OSAO

FI EN
Tulosta
Suomeksi / In English
Etusivu / Nyt / Valitut opiskelijat 2016

Oulun seudun ammattiopisto

Kevään 2016 yhteishaussa valitut, 3-vuotinen ammatillinen perustutkinto.

Listassa ovat ne henkilöt, jotka ovat antaneet nimensä julkaisuluvan internetissä.

Hakijat saavat valintojen tuloksista kirjeen siihen osoitteeseen, jonka ovat antaneet hakulomakkeella. Kirje sisältää mm. ohjeet paikan vastaanottamisesta ja ilmoittautumisesta.

Opiskelupaikka otetaan vastaan kirjeessä olevien ohjeiden mukaan. Huomaathan, että kirjepostin kulku vastaanottajalle saattaa kestää muutaman päivän. Lähetä kirje ajoissa, että se ehtii perille viimeistään 30.6.2016. Voit ottaa opiskelupaikan vastaan myös Oma Opintopolku -palvelussa, mikäli käytössäsi on henkilökohtainen mobiilivarmenne tai verkkopankkitunnukset.

Jos et saanut opiskelupaikkaa, voit hakea lisähaussa, joka alkaa 17.6.

Valitut opiskelijat:

Haukiputaan yksikkö

+

Autoalan perustutkinto, pk

Aakko, Eetu Otto Oskari
Aakko, Jesse Väinö Ilari
Aalto, Sakke Tapani
Aittola, Jemina Anneli Jasmin
Alaluusua, Tea Julia
Alaraappana, Eetu Anton Waltteri
Alatalo, Juuso Aleksi Hermanni
Annala, Jere Pekka
Buljugin, Aki Tuomas
Dahl, Eemil Arttu Aleksanteri
Ervasti, Ari Petteri
Haapalainen, Terhi Anniina
Heikkilä, Armi Mary Christina
Hekkala, Aleksi Mikael
Hepo-oja, Hanna Maarit
Hepo-oja, Konsta Elof
Honkala, Jenni Marketta
Huttunen, Veli-Matias Harald
Hyväri, Mirko Juhani Kristian
Isokoski, Miska Mikael Aleksanteri
Jauhiainen, Tiina Tuulia
Jussila, Jesse Benjamin Ensio
Järvelin, Juhana Kristian
Kallinen, Oskari Henrik Kalervo
Karvonen, Valtteri Leevi Juhani
Katajamäki, Morits Hektor
Kauppila, Jenni Hannele
Koivukangas, Eemil Kristian
Koivukangas, Olli Aleksanteri
Koivukangas, Veikko Olavi
Koivupalo, Noora Pauliina
Kopola, Jonna Karoliina
Krasniqi, Mergim
Kreus, Jan-Kristian Antero
Kummala, Kalle Eino Kalervo
Kurhela, Henriikka Elisa
Kurkela, Jere Juhani
Kylmänen, Juho Topias Eemil
Laitinen, Titta Aili Hannele
Laukka, Samuli Ilari
Lehmikangas, Matias Kristian
Lehtisalo, Anniina Laura Karoliina
Lehto, Carlo Ben Anton
Lehtola, Tomi Juhani Christian
Lepistö, Mikael Olavi
Mannermaa, Teemu Reino Oskari
Manninen, Justiina Mirja Anneli
Mertala, Jonne Antero
Moilanen, Jenna-Mari Monica
Moilanen, Mikael Lasse Tapani
Murto, Niko Mikael
Myllyneva, Oskari Matias
Määttä, Olivia Ellinoora
Nazari, Zakir
Niemelä, Janne Olli Henrikki
Nikkarinen, Essi Eerika Susanne
Noponen, Johanna Kristiina
Nurmela, Niko Petteri
Oikarinen, Tomi Henrik
Ojala, Jussi-Pekka
Palmu, Veeti-Valtteri
Pannula, Mikko Tapio Eelis
Paukkeri, Markus Kalle Johannes
Perttu, Joona Kasperi
Pinola, Taavi Eelis
Puumalainen, Juho Henrik
Rauma, Pertti Johannes
Rintamäki, Johannes Orvo Aukusti
Ritokangas, Joonas Mikael
Ronkainen, Jere Hermanni
Rämet, Jesse Juuso Tapani
Räsänen, Ville Leo Rikhard
Saleh, Kojah R Maryawan Saleh
Saukko, Aleksi Mikael
Tammi, Roni Patrik
Teppola, Julius Otto Andreas
Teppola, Toni Sebastian
Tuominen, Tatu Tapani
Törmänen, Aleksi Johannes
Ulander, Juuso Petteri Jonathan
Vessari, Milja Kristiina
Willman, Roni Kristian Johannes
Virtanen, Samuli Werner
Väisänen, Roope Tapio
Yahya, Ibrahim Mohamed
Ylitalo, Samuli Valtteri

Hiusalan perustutkinto, pk
Ahonen, Johanna Katariina
Asikkala, Olga Marika
Hiltunen, Katariina Säde Elisabeth
Jämsä, Josefiina Aleksandra
Karjalainen, Laura Inkeri
Kinnunen, Laura Janina
Kivistö, Jasmina Jenna Marie
Kurkela, Sara Ellen
Leiviskä, Mia Elisabeth Anneli
Moilanen, Eerika Iida Amalia
Palomäki, Lotta Reeta Maria
Puranen, Jenna Maria
Rajaniemi, Amanda Emilia
Silvonen, Jenna Karoliina
Syrjälä, Oona Elina
Särkioja, Saana Maria Anneli
Tokola, Janita Karoliina
Tuomisalo, Jonna Emilia
Tuovila, Ella Maria Carolina

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, pk
Beliak, Irina Juulia
Erkkilä, Pia Charlotta
Forsström, Riina Inga Annikki
Harju, Kreetta Eveliina
Holappa, Jonna Elina
Häkkilä, Tiia Maria Emilia
Ihme, Leevi Hermanni
Kaikkonen, Petri Juhani
Kilpeläinen, Juho Aleksi
Koivukangas, Samuli Antero
Kumpula, Veera Emilia
Körkkö, Sini Henriikka
Lammela, Petra Laura Maria
Laurila, Pinja Mirja Bettiina
Liikanen, Lauri Ilmari
Långström, Pirjo-Birgitta Mirjami
Niemi, Taika Maarit
Pakanen, Alexander Mikael
Pesälä, Janne Antti
Poikela, Lotta Susanna
Polojärvi, Meiju Emilia
Pyörälä, Jenna Marjaana
Raappana, Anzhelika Mira Margareta
Seppänen, Pinja Eveliina
Sikala, Linnea Emilia
Soinne, Eveliina Milla Maria
Säynäjäaho, Jere Sakari
Tervakangas, Peppi Ilona
Tiiro, Joonas Viktor
Vainionpää, Juliette Nea Amanda
Väisänen, Tomi Olavi
Väisänen, Vertti Valtteri

Pintakäsittelyalan perustutkinto, pk
Alakorpi, Pinja Erika Aleksandra
Alanne, Janika Juulia
Ervasti, Satu Karoliina
Heikkinen, Opri Kerttu Okariina
Heikkinen, Samu Veikka Santeri
Hildén, Mikko Antero
Karvonen, Ida Maria Emilia
Kenakkala, Maria Emilia
Latvanlehto, Janika Eveliina
Meskus, Ville Oskari
Nukari, Amanda Eleonoora
Ojantakanen, Henna Janita
Outila, Piritta Päivikki
Sumén, Wilma Maria Karoliina
Tokola, Josefiina Eerika
Tuovila, Milla Eveliina
Valle, Anton Veikko Matti

Rakennusalan perustutkinto, pk
Alakärppä, Joel Mikaela
Alatalo, Ville-Eemil Israel
Ervasti, Antti Sulo Tapani
Halonen, Atte Ilari
Hautala, Tuomas Toivo Olavi
Hekkala, Niklas Sebastian
Hiltunen, Juho Aukusti
Holma, Sakari Juho Matias
Illikainen, Joel Juhani
Jakunaho, Jori Heikki Joonatan
Jokela, Antti Einari
Jokelainen, Eemeli Henrik Eljas
Kaan, Niko-Valtteri
Kaattari, Arttu Otto
Kaisto, Antti Matias
Kajava, Arttu Samuel
Klasila, Konsta Hermanni
Lakso, Arttu Antero Antinpoika
Leppänen, Erik Topias
Malo, Aarno Aleksander Nicolas
Manninen, Miika Sakari
Männistö, Reijo Tapio
Nevalainen, Jere Niko Sebastian
Räihä, Aki Topias
Räty, Sasu-Petteri Karinpoika
Sakko, Julius Joonatan
Takarautio, Paulus Ilari
Tuovila, Saku Juhani
Turtinen, Teemu Kalevi
Tyni, Markus Mikael
Viio, Taisto Aatami
Väinämö, Jere Jouni Juhani
Väisänen, Arttu Eenokki
Ylisassi, Ville Veikko Valtteri

Rakennusalan perustutkinto, maarakennuskoneenkuljetuksen osaamisala, pk
Alakärppä, Emil Akseli
Chaithon, Nititorn
Hiltunen, Jeremias Aatu Tapio
Karsikas, Eero Samuel
Koivukangas, Aarni Oskari
Kosamo, Jarno Taisto Aleksi
Laurila, Jere Mikael
Littow, Valtteri Nikolas
Lohi, Aleksi Johannes
Mehtälä, Jesperi Antti Arvid
Meriläinen, Tuomas Tapani
Mielityinen, Kalle Juhani
Outila, Joona Miko Petteri
Paananen, Jan Henrik
Paaso, Juhani Ilmari
Partanen, Miikka Johannes
Paso, Teemu Henrik
Piri, Jaakko Mauri Oskari
Teppola, Lassi Arttu Iisakki
Tuominen, Vilho Jaakko

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, pk
Ahola, Antti Iivari
Eloranta, Janne Samuli
Holmi, Valtteri Johannes
Honkanen, Elias Arttu Juhani
Hourula, Joni Oskari
Hyry, Benjami Valdemar
Isola, Sakarias Viljami
Jurvakainen, Juho Esko Tapio
Kemppainen, Simo Tuomo
Koistinen, Samuel Matti
Korpela, Julius Pauli Tapio
Korpi, Eelis Olli Fredrik
Kylmänen, Ville Iisakki
Latvala, Ossi-Petteri
Lohi, Rami Kalevi
Marttila-Tornio, Ari-Pekka
Metsänheimo, Aapo Eemil Aukusti
Murtovaara, Jasper Mikael
Myllyneva, Taneli Mikael
Nikkilä, Juho Matias
Parviainen, Roope Jaakko Johannes
Petäjäniemi, Henri Aleksi
Pihlajakoski, Eetu Jaakko Eemeli
Pitkänen, Jaani Miikkael
Puhakka, Roope Oskari
Rissanen, Elmeri Joonatan
Räihä, Veikka Aleksi
Saarijärvi, Joonas Mikael
Suopanki, Niila Johannes
Teeriniemi, Jarmo Tapani
Tienhaara, Harri Antero Kristian
Tihinen, Jani-Pekka Nikolai
Vattula, Henri Kristian

Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto, pk
Asikainen, Ville Ilari
Bollström, Sarita Helena
Harju, Teea Marjukka
Hieta, Oona Marjut
Huotari, Petra Julia
Jussila, Laura Maria
Komulainen, Rosa Annika
Korva, Enni Eerika
Laukka, Maria Jennifer Marianne
Liikanen, Juuso Atso Albertino
Mertala, Pinja Tuuli
Pätsi, Essi Krista Johanna
Turtinen, Heini Margit Henrietta
Uusitalo, Jannika Marjaana
Visuri, Julia Elisa
Ylikulju, Saija Janessa

Kaukovainion yksikkö, liiketalous

+

Kansainvälinen liiketalouden perustutkinto, pk
Anttila, Jarkko Mikael
Bolt, Jasmine Aila
Esparza Kurkela, Desirée Tuulikki
Heikkinen, Lasse Juhani
Hekkala, Roosa Eveliina
Huotari, Isabella Angelica
Kaattari, Jaakko Olavi
Kinnunen, Hannes Tapio
Koskela, Daniel Juhana
Koskelo, Paulus Valtteri
Lammela, Toni Jere Henrik
Lehtola, Aleksi Valtteri
Metsola, Juho Henrik Aukusti
Mettovaara, Tinja Maria Alexandra
Ohvo, Nea Maarit Annele
Oinas, Joona Mikael
Paukkunen, Jesse Kristian
Peltomäki, Edith Elmi Sofia
Saarnio, Eeva Aurora
Siekkinen, Ilari Anttoni
Timonen, Niklas Jere Aleksi
Valli, Nicolas Christian
Väisänen, Maiju Erika
Väisänen, Wilma Eerika
Väärälä, Aleksi Matias

Liiketalouden perustutkinto, pk
Ahola, Konsta Sebastian
Alakärppä, Eemil Joonatan
Alaräihä, Jenna Maria Kristiina
Asikainen, Aatu Verneri
Aspegren, Elise Mirjami
Aunio, Aapo Alfred
Barck, Anni Ida Elina
Enovaara, Mikael Albert
Erholtz, Eemil Johan
Gustafsson, Frans Oskari
Haapalainen, Jesse Tapio
Halonen, Henriikka Reeta Marie
Hannuksela, Juuso Oskari
Haukipuro, Miikka Samuel
Heidari, Mohammad
Heikka, Niko Olavi
Heikkinen, Iina Vilma Anneli
Heikkinen, Tea Julia
Heiskanen, Anttoni Jeremias
Hemmi, Kasperi Emil
Hilliaho, Konsta Artturi
Hiltunen, Susanna Eeva Marjaana
Holappa, Milla Maarit
Holm, Santeri Markus
Holmi, Ottiilia Anna Amanda
Huikari, Jere Nikolas
Illikainen, Janne Samuel
Immonen, Rebekka Aline
Jarkko, Noora Aleksandra
Jarva, Anna-Sofia Emilia
Jauhiainen, Miika Tapani
Jokela, Mika Jaakko
Jokelainen, Niklas Antero
Joona, Pontus Arimo Johannes
Junttila, Hannu Henrik Viljami
Junttila, Matias Alarik
Jussila, Iida Pauliina
Järvitalo, Tommi Aarne Oskari
Kalermo, Vilja Maria Johanna
Kalliokoski, Ville Matias
Kaltakari, Miikael Viljami
Kamunen, Aleksi Mikael
Kanervo, Jasmin Roosa Emilia
Kankaala, Laura Marjaana
Karekivi, Kalle Eelis
Karhula, Jasper Ivar Erik
Karppinen, Toni Petteri
Karvonen, Anttoni Topias
Keränen, Iida Sofia
Keränen, Moona Maija Olivia
Kesti, Elisa Sini Emilia
Ketola, Tiitus Vili-Pekka
Khandichit, Supatcha
Kimpimäki, Matias Petteri
Kinnunen, Juho Svante Wilhelm
Kivilompolo, Johnny Rafael
Kivioja, Anna Iida Matleena
Kokko, Kasper Arttu Mikael
Korkiakoski, Laura Emilia
Koskela, Inka Katariina
Krapu, Jenna Jasmin
Kreivi, Emiliia Karoliina
Kropsu, Mikael Benjamin
Kuula, Mikael Kristian
Kähkönen, Hanna Annika
Kälkäjä, Eetu Mikael
Kärki, Henri Antti Eemil
Kärsämä, Siiri Liisa
Lahtela, Mikko Magnus
Laivamaa, Inka Maaret
Laukka, Henna Inka Emilia
Lindberg, Sarita Matilda
Liukko, Nuutti Eero Matias
Lukka, Paulus Ossi Pietari
Lukka, Tiia Johanna
Lukka, Tuomas Oskari
Luttinen, Sara Alexandra
Martikainen, Reetta Maria
Matikainen, Jaakko Antti Ilmari
Mettovaara, Lauri Jaakko Eemeli
Mielonen, Oona Amanda
Mikkonen, Martti Olavi
Multasuo, Meeri Elisa Tiia
Mutanen, Henri Johannes
Mutanen, Linnea Katariina
Mäkelä, Juho Sakari
Mäkelä, Tomi Matti Nikolai
Mäki-Tammela, Laura Emilia Elisabet
Mömmö, Roosa Minttu Maria
Naamanka, Piitu Elli Eliisapetti
Nikkilä, Jenni Hanna Marianne
Nikkinen, Veikka Aleksanteri
Niskakangas, Samuli Johannes
Onnela, Ville Juhani
Paldanius, Julia Iida Emilia
Palokangas, Jari Tuomo
Partanen, Eino Elias
Petäjäkangas, Maria Susanna
Pigg, Miikka Johannes
Pikkuaho, Konsta Pietari
Pohjola, Oula Willem Ruben
Poukkula, Fanni Lyydia
Pudas, Karoliina Jutta Emilia
Pulkkanen, Konsta Matias
Pulkkinen, Elias Kristian
Pulkkinen, Mikael Oskari
Pätsi, Petra Marianna
Rehula, Suvi Johanna
Romppanen, Tuomas Mikael
Rontti, Elisa Johanna
Rounaja, Emilia Iida Marja
Ruokamo, Jami Juhani
Räihä, Atte Paulus Valtteri
Räisänen, Atte Iivari
Räty, Ville Jani Aleksi
Saarikoski, Oona Emilia
Salmela, Kasperi Veikko Henrik
Sarajärvi, Arttu Jeremias
Saravesi, Kalle Karinpoika
Saukko, Johannes Mikael
Savela, Iiro Ossian
Sevander, Miia Kristiina
Sikorski, Anton Nikolai
Soikkeli, Taru Elina
Sonkamuotka, Jomi Kristian
Suorsa, Veera Tuulikki
Suotula, Pekka Mikael
Sääskilahti, Jere Matti Antero
Sääskilahti, Riina Sofia
Tahkola, Tiia Tuulia
Tahvanainen, Henriikka Josefiina
Taivalkoski, Aleksi Sauli Mikael
Tamola, Riina Sofia
Taskila, Jasmin Olivia
Tofferi, Sofiina Lydia
Tolonen, Nea Liisa Kaarina
Tornikoski, Joni Topias
Turtinen, Lilli Josefiina
Turunen, Noora Marjaana
Turunen, Toivo Ossi Valtteri
Ukkola, Jesse Juuso Juhani
Vanharanta, Aada Olivia
Vasalampi, Eerika Milja Amanda
Virkkunen, Joni Väinö Aleksi
Vuolo, Juho Valtteri
Väisänen, Iida Marja Elisa
Välitalo, Jere Kalle Juhani
Vänttilä, Niklas Juhana

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, pk

Aalto, Severi Aleksanteri
Aho, Kasperi Atte Aukusti
Hahto, Aatu Kristian
Heiskanen, Santeri Matias
Huhtamella, Jere Armas
Huovinen, Mikael Janne Aleksi
Isopahkala, Antti Tapani
Jokinen, Kristian Eino Valtteri
Jurmu, Altti Ilmari
Jurmu, Matias Herman
Jämsä, Erika Emilia
Kelahaara, Markus Miikkael
Kivelä, Juhana Marko Eerik
Koçol, Ata Kemal Aleksi
Korkala, Iivari Antti Matias
Kouva, Oskar Nikolas
Kyllönen, Valtteri Hermanni
Kärkkäinen, Nico Petri Aleksi
Luomajoki, Samuli Mikko Matias
Mursu, Jaakko Juhani
Mutanen, Juuso Veli-Matti
Mäkinen, Aki Olavi Adiel
Oinas, Aleksi Henrik
Orbinski, Riku Aleksi
Patana, Aleksi Matti Kristian
Puurunen, Jyri Petteri
Rauhala, Anssi Mikael
Rekonen, Matias Antero
Salo, Riku Sakari
Seppä, Aleksanteri Leo Henrik
Taajoranta, Atte Kalevi
Takala, Tomi Olavi
Tikkanen, Roni Sebastian
Turpeinen, Tuomas Ilmari
Verronen, Jaakko Mikael
Viitala, Leevi Niilo Johannes
Ylitapio, Aleksi Oskari
Äijälä, Iiro Juhana

Kaukovainion yksikkö, tekniikka

+

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, pk
Ervasti, Ossi Eemeli
Hanhela, Petri Santeri
Heiskanen, Teemu Taneli
Honkonen, Sami Jouko Juhani
Horttanainen, Ville Eemeli
Kumpulainen, Janette Erica
Maanselkä, Visa Aleksi
Misikangas, Aleksi-Jasper Johannes
Mäkäräinen, Miko Valtteri Kristian
Nygren, Valtteri Aleksanteri
Puurunen, Jani Petteri
Rapakko, Jere Esaias
Viitajylhä, Mika Markus
Viitanen, Santeri Olli Johannes
Åström, Emil Robert

Kone- ja metallialan perustutkinto, pk
Aitta, Antti Tane Olavi
Alaraappana, Akseli Wiljami
Annunen, Joni Aleksanteri
Haltsonen, Niko Mikael
Hanhela, Jim Tuomas
Heikkinen, Eelis Aleksi
Heikkinen, Roope Ilari
Heiska, Miikka Henrik
Hemmilä, Roope Oskari
Huovinen, Anton Henrik
Huusko, Mikael Juhani Henrik
Hyväri, Henrik Johannes
Junttila, Roni Joonatan
Kalamäki, Joni Sakari
Karhu, Riku Antero
Karioja, Kim Kristian
Karsikas, Paulus Eemil
Kauppi, Miika Aleksi
Kellokoski, Petrus Kristian
Kettunen, Joni Väinö Petteri
Kiiskilä, Tommi Valtteri
Kilponen, Miika Timo Tapani
Konttila, Roni Miikkael
Koppelo, Elias Aku Henrikki
Kukkonen, Samuli Henry
Kumpulainen, Jani Pauli Tapio
Laakso, Roni Iisak Mikael
Lampela, Ville-Veikko Petteri
Mikkola, Amanda Katariina
Muikku, Toni Kimmo Mikael
Mustonen, Henri Aleksi Juhani
Niskasaari, Mikael Aukusti
Nyman, Richard Dimitri Allan
Paananen, Ville-Henrik Petteri
Paju, Toni Reino Aleksanteri
Parantainen, Samuli Valtteri
Pellikka, Petrus Olavi
Pitkänen, Roope Olavi
Puhakka, Roni Mikko Joonatan
Pähtilä, Olli Pekka
Rautio, Niko Ossian
Ruotsalainen, Veli Kalle Edward
Rämä, Tuomo-Jaakko Rikhard
Savikuja, Petri Matias
Savukoski, Aleksi Tatu Mikael
Sule, Yunis Sakibu
Tauriainen, Henrietta Catarina
Tiger, Lauri Remu Aleksi
Tuohimaa, Matias Joel
Tuulasvirta, Lauri Eero
Valizada, Hamidullah
Vesa, Jyri Johannes
Vesa, Saku Johannes

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, puuala, pk
Hertteli, Hilla Elviira
Kiiskinen, Alex Anton Mikael
Kinnunen, Katri Anita
Kiviahde, Eemil Oskari
Koskela, Erika Helmi Sofia
Maikkula, Elina Katariina
Metso, Niko Juhani
Oja, Miika Ville Samuel
Saarela, Joona Markus

Laboratorioalan perustutkinto, pk
Goman, Karoliina Kaisu Hannele
Gonzales Quispe, Carlos Andree
Huttu, Reko Johannes
Impiö, Ville Santeri Augusti
Karjalainen, Roope Santeri
Korpela, Ilkka Petteri
Kuusisto, Sara Mirjami
Lohiniva, Laura Aino Alida
Mohamud, Nasra Hassan
Närhi, Heikki Einari
Qorbani, Rana
Turtinen, Sari Kristiina
Tyrväinen, Anna-Reeta

Laboratorioalan perustutkinto, yo
Alaniemi, Satu-Lotta Juulia
Maukonen, Tiina Teresa Kristiina
Nkizinkiko, Diane
Pikkarainen, Sakari Ahtinpoika
Sunnari, Meerit Karoliina

Prosessiteollisuuden perustutkinto, pk
Hekkala, Miika Aleksi
Hemmoranta, Alexi Matias Angelus
Ihalainen, Joona Markus
Karvonen, Santeri Johannes
Kilpeläinen, Toni Markku Alfred
Luopajärvi, Joel Veikka Sakari
Nevala, Eino Artturi
Nissinen, Ville Mikael
Outila, Christian Robert
Patokoski, Eerik Alfred
Portaankorva, Kimmo Tapani
Pärkkä, Juuso Kristian
Viinonen, Remu Rafael
Viitala, Lauri Kaarlo Iisakki
Väyrynen, Anton Henrik

Puualan perustutkinto, pk
Fernandez, Maria
Kauniskangas, Saku Kalevi
Lehto, Werneri Matias
Liu, Shixin
Naumanen, Jarkko Juhani Matias
Neuvonen, Jannica Nina Juulia
Perttunen, Lauri Eelis
Pitkäaho, Mika Adam
Rinne, Mikael Johannes
Sevander, Lassi Matias
Wargh, Mika Kristian

Puualan perustutkinto, yo
Hyttinen, Eemeli Kalle Johannes
Mikkonen, Risto Eino Artturi
Valo, Eetu Petri Iisakki

Rakennusalan perustutkinto, pk
Ahola, Niklas Olavi
Al-Rubaye, Shamsalduha Alaa Abdulhussein
Greus, Tapio Henrik
Gumed, Ibrahim Hussein Gumed
Haaraniemi, Samuli Oiva Matias
Heikkinen, Dani Henrik Mikael
Humad, Osman Ahmed Mohamed
Huovinen, Antti Aaro Matias
Huovinen, Arttu Juhani
Hälinen, Ville Hannu Iivari
Jämsä, Sante Aukusti
Kautto, Eetu Verneri
Kazemi, Danial
Kinnunen, Henrik Johannes
Koivuneva, Samuli Sakarias
Korpi, Matias Juho-Petteri
Kortet, Santeri Karri Petteri
Kotajärvi, Simo Kasperi
Kuitula, Eero Oskari
Kumpula, Petteri Eerikki
Kurtti, Johannes Valdemar
Kurtti, Juho Aleksanteri
Kämäräinen, Joona Jeremias
Laurila, Joona Matias
Le, Thai Thanh
Lepistö, Joonas Niko Pekka
Lumijärvi, Akseli Joonatan
Lybeck, Jere Petteri
Mulari, Atte Iivari Tapani
Mäenpää, Niko Eemil
Nyman, Janne Petteri
Pinoniemi, Joel Henrik
Pinoniemi, Johannes Heimo Aukusti
Pulkkinen, Rasmus Joakim
Ranta, Heikki Juhani Sakarias
Rehu, Sanni Katariina
Riekki, Tuomas Anttoni
Räihä, Jonne Henrik
Salmela, Aatu Waltteri
Siltala, Saku Kalevi
Sirviö, Visa Ilmari
Siu, Nuoi
Sumiloff, Markus Mikael
Terho, Pekka Tapani
Tervonen, Joni Tapani
Tikkanen, Olli Eljas Oskari
Tuomaala, Olli Eemeli
Tölli, Joel Henrik
Utriainen, Joonas Petteri
Vanhala, Benjami Aleksanteri
Vänttilä, Kalle Verneri

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, pk
Blikst, Jan Chris
Elorinne, Eetu Artturi
Ervasti, Aleksi Einari
Heikkinen, Aleksi Matias
Hertteli, Nikolas Daniel
Honkanen, Kalle Matias
Hämeenkorpi, Mikko Aleksanteri
Högman, Aleksi Daniel Kristian
Ilola, Elias Eerikki
Keränen, Lauri Samuli
Klint, Henri Rafael
Kokko, Joona Mikael
Kokkonen, Julius Waldemar
Konttila, Sami Juho Antero
Korhonen, Tiitus Jimi Patrik
Kortesalmi, Juho Mikael
Kreus, Kalle Tapani
Kunze, Niklas Oliver Otto
Kurikkala, Samuli Vilhelmi
Käyhkö, Jerri Mika Antero
Körkkö, Antti Henrikki
Marttila-Tornio, Jarkko Juhani
Matero, Elisa Mari Tuulia
Miikki, Aleksi Kasper Ilmari
Mikkola, Veikka Uljas
Mosorin, Niko Antti
Niemi, Matti Johannes
Nikola, Paulus Heikki Viljami
Niskasaari, Jaakko Samuel
Näsänen, Aleksi Topias
Ohtamaa, Tuomas Sebastian
Parkkila, Tomi Petteri
Paso, Juuso Markus Petteri
Pihlajaniemi, Maksim Arttur
Polet, Joonas Antero
Puumalainen, Mikael Benjamin
Rizvani, Daniel Rodrigue
Seppänen, Paavo Hannes
Takkula, Valtteri Jaakko Juhani
Turves, Tuomas Patrik
Uusitalo, Väinö Topias
Valkola, Aarne Olavi
Vattulainen, Eetu Matias
Vengasaho, Joona Taneli
Viljas, Aleksi Ilari
Ylimäinen, Kaius Aleksander
Yrjänä, Joonatan Kristian

Talotekniikan perustutkinto, pk
Eronen, Niklas Valdemar
Huovinen, Eljas Joonatan
Jokimäki, Julius Vertti
Jussila, Jasper Johannes
Kangas, Erkka Matias
Kanniainen, Arttu Kalle Tapani
Karvonen, Heikki Yrjö Jalmari
Kaukua, Dani Tapani Kristian
Keskitalo, Aleksi Eemil Juhani
Korteniemi, Elias Juhani
Kyllönen, Antti-Ilari Samuel
Kyllönen, Ville Markus
Laajoki, Kimmo Patrick Samuel
Laine, Hessu Matias
Lehto, Anssi Markus
Liimatainen, Saku Sebastian
Marin, Ville Sakari
Moilanen, Tuomas Ville Valtteri
Nuorala, Petrus Akseli
Nurmela, Kim Michael
Ohtamaa, Niklas Jeremia
Okkonen, Konsta Pekka
Palovaara, Leevi Emil Gustav
Pankinaho, Jonne Aukusti
Parkkila, Kalle Aadolf
Pesälä, Olli-Jussi
Pikkarainen, Juuso Henrik
Pulkkinen, Santeri Vili Oskari
Rautiainen, Antti Matias
Rusanen, Atte Severi
Sorvisto, Atte Eetu Oskari
Sumiloff, Saku Valtteri
Taskila, Jerry Jeremias
Taskila, Niklas Ossian
Tiiro, Samuli Juhani
Tikkanen, Aleksi Tuomas Mikael
Tolonen, Jaakko Frans
Tukiainen, Joonatan Juha Samuel
Tuomaala, Juho Aleksi
Tyni, Topias Artturi
Uusimäki, Juho Henrik
West, Kari Kaapo Kristian
Väyrynen, Konsta Benjami
Väärä, Samuli Arttu Petteri

Kempeleen-Limingan yksikkö, Kempeleen toimipiste

+

Hotelli-, ravintola- ja cateringalan perustutkinto, pk
Annala, Lari Pekka
Anttila, Tommi Juhani
Ervasti, Julia Alexandra
Holappa, Aleksi Samuel
Jaakola, Tommy Aleksi Matias
Karjalainen, Jalmari Ensio
Karjalainen, Kari Petteri
Karppi, Rasmus Juho Taneli
Keinänen, Tara Jelisa
Kerttula, Emmi Kristiina
Korhonen, Arttu Eemeli
Laine, Kalle Olavi Johannes
Latoranta, Ville Aukusti
Lauri, Tatu Eerik
Lepistö, Reetta Sofia
Långström, Sirpa Hannele
Meskus, Joni Henrik Mikael
Miettinen, Julia Maria Katariina
Mursu, Tino Aleksi
Määttä, Miia Henna-Emilia
Puurunen, Jasper Julius Jukanpoika
Pätsi, Sami Juhani
Pätsi, Tuure Petrus
Röyttä, Roni Mikael
Sakari, Oona Maria
Salo, Elisabet Lyydia Tellervo
Selmgren, Axel Matias
Soila, Veeti Arttu Ilmari
Takalo, Heikki Tapani
Terho, Jere Eevert
Vörlin, Niklas Emil
Yliportimo, Tuukka-Aslak Mikael

Logistiikan perustutkinto, kuljetuspalvelujen osaamisala, pk
Aho, Cilla Maria
Ala-aho, Elias Jaakko Eemeli
Blomstedt, Santeri Ensio
Charpentier, Alex Robert
Greus, Toni Tapani
Halmela, Kalle Oskar Eemil
Halonen, Miika Keijo Juhani
Heikkilä, Viljami Väinö Arvid
Heikura, Kasperi Matias
Helander, Eelis Matti Ensio
Hertteli, Joose Eemeli
Huhta, Juho Matias
Hämeenkorpi, Taija Outi Sofia
Hämäläinen, Santeri Mikael
Ikola, Henna-Riikka Rebekka
James, Kristian Dafydd
Jauhojärvi, Janita Iida Emilia
Järvelä, Tuomas Viljami
Kaakinen, Petra Maria Sofia
Karioja, Kristian Matti Johannes
Karjalainen, Miska Kristian
Karppinen, Olli Pekka Benjami
Kauppila, Julius Mikael
Keronen, Tommi Juhani
Kettukangas, Teemu Anton
Kivirinta, Marko Sakari
Koistinen, Joel Benjami
Kokkonen, Jonne Tapani
Kokkonen, Lari Matias
Konola, Matti Eemeli
Korhonen, Elina Katariina
Koskela, Emma-Lotta Eveliina
Koskela, Markus Tapani
Koski, Anssi Mikael
Kuisma, Tommi Petteri
Kuukasjärvi, Elina Pauliina
Laava, Miko Severi
Leinonen, Miko Henrik Alexander
Lempinen, Toni Markus Juhani
Lepistö, Henrik-Mikael
Luomajoki, Santtu Mikael Matias
Lämsä, Juho-Matti Petteri
Lääperi, Juho Aukusti
Mattila, Miska Aleksi Nikolai
Mayer, Patrik Kristian
Merenlahti, Antti Samuli
Metsometsä, Joni Valtteri
Mustakallio, Lauri Samuel
Mustakallio, Ville Mikael
Neitola, Olavi Johannes
Nikula, Roni Eemeli
Okkonen, Joonas Rami Aleksi
Pakanen, Annika Mariella
Pernu, Jan-Eerik Joonatan
Portaankorva, Juho Petteri
Rahko, Essi Katri Marjatta
Raudasoja, Eetu Johannes
Rautio, Mikko Juhani
Riiski, Anu Helena
Ruokolainen, Veikka Elias
Similä, Juho Erkki Kristian
Similä, Laura Emilia
Simontaival, Toni Markus
Sukanen, Toni Olavi
Säkkinen, Lasse Juho Kristian
Tervo, Meri-Tuulia Annikki
Timlin, Kristian Joonas
Toppila, Marko Kalervo
Tuomiranta, Pekka Ilari
Turpeinen, Alisa Merituulia
Vataja, Saku Valtteri
Vattula, Mikael Juhana
Ventelä, Teemu Matti Taneli
Vesa, Jenna Maria
Virrankari, Jooseppi Artturi
Ylikopsa, Jani Petteri
Ylitalo, Joni Matti Juhani
Yypänaho, Janne-Pekka Juhani
Äijälä, Joona Valtteri

Logistiikan perustutkinto, kuljetuspalvelujen osaamisala, yo
Kepanen, Antti Olavi
Salminen, Valtteri Aleksi
Turpeinen, Moona Marianne
Zhdanovich, Anna

Logistiikan perustutkinto, pk
Höyhtyä, Johannes Antti Kalevi
Höyhtyä, Veikka Johannes
Jauhonen, Elias Mikael
Junttila, Janne Oiva Antero
Kimpimäki, Mikael Aaron Christian
Klemetti, Janne Johannes
Kuusiluoma, Moona Maria
Luhtavaara, Manu Ilmari
Pudas, Santeri Mikael
Raappana, Niilo Pekka
Rahlan, Y Ru Ben
Siivikko, Lenny Sakarias
Vainikainen, Tomi Niklas Antero
Virpi, Jere Jaakko Johan
Vääräniemi, Urho Eemil

Logistiikan perustutkinto, yo
Raitio, Eetu Jaakko Tapio
Tuomaala, Rauli Ensio

Puutarhatalouden perustutkinto, pk
Airaksinen, Jalo Niklas Juhana
Doski, Redir Mustafa Sharif
Hertteli, Julietta Matleena
Kemi, Miika Henrik Sakari
Kemppainen, Viivi Janette Katariina
Pavloff, Ida Sofianna
Pelkonen, Terhi Katariina
Puoskari, Niko Aleksi
Soininen, Rosa-Maria
Tamminiemi, Veikko Matti Samuli

Puutarhatalouden perustutkinto, yo
Hartvig, Jenni Maria Katariina

Kempeleen-Limingan yksikkö, Limingan toimipiste

+

Turvallisuusalan perustutkinto, pk
Ahola, Heidi Emilia
al-Nazary, Ninos Awoner Polus
Anttila, Eemeli Aleksander
Arola, Hanna Elina
Autio, Elias Niko Christian
Edesi, Joel Johannes
Ervasti, Markus Jaakko
Haarahiltunen, Saku Kari Johannes
Heikkinen, Niklas Olavi
Honkamäki, Jere Eemil Aleksi
Huovinen, Aleksi Elmeri
Hyry, Eeva-Riikka
Hyry, Otto Johannes
Hyry, Tuomas Antti Aukusti
Jaakkola, Ukko-Pekka Sakarias
Kallio, Konsta Kasperi
Kekkonen, Tiia Emmiina
Koivukangas, Essi Kaarina
Kotajärvi, Eemil Tapio
Kurtti, Arttu Niklas
Kyllönen, Aappo Eemeli
Lamminniemi, Elias Aapo Joonatan
Lapinkangas, Saku Antero
Lehto, Leevi Johannes
Lindgren, Roope Lauri Vihtori
Mattila, Julia Marianne
Muotka, Sini Tuulia
Mustapää, Miska Eerikki
Myllyneva, Hermanni Topias
Määttä, Jere Rikhard
Määttä, Jesper Eemeli
Nissilä, Sini-Maaria Hannele
Paananen, Ville Samuel
Pakanen, Enni-Maria Henriikka
Paloniemi, Anttu Paulus
Raappana, Sofia Suvituuli
Rantanen, Tuukka Tapani
Sassi, Saana Linnea Karoliina
Siermala, Roni Aatos Oskari
Taipale, Iikka Oskari
Takalo, Niina Susanna
Tervo, Teppo Ahti Matias
Tiirola, Helena Anna Katriina
Tissari, Mikael Benjamin
Tolvanen, Anu Pauliina
Toppinen, Lotta Karoliina
Willman, Juuso Daniel
Vuoti, Fanni Roosa Kaarina
Väisänen, Emma Karoliina
Väisänen, Henri Elias
Väisänen, Krista Emilia
Väyrynen, Emilia Sisla Tuulikki
Ämmänpää, Anni Valpuri

Turvallisuusalan perustutkinto, yo

Heikkinen, Joonas Oliver
Kananen, Mikko Juhani
Korpela, Oskari Erkki Ilmari
Laakso, Henri Verneri
Rantahäli, Liisa Maria
Rautio, Rita Erica Josefiina
Remahl, Tiina Susanna
Vikeväkorva, Tiia Johanna

Kontinkankaan yksikkö

+

Lääkealan perustutkinto, pk

Alardt, Viivi Aura Lilian
Fingerroos, Sini-Maria Kristiina
Haji Ali, Mariwan
Hanhivaara, Maria-Emilia
Huhtala, Emmi Marleena
Hänninen, Laura-Maria Eveliina
Illikainen, Enni Sofia
Kemppainen, Hilla Iida Mirella
Korhonen, Riikka Anniina
Leinonen, Saara Sofia
Palosaari, Ida Amanda Alisa
Pekkala, Meri Milja Sofia
Potila, Meeri Sofia Marleena
Rantsi, Kasperi Kristian Mikanpoika
Saari, Roosa Maria
Siipilehto, Tuomas Lauri Antero
Takapuro, Laura Emilia
Viitajylhä, Ronja Anni Maria
Ylipukki, Hanna-Riikka

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, ensihoidon osaamisala, pk

Asikainen, Miia Elina
Brunni, Emmi Katariina
Forsman, Reetta Karoliina
Jaakkola, Topias Iisakki
Karvonen, Essi Pauliina
Keränen, Niko Antoni
Kreivi, Amalia Elisabet
Lukka, Linnea Ulrika
Luokkanen, Mirka Karoliina
Mäläskä, Aukusti Ohto Artturi
Nissilä, Linnea Aino Mirjami
Parkkila, Annariina Emilia
Poukkula, Aada Emilia
Ruha, Mervi Ilona
Sallinen, Niina Anneli
Saukko, Juliaana Aleksandra
Spets, Otto Eemeli
Tauriainen, Tiina Tuulia
Vihelä, Heini Elena
Virpi, Eetu Valdemar

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, pk
Abdlhussen, Amar Faruk
Alakärppä, Sara Sofia
Alanen, Emilia Aino Maritta
Arola, Emma Tuulia
De Oliveira Vicchi, Roberta
Erkkilä, Vilma Sofia
Ervasti, Elli-Noora Sofia
Grönstrand, Mari Tuulia
Haavisto, Essi Elviira Johanna
Hanhisuanto, Jenna Henriikka
Hankkila, Jessi Annika
Hansoda, Wanitchaya
Hartikainen, Väinö Erkki Ilmari
Haukkala, Matilda Josefiina
Haverinen, Enni Matilda
Heikkala, Henrika Aada Emilia
Heikkilä, Milla Krista Katarina
Heikkinen, Riikka Maria Amanda
Heikkinen, Suvi Laura Maria
Heinonen, Julia Lotta Katariina
Helander, Tanya Karin Theresa
Hiltula, Jere Oskari
Hirvonen, Santtu Aleksi
Hoffren, Alina Margareetta
Honkanen, Martta Katriina
Huhtala, Sonja Aurora
Huhtala, Ulla Maria
Huisman, Veera Katariina
Huotari, Beata Josefiina
Huotari, Eeva Madleena
Hyväri, Tilma Iida Helmiina
Häkkilä, Reetta Veronica
Hökkä, Tiina Emilia
Ilmarinen, Hanna Derly Maria
Jaakkola, Katariina Aino Sisko
Jaakkola, Venla Severiina
Jokela, Minttu Annika
Juntunen, Riina Iida Maria
Juola, Ella Karoliina
Jussila, Janina Ada Maaria
Jussila, Jemina Yasmin
Jääskeläinen, Roni Olavi Kristian
Kaisto, Marjut Eveliina
Kamppila, Julia Karoliina
Kangas, Satu-Maaria Annukka
Kareisto, Janna Erika
Kari, Noora Eveliina
Karjalainen, Julia Maria
Karlström, Kata Izabel
Karppinen, Jenna Jasmin
Karttunen, Emilia Mirjami
Karttunen, Riina Susanna
Kasurinen, Helka Priitta
Katila, Jasmin Olivia
Keränen, Jonna Hannele
Keski-Korpi, Mira Annika
Kettunen, Ulla Kristiina
Kinnunen, Essi Maaria
Kinnunen, Peppi Tuulia Katariina
Kivelä, Eevi Rosanna
Klaavuniemi, Reetta-Elisa Kristiina
Klasila, Hilda Aino Amalia
Klasila, Sara Emilia
Koivisto, Noora Marja
Koivula, Elias Pentti Aleksi
Koivula, Elina Marjatta
Kokko, Juliet Eeva Kristiina
Kokkonen, Suvi Maarit Tuulia
Kolkka, Elina Jasmin Karoliina
Kontio, Miia Anna-Leena
Korkala, Roosa Katariina
Kortesalmi, Sini Maaria
Koshnaw, Karwan Sadredin Abdullah
Koski, Kaisa Hannele
Kouvala, Helena Maarit
Kuitula, Ella-Maria Kustaava
Kujala, Petra Maaria
Kultala, Emma Sofia
Kurkela, Nea Josefiina
Kurronen, Otto Leevi Mikael
Kuusisto, Jenni Karoliina
Kylli, Vilma Eveliina
Kytökangas, Emilia Sini Tuulia
Kälkäjä, Satu Aila Katariina
Laajoki, Jenni-Maria
Laamanen, Riina Mimmi Emilia
Lagorski, Karoliina Inna
Lapinkangas, Sonja Tuulikki
Laurila, Anniina Ida Elisabeth
Laurila, Mirella Angelica
Leinonen, Helmiina Aleksandra
Liikanen, Vilma Sirja Katariina
Litola, Tiina Maria
Lukka, Katariina Anna Sofia
Lumijärvi, Selja Mariella Emeliina
Lund, Eetu Toni Tapio
Ly, Thi Bich Phuong
Mattila, Sanni Aino Pauliina
Mehtälä, Anna Edit
Meriläinen, Anni Elisabet
Meriläinen, Fiianoora Auroora
Mustajärvi, Ada Emilia
Myllynen, Monika Josefiina
Mäenpää, Venla Karoliina
Mäkelä, Krista Eveliina
Mällinen, Noora Eveliina
Määttä, Sofia Matilda Roopentytär
Niskanen, Mira Elisabeth
Niskasaari, Tiia Annika
Nissilä, Krista Maria
Nissilä, Matleena Emilia
Nissinaho, Suvi Maria
Niva, Elina Noora
Nurro, Aino Elina
Nygård, Oona Jasmin
Närhi, Lotta Maria Vilhelmiina
Ollakka, Petra Ellen Alexandra
Ollakka, Roosa Nanni Sofia
Orreveteläinen, Emma-Sofia Inkeri
Paaso, Iida-Kaisla Aliisa
Pajala, Jasmin Elise Henriika
Pakanen, Anna-Riitta
Pakanen, Lauriina Marianna
Pankinaho, Tommi Juhani
Pantsar, Eerika Maija Rebekka
Pehkonen, Carita Jasmiina
Pellikka, Maarit Johanna
Penttilä, Jenna Marika
Perkkiö, Satu Tuulia
Perälä, Olivia Roosa Margit
Peteri, Eliisa Inkeri
Peura, Milla Emilia
Pitkälä, Tuuli Henriikka
Pitkänen, Saga Olivia
Poraharju, Emma Tuuli Esteri
Puoskari, Jenna Kristiina
Puoskari, Riikka Kaisa
Päkkilä, Julianna Marie Tuulia
Pöykiö, Aleksi Mikael
Raappana, Suvi Tuulia
Rajaniemi, Elmiira Iida Emilia
Rajaniemi, Miska Jimi Jasper
Rantala, Tiina Sofia
Rasinaho, Tiia Johanna
Rautio, Sanna Johanna
Romppainen, Samu Marcus Mikael
Ruotsalainen, Oona Camilla
Räihä, Henna-Sofia Elisabet
Saleh, Shinyar Maryawan Saleh
Salmi, Veera Miselle
Salonen, Minttu Maija Johanna
Sanmori, Anna
Sarajärvi, Rosalia Laura Helena
Savela, Rebekka Inga Maaria
Savilaakso, Tiia Anniina
Shwe, Aata Basher
Siitari, Hilma Jessica
Simonen, Roosa Matilda
Singh, Amrita
Sippala, Anna Veronika
Siuvatti, Tiina Hannele
Soikkeli, Tanja Margareetta
Soininen, Henna Teresa
Solin, Henri Juho Mikael
Songchan, Ariya
Syri, Emmi Juulia
Säkkinen, Iida Reetta Maria
Säynäjäkangas, Sandra Helena Carolina
Sääskilahti, Sara Erika
Takalo, Tilda Ilona
Takarautio, Oliver Salomon
Taskila, Anniina Emilia
Tiiro, Heidi Katariina
Toivanen, Wilma Anna Sofia
Tolonen, Miia Marika
Toppinen, Tuomas Antero
Tornberg, Josefiina Anna Lyydia
Tuohimaa, Laura Marjaana
Tuomela, Sara-Sisko Katariina
Turunen, Orvokki Armiida
Tyni, Jonna Eveliina
Tölli, Iida Anniina
Uhlgren, Laura Kaarina
Vainikainen, Sara Sofia
Valkama, Henna Susanna
Valkola, Hannamaria Pauliina
Veteläinen, Viivi Maria Anneli
Viitala, Joni Esko Johannes
Vilmi, Emilia Sara Josefina
Vimpari, Krista Annika
Virpi, Alisa Iida Sofia
Vuolukka, Fanni Amanda
Väisänen, Janina Maarit
Väisänen, Meeri Hannele
Väisänen, Sanna Karoliina
Vänskä, Iida Katariina
Vänttilä, Aada Emilia
Vänttilä, Saana Elise
Yliherva, Suvi Niina Elina
Yli-Suvanto, Aino Emilia
Ylitalo, Inka Oona Adele


Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, yo
Heikura, Kristiina Helmi Maria
Helenius, Pasi Heikki Tapio
Herranen, Antti Erik
Kallio, Venla Helena
Kilpimaa, Emma Elisabet
Kivinen, Elina Maria
Korhonen, Santeri Matias
Korhonen, Viivi Ottiilia
Lohi, Maija-Leena
Matilainen, Susa Liisimari
Pikkusilta, Mira Marianne
Räisänen, Johanna Kristina
Soramäki, Sanna Mari
Suominen, Ulpu Tuuli
Suonpää, Iina Sofia
Suvanto, Kari Matti Johannes
Tiikkala, Annika Emilia
Viitajylhä, Janita Sofia
Wärme, Laura Eveliina

Muhoksen yksikkö

+

Autoalan perustutkinto, pk
Heinonen, Eetu Antero
Kelahaara, Miikka Johannes
Kivimäki, Janika Iida Emilia
Koskela, Tomi Jaakko Matias
Martiskainen, Sami Petteri
Mertala, Toni Johannes
Puolakanaho, Miikka Juhani
Rae, Tomi Henri Aleksi
Sirviö, Sara Annika
Tuppurainen, Jere Juhani
Vikiö, Valtteri Abraham
Ämmänpää, Niilo Veikko Johannes

Hotelli-, ravintola- ja cateringalan perustutkinto, pk
Jokikokko, Matleena Iida Eerika
Karppinen, Aino Inkeri Karoliina
Kehusmaa, Juuso Oskari
Kilpeläinen, Aleksi Konsta
Riihelä, Janna Jasmin
Sulasalmi, Samuli Nikke Viljam
Sumiloff, Pinja Petra Pauliina
Taipaleenmäki, Sami Eemeli

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoidon osaamisala, pk
Hankkila, Ulla Elisa
Heikkilä, Jenni Tuulikki
Heikkinen, Emma Wilhelmiina
Heinikoski, Carita Maaria
Junttila, Heidi Julia
Kaski, Iida Ester Lyydia
Kauppila, Susanna Katariina
Kokko, Hilla Helmi Sofia
Kärkkäinen, Katja Kristiina
Leinonen, Iina Maria Aleksandra
Leipivaara, Anna Kaarina
Malinen, Nea Henriikka
Pietilä, Iiris Senni-Sofia
Runtti, Laura Maria
Seppänen, Heidi Krista Maria
Terho, Emma Amalia
Tuomaala, Jenna Maria
Turpeenoja, Venla Karoliina

Maatalousalan perustutkinto, pk

Kantola, Arttu Aapo Olavi
Karjalainen, Juho Samuli
Kinnunen, Kalle Oskari
Klemola, Jami-Petteri Christian
Koukkari, Tuomas Antti Antero
Leinonen, Anni Eveliina
Manninen, Juho Arvi Anteri
Mehtälä, Sakari Reino Antero
Niemelä, Tuomas Jaakoppi
Oja, Erkki Jaakko Olavi
Päätalo, Ville Olavi
Seppänen, Teemu Tuomas Verneri

Maatalousalan perustutkinto, yo

Kuosmonen, Joanna Karita
Vuorma, Katja Marika

Metsäalan perustutkinto, metsäkoneenkuljetuksen koulutusohjelma, pk
Bensassi Nour, Zakariya
Hiltula, Timo Mikael
Karjalainen, Harri Antero
Karvonen, Tuukka Patrick
Kauppinen, Eerikki Aleksanteri
Laaksonen, Leevi Toivo Oskari
Lahdelma, Mika Ville Sakari
Lehtosaari, Ville Petteri
Luokkanen, Arttu Jeremias
Mannila, Nico Henri Sakari
Männistö, Petri Mika Juhani
Nousiainen, Veeti Christian
Raappana, Ville Miikka Antero
Saukkonen, Konsta Heikki Ilmari
Savolainen, Miikael Juhani Henrik
Simoska, Jaakko Veikko Mikael
Simsek, Rodi Sakari
Vähäkuopus, Joni Olavi

Myllytullin-Pikisaaren yksikkö, Myllytullin toimipiste

+

Elintarvikealan perustutkinto, pk
Herranen, Laura Karoliina
Holm, Valtteri Johannes
Huru, Lotta Emilia
Immonen, Minttu Vilhelmiina
Kainto, Susanne Sinikka
Kangasniemi, Jimi Tapio
Kantola, Milla Katariina
Karonen, Sini Maiju
Kemppainen, Tiia-Maria Katariina
Keränen, Satu Katriina
Korhonen, Milla Juulia
Kumpula, Kerttuli Eeva-Leena
Körkkö, Mira Melody Elisabet
Leinonen, Juulia Emmi Jasmiina
Mäkelä, Ella Mariaana
Määttä, Olivia Raakel
Naapanki, Aino Maria
Nissilä, Anette Eerika
Paananen, Hannes Simeon
Paasimaa, Laura Annika
Pakarinen, Jenni Eveliina
Pietilä, Roosa Maaria
Pousi, Vilma Inna Eveliina
Pyysalo, Sampo Pellervo
Ralaste, Riia Tiina Annikki
Roininen, Kati Emilia Susanna
Salmela, Jenna Linnea Elisabet
Sankala, Linnea Elisabet
Sassi, Janette Saana Linnea
Siltakoski, Meri Laura Johanna
Siu, H'Yeng
Takanen, Vilja Helena Raimontytär
Tienvieri, Veera Miriam
Vengasaho, Linnea Kerttuli
Vähäsöyrinki, Selina Maria

Elintarvikealan perustutkinto, yo

Haapala, Katri Suvi Kristiina
Kangas, Roosa Mari
Ryymin, Jaakko Hannes Kristian
Yli-Parkas, Milla Anniina

Hiusalan perustutkinto, pk
Hiltunen, Sofia Mikaela Ilona
Jaukka, Roosa Maria
Kemppainen, Jutta Emilia
Ketopaikka, Erica Maria Linnea
Käpynen, Senja Kristina
Mäkisalo, Harry Arvid Mikael
Pelttari, Anniina Juulia
Pärssinen, Veera Marjatta
Ratilainen, Aini Inkeri
Saarikoski, Oona Elina
Sahlström, Eena-Roosa Henriikka
Soronen, Anette Katriina
Vierimaa, Veera Aino Kaarina
Vilmi, Jenna Emilia
Äijälä, Henna-Riikka Maarit

Hiusalan perustutkinto, yo
Mäkinen, Theresa

Hotelli-, ravintola- ja cateringalan perustutkinto, pk
Ahtiainen, Ann-Mari Katariina
Arola, Jaro Antton
Bergman, Aki Ensio
Boontam, Napicha
Eberhardt, Frans-Peter Leo Erik
Hakala, Sanni Iida Kristiina
Heikka, Toni Olavi
Heikkinen, Aliisa Erin Lilian
Heikkinen, Taika Tuuli
Hirvasniemi, Joona Sakari
Hotti, Jami Johan Julius
Huotari, Veeti Ville Johannes
Hyväri, Rosamaria Julia
Iinatti, Iida-Mari Johanna
Impiö, Johanna Tuulia
Jaakkola, Nea Susanne
Jurvakainen, Jenni Maria
Jurvelin, Antti Nicolas
Jyrinki, Roosa Sofia Maaria
Kaisto, Oona Maria
Kankaanpää, Laura Sofia
Karhu, Jenny Lotta Veronica
Karjalainen, Minna Maria
Kemikoski, Siri Maria Kristiina
Keränen, Toni Tuomas
Kettunen, Jani Olavi
Kivari, Elli-Noora
Kylmänen, Miika Henrik Samuel
Lepistö, Saana Maaret
Loponen, Sofia Julia
Luka, Lelyan Shlemon
Lukkarila, Nico Juhani
Maijala, Kaisa Helena
Moilanen, Tuomas Valtteri
Multasuo, Roosa Emilia Piia
Mäkelä, Ella Maija
Nikula, Olli-Veikko
Pietarila, Pinja Emilia
Pihlaja, Jere Tapani
Ruonala, Juulia Josefiina
Salmi, Jenna Kristina
Siekkinen, Pinja Susanna
Siikaluoma, Janika Anniina
Siltakoski, Henna Karoliina
Tervonen, Jenna Julia
Valkama, Iina Elina
Viitala, Suvi-Juulia Marjatta
Vuorijärvi, Tomi Matias

Hotelli-, ravintola- ja cateringalan perustutkinto, yo

Jokelainen, Severi Heikki Henrik
Kemppainen, Niko Heikki Eemeli
Korkiala, Ville Veli Valtteri
Lepistö, Susanna Elisabeth

Kauneudenhoitoalan perustutkinto, pk

Huhta, Laura Emilia
Hyvärinen, Kaisa Maria Tuulikki
Immonen, Saana Emilia
Korhonen, Elisa Karoliina
Kurkinen, Jenni Katariina
Mikkonen, Julia Adele Helmiina
Mykkänen, Roosa Cristiina
Mönkkönen, Roosa Ida Maria
Paakkunainen, Sara Maria
Rehula, Reetta Lotta Amanda
Rissanen, Linnea Aleksiina
Roslind, Piia Maaret
Ryynänen, Eva Kaarina Juliaana
Sakki, Eeva Maija Malviina
Tähjä, Tiia Katariina
Virkkula, Venla Tuulikki

Matkailualan perustutkinto, pk

Haarala, Liisa Irene
Haataja, Juuso Ville Kasperi
Häkkinen, Tatu Jalmar Johannes
Keränen, Maiju Kaisa Emilia
Korkiakoski, Salla Olivia
Kukkonen, Anne Marika
Luoto, Laura Loviisa
Luttinen, Hanna Leena Kaarina
Luukkonen, Inka Maria
Mikkonen, Juho Henri
Rajaluoto, Juulia Ida Karoliina
Tuomivaara, Iida Natalia
Tyni, Aino Tuulikki
Törmikoski, Netta Leena
Uusitalo, Jasmiina Julia
Venninen, Alina Maria Karintytär
Veteläinen, Daniel Casimir
Väisänen, Laura Maria
Zaozerskaya, Anastasia

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, pk
Airama, Frans Edvard
Aunio, Tomi Ville Mikael
Epäilys, Toni Aleksi
Halonen, Teemu Ville Samuli
Hirvasoja, Marelle Marjatta
Hiukka, Veeti Vesteri
Huovinen, Saku Aleksi
Hyttinen, Olli Tapani
Hyvärinen, Juho Olavi
Härkönen, Kalle Eelis Jalmari
Inkala, Jesse Juhani
Jalonen, Tuomas Mikael Olavi
Junno, Topias Antero
Jussila, Topias Joosua
Kansanaho, Joonatan Alex Ilmari
Karjalainen, Jami Juho Kasper
Kauppila, Aaro Jere Olavi
Kauppila, Aleksi Juho Stefan
Kinnunen, Jarno Esko Hermanni
Kivimäki, Jimi Kristian
Kokko, Otto Henry
Korhonen, Kirsi Maria
Korpela, Fanni Alida
Koskipaasi, Tuukka Olavi
Malm, Niko Oskari
Marttila, Toni Valtteri
Mertala, Eetu Juhani
Mustonen, Rami Ilmari Evert
Mäkelä, Jesse Kristian
Nuune Muuse, Mohamed
Pajari, Joona Erik Benjamin
Perälä, Kalle Ilmari
Petäjäjärvi, Juha Peter
Pitkänen, Tomi Matti Mikael
Puljula, Petri Juhani Mikael
Ramirez Korvinen, Niko Cristian
Rautio, Joni Aleksi
Rissanen, Jani Antti Ensio
Saarela, Tommi Kasperi
Sainio, Juuso Matias
Sarkkinen, Ville Johannes
Sievola, Sami Robert Tapani
Stenius, Ville Henrik
Timonen, Arttu Henrik
Tuomonen, Alex Christian
Turpeenniemi, Elias Juho-Iivari
Tynjälä, Mikko Antti Matteus
Vahtola, Jesper Mikael
Vahtola, Mika Samuel
Valtanen, Samuli Heino Tapani
Vilppola, Aleksi Niklas August
Visuri, Ville Mikael
Väisänen, Valtteri Onni Benjamin
Wärme, Teemu Petteri
Ylimartimo, Jani Mikael


Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, yo

Alatalo, Janne Valtteri
Huhtala, Henri Veikko Viljami
Leinonen, Timo Markus

Myllytullin-Pikisaaren yksikkö, Pikisaaren toimipiste

+

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto, pk
Alho, Santtu Armas
Kilpeläinen, Jami-Rasmus
Klint, Nea Jasmine
Komulainen, Ella Kristiina
Korkala, Maria Riikka
Männikkö, Anni Maaret Johanna
Määttä, Tiia Karola
Saukko, Samu Juhani
Tolonen, Roosa Anna Emilia
Vatanen, Juho Markus
Väänänen, Aleksi Mikael

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto, yo
Nieminen, Matti Juhani
Tauriainen, Juuso Jaakko Samuli
Tekoniemi, Elisa Kaarina

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, tekstiiliala, pk

Al-Rubaye, Nooralhuda A. Abdulhussain
Holappa, Satu Hannele

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, tekstiiliala, yo
Kallio, Petra Tuulikki
Mäläskä, Tiia Marja

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, vaatetusala, pk
Ahmed Hassan, Zahra
Huurre, Kreetta Maaria
Ikäheimo, Ella-Rosa
Lazareva, Tatiana
Miettunen, Roosa Maija Katariina
Nylander, Hanna Laura Inkeri
Peltomaa, Milla Sofia
Petäjäjärvi, Noora Emilia Annika

Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto, pk
Heikkinen, Janne Esko Aukusti
Kauhanen, Julia Karoliina
Koskela, Veera Anniina
Mehtomaa, Minttu Maaria
Meuronen, Mikael Einar
Pöyskö, Ainomaija Helena
Ukkonen, Jenna Johanna

Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto, yo

Oja, Ninni Beata
Lohi, Wilma Leena Jasmiina

Pudasjärven yksikkö

+

Hevostalouden perustutkinto, pk
Haakana, Anna Pauliina
Hakonen, Essi Anette Erika
Kallinkoski, Janina Anniina
Kokko, Laura Katariina
Kummala, Minna Kristiina
Pennanen, Milja Vellamo
Piri, Iida Amanda
Ylitalo, Mira Fiia Emilia

Hevostalouden perustutkinto, yo
Huovinen, Henna Karoliina

Matkailualan perustutkinto, pk
Karvonen, Aleksi Juhani
Puolakanaho, Jani Antero
Seppänen, Saana Jenna Julia
Svarts, Nadja Anceliga Anastasia
Vesteri, Patrik Eevert
Vuorma, Aapo Eelis
Ylisirniö, Ville Pekka

Prosessiteollisuuden perustutkinto, pk
Siira, Panu Aatu Matias
Väyrynen, Henri Otto Iisakki

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, pk
Moilanen, Niko Antero
Niva, Janne Tapani
Penttilä, Niko Kristian
Simonen, Heikki Tapani
Ylikoski, Valtteri Mikael

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, yo
Paaso, Sakari Johannes

Taivalkosken yksikkö

+

Kaivosalan perustustutkinto, pk
Seppänen, Samuel Mauno Oskari
Soronen, Antti Johannes
Turpeinen, Harri Joonatan
Vanhala, Kari Kullervo
Väisänen, Aleksi Olavi

Metsäalan perustutkinto, metsäkoneenkuljetuksen koulutusohjelma, pk
Airisniemi, Juuso Aleksi
Arola, Joonas Kristian
Hacklin, Miro Marco Christian
Halonen, Severi Tapio
Hassinen, Oskar Jorma
Heikkinen, Eetu Jussi Petteri
Heikkinen, Juha Eino Ilmari
Huttu, Harri Tapani
Jaako, Otto Eevertti
Juurikka, Aleksi Juho Kalervo
Karjalainen, Eemil Aukusti
Kehänen, Heikki Oskari
Koukka, Miro Elmeri
Kylmäluoma, Vesa Valtteri
Käsmä, Arttu Onni Ensio
Lahtinen, Vesa Anton
Luoto, Ilari Tuomas Jeremia
Palosaari, Juho Eino Antero
Pesonen, Paavo Olli Herman
Pyhtinen, Tommi Sakari
Riekki, Topias Valtteri
Soronen, Konsta Kullervo
Tauriainen, Miika Sakari
Väisänen, Jouni Aleksi

Rakennusalan perustutkinto, maarakennuskoneenkuljetuksen koulutusohjelma, pk
Heikkilä, Frans Eemil Erkinpoika
Hemmilä, Saku-Petteri Kaarlo
Järvenpää, Jari Tuomas
Karasti, Niko Matti
Kauppi, Roni Kalervo
Korhonen, Jonna Kristiina
Moilanen, Kalle Anttoni
Moilanen, Risto Samuli
Suoraniemi, Arttu Olavi