

+

Haukiputaan yksikkö

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja:
Välimaa Ville-Valtteri

Autoalan perustutkinto, varaosamyyjä:
Haataja Anssi

Rakennusalan perustutkinto, maarakennuskoneenkuljettaja:
Kallio Tomi, Pahkala Janne, Vuorma Olli

Kaukovainion yksikkö, palvelut

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki:
Aikio Jouni, Heikkinen Aleksi, Mettovaara Siiri

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi:
Alioravainen Sampsa, Eno Anni, Granroth Juhani, Hartikainen Nina, Ikonen Hannele, Juutinen Essi, Kinnunen Tuomas, Kuukasjärvi Katja, Kuusela Anna-Mari, Luukkonen Satu, Paakkari Tatiana, Puurunen Matti, Pöyskö Juhana, Rinnekangas Laura, Tallavaara Hanna, Uimaniemi Aleksi, Valkonen Mervi

Isännöinnin ammattitutkinto:
Hallikainen Maarit, Porko Jouni, Åström Jon

Lähiesimiestyön ammattitutkinto:
Evälä Tiina, Oikarinen Kimmo, Sipola Riikka

Markkinointiviestinnän ammattitutkinto:
Fali Milla, Lebedeva Natalia, Salmi Henry, Valikainen Mervi

Kaukovainion yksikkö, tekniikka

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneenasentaja:
Pakonen Joonas

Kone- ja metallialan perustutkinto, levyseppähitsaaja:
Pitk Margo

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani:
Karhunen Salla

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja:
Autioniemi Juuso, Lehto Eemil

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja:
Hahtonen Tuukka, Puolitaival Daniel

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, hyvinvointiteknologia-asentaja:
Fofonoff Jonne, Paananen Riku

Kempeleen-Limingan yksikkö

Kempeleen toimipiste

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki:
Laukka Liisa

Logistiikan perustutkinto, linja-autonkuljettaja:
Aikioniemi Jari, Kaitera Mika, Ojala Jaakko, Putnoki Ronald

Suunnitteluassistentin ammattitutkinto:
Ervasti Tuula, Hiltula Mari, Isomaa Suvi, Kinnunen Katja, Klaavo Päivi, Korhonen Jari, Lukka Päivi, Saastamoinen Riitta, Saastamoinen Ville, Vartiainen Susanna

Kontinkankaan yksikkö

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja:
Alt Satu, Ehovuo Jonna, Elgbacka Teemu, Ervasti Tapio, Halmetoja Miia, Huovinen Minna, Härmä Marja, Kalliokoski Hannele, Karjala Mika, Kujala Sanna, Leino Essi, Mylly Jaana, Määttä Sari, Orava Tuula, Ortiz Valero Joaquin, Pinoniemi Minna, Pitkänen Sanna, Puolakanaho Sari, Rämet Veera, Satomaa Sami, Toljamo Niina, Viitala Annamari, Viuhkola Jari

Muhoksen yksikkö

Maatalousalan perustutkinto, maaseutuyrittäjä:
Huovinen Heli

Taivalkosken yksikkö

Kaivosalan perustutkinto, kaivosmies:
Rääpysjärvi Roni