OSAO

FI EN
Tulosta
Etusivu / Nyt / Valitut opiskelijat 2017

Oulun seudun ammattiopisto

Kevään 2017 yhteishaussa valitut, 3-vuotinen ammatillinen perustutkinto.

Listassa ovat ne henkilöt, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisuun internetissä.

Hakijat saavat valintojen tuloksista kirjeen siihen osoitteeseen, jonka ovat antaneet hakulomakkeella. Kirje sisältää mm. ohjeet paikan vastaanottamisesta ja ilmoittautumisesta.

Opiskelupaikka vastaanotetaan sähköisesti OSAOn Wilma-järjestelmän kautta valintakirjeessä olevan ohjeistuksen mukaisesti tai kirjeitse. Katso lisätiedot täältä.

Jos et saanut opiskelupaikkaa, voit hakea lisähaussa, joka alkaa 16.6.2017

Valitut opiskelijat:

Haukiputaan yksikkö

+

Autoalan perustutkinto, pk
Antintupa, Jere Rasmus
Bräysy, Emmi Sofia
Ekdahl, Aapo Eevert
Elsilä, Janike Vilma Sofia
Goman, Patrik Anton
Halonen, Eetu Valtteri
Harmoinen, Antti Nuutti Pietari
Haukivaara, Jade Cecilia
Hautakangas, Mirja Marketta
Havana, Joona Eemil Aleksi
Hiironen, Carita Emilia
Honkanen, Tomi Mikael
Huotari, Antti Olavi
Huotari, Veeti Eino Kalevi
Isomaa, Teemu Kasperi
Juola, Sakari Juho Johannes
Jylhä-Ollila, Miikka Johannes
Kamula, Lila Hilla Janessa
Kauppinen, Juho-Eemeli Olavi
Kelahaara, Kalle Matias
Kemi, Isabella Aleksandra
Kemppainen, Noora Elisa Anniina
Kemppainen, Patrik Immanuel
Keski-Korpi, Tommi Antti Olavi
Klasila, Patrik Jeremias
Koivukangas, Samuli Antero
Konttila, Roni Miikkael
Koskela, Jere Petteri
Kreivi, Olli-Pekka Juhani
Kuisma, Iidamaria Anniina
Kuisma, Sofianna Eveliina
Kurtti, Konsta Robert
Kälkäinen, Tuomas Aleksanteri
Kärkkäinen, Riku Verneri
Laaksolinna, Aleksi Juho Matti
Lasanen, Juha Matti
Lauri, Tatu Eerik
Lehmikangas, Matias Kristian
Leiviskä, Mia Elisabeth Anneli
Leskinen, Veeti Juhani Valtteri
Lindberg, Sarita Matilda
Lumijärvi, Hans Lauros Valtteri
Luukkonen, Niklas Samuel
Mahlakaarto, Teemu Tapani
Mikkelä, Aleksi Tapio Johannes
Moilanen, Eetu Sakari
Moilanen, Mikael Lasse Tapani
Myllyneva, Oskari Matias
Mäki-Penttilä, Ville Petteri
Niemelä, Henri Oskari
Nisula, Aleksi Jere Antero
Nurminen, Heli Lucia
Orko, Markus Risto Juhani
Pakanen, Jyri Samuel
Parviainen, Jesse Leevi Joonatan
Pekkala, Janne Aleksi Tapani
Pesonen, Leevi Pietari Juhani
Pihlaja, Jere Tapani
Pohjola, Jasper Juho Armas
Polojärvi, Jonne Pyry Matias
Posio, Saku Tapio
Puolakanaho, Vikke Santeri
Rautio, Leevi Eemeli Joonatan
Sassi, Matias Eeronpoika
Savolainen, Jarno Joonas Juhani
Sorvoja, Miika Matias
Suihkonen, Jenni Maria
Taipaleenmäki, Jere Pekka
Tanskanen, Atte Sakari
Turtinen, Lilli Josefiina
Väyrynen, Juho Valtteri
Vääräniemi, Urho Eemil
Ylimäki, Taavi Iivari

Hiusalan perustutkinto, pk
Ahonen, Aino Leena
Aittola, Eevi Eini Sofia
Friman, Katriina Hilda Maria
Haapala, Anna-Julia
Hietala, Hanna Karoliina
Jackson, Matilda Serena Lorraine
Jalopaasi, Janette Saga Angelica
Juusola, Jenni Julia
Jämsä, Sonja Anneli Teresia
Karvonen, Suvi Eeva Maria
Korhonen, Jasmin Maria
Lunki, Laura Camilla
Pärkkä, Tuija Maria
Rautio, Janita Elisa Maarit
Räihä, Milena Alisa Aleksandra
Saarijärvi, Tuulia Pauliina
Soronen, Mari Katriina
Särkelä, Anne-Mari Sofia
Tolonen, Tytti Hilja Emilia
Turunen, Jemina Susan
Väisänen, Ada Maria Ottilia

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, pk
Heikkilä, Van Thanh
Holopainen, Ida Emilia
Karjala, Nea Maria Eveliina
Kokko, Roosa Emilia
Kälkäjä, Julia Katariina
Lempinen, Ella Jenni Julia
Leskelä, Julia Maria
Lämsä, Riina Kyllikki
Moilanen, Milla-Maria
Mononen, Susanna Hannele
Neuvonen, Jannica Nina Juulia
Ollakka, Jenna Sofia Annikki
Ruonala, Riina Jasmin
Sarajärvi, Niklas Antti Oskari
Similä, Anu Elisa
Simsek, Oliver Oskari
Teppola, Jemina Iina Emmiina
Tuiskula, Jemina Rosalie
Tuohimaa, Julia Aleksandra
Tuominen, Tiia-Maria Kristiina
Vuontisjärvi, Milla Katariina

Pintakäsittelyalan perustutkinto, pk
Anunti, Erika Nea Birgitta
Hertteli, Henna Pauliina
Karvonen, Veeti Sakari
Kauppinen, Fanni Laura
Kemppainen, Riku Juha Antero
Majamaa, Kaisu Karoliina
Meskus, Ville Oskari
Partanen, Venla Kaarina
Saarinen, Jenna Julia
Saarinen, Sallamari Sofia
Smeds, Fiia Camilla
Tapio, Oskari Markus
Tiiro, Nea Aleksandra
Timonen, Miisa Julia

Rakennusalan perustutkinto, maarakennuskoneenkuljetuksen osaamisala, pk
Eskola, Mikko Veli Olavi
Ikonen, Juho Antti Kalevi
Isoaho, Kalle Eetu Johannes
Järvelin, Linnea Elisabet
Keränen, Teemu Olavi
Koivurova, Rasmus Eero Aukusti
Kukkola, Oskari Valtteri
Luokkanen, Eerik Samuel
Luokkanen, Ilkka Aleksanteri
Mertaniemi, Veeti Simeon
Ohtamaa, Topias Matti Tapani
Pinoniemi, Kai Kristian
Päkkilä, Eetu Johannes
Soramäki, Mikko Aleksi
Still, Joona Matias
Säkkinen, Eetu Ossian
Säkkinen, Olli Hermanni
Vuoti, Patrik Benjamin
Ylikulju, Aaro Janne Matias

Rakennusalan perustutkinto, pk
Amhdak, Nabil Addi
Autio, Lari Petteri
Gruo, Santial Juma
Heikkinen, Jonne Topias
Hirvasniemi, Miika Eelis
Jaara, Aleksi Tapani
Jussila, Jaakko Johannes
Järvenpää, Vikke Walfrid
Kesti, Samuli Juhani
Koivukangas, Joona Samuel
Koponen, Jeremias Toivo Juhani
Korpi, Lassi Daniel
Kynkäänniemi, Atte Aleksanteri
Lehtola, Tomi Johannes
Malo, Hendry Andrei Juhani
Moilanen, Jari Valtteri
Mäkelä, Aatu Elmeri
Niemelä, Aleksi Reima Juhani
Niemimäki, Johan Mikael
Outila, Jaakko Alfred
Pietilä, Teemu Elias
Sevander, Lassi Matias
Siltakoski, Veeti Risto Heikki
Tammi, Susanna Emilia
Tuomela, Topias Petteri
Tölli, Tommi Samuel
Viitala, Arttu Antti Tapio
Virta, Jimi Jeremias
Väyrynen, Teemu Jalmari
Äijänen, Mico Santtu Viljami

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, pk
Halonen, Milla Tuulia
Heikkilä, Arttu Eemil
Hoikkaniemi, Joonas Petteri
Hyry, Elmeri Matias
Häkli, Mikael Jeremias
Jaatinen, Lauri Timo Topias
Juutinen, Saku Eelis
Kaan, Vili-Santeri
Kaijansaari, Emma Ilona
Kakarinen, Veikko Valtteri
Karjalainen, Tomi Johannes
Karvinen, Sakari Veikko Johannes
Keränen, Jussi-Pekka
Keränen, Rasmus Aappo Aleksander
Lahtinen, Aukusti Juhani
Leinonen, Sakarias Antti Albert
Leppänen, Joonas Aleksanteri
Marjaniemi, Juho Heikki Armas
Mourujärvi, Miikka Matias
Mäkikangas, Leevi Tapani
Naamanka, Piitu Elli Eliisapetti
Niemi, Tommi Kalle Kristian
Peltokangas, Antton Eetu Mikael
Pitsinki, Arttu Riku Olavi
Ranta, Saku Kasperi Johannes
Savilaakso, Rasmus Mirko Ilmari
Seppänen, Aleksi Juhani
Seppänen, Jere Leevi Hermanni
Seppänen, Leevi Pekka Päiviö
Siurua, Santeri Juha Valentin
Soudunsaari, Olli Petteri
Valle, Eemil Veeti Oskari
Viide, Joel Rudolf
Väisänen, Aleksi Tapani
Ylifrantti, Jere Eemeli Mikael
Yliniemi, Juuso Niilo Johannes

Kaukovainion yksikkö, liiketalous

+

Elintarvikealan perustutkinto, pk
Alho, Wilma Veronika
Broström, Inga Maria Sofia
Golzarjannat, Anita
Hakala, Marjenna Hanne Maaria
Huhtiniemi, Virve Kukka-Maaria
Impiö, Essi Katriina
Järvitalo, Jerina Anna Margareta
Kerola, Tomi Henrik
Kieloaho, Eeva-Maija Aurora
Korhonen, Iida Maria
Korkiakoski, Salla Olivia
Kärkkäinen, Julia Petriina
Laurila, Hanna Kaisa Marjukka
Laurila, Jennina Emilia
Luokkanen, Annie Helmiina
Mertaniemi, Monika Amanda
Mettovaara, Tinja Maria Alexandra
Mikkilä, Krista Janita
Moilanen, Elina Katariina
Mutanen, Iikka Oskar Aleksi
Niskasaari, Riikka Eliina
Nurmikoski, Suvi Julia
Olander, Karoliina Päivi Kristiina
Orava, Silja Inga-Maria
Ovaskainen, Milla Sofia
Patanen, Joanna Alisa
Penttilä, Emilia Sisko Inkeri
Penttilä, Ida Vilma Kaarina
Pirkola, Hanna Maarit Margareeta
Sheikha, Layali A. H.
Sieppo, Suvi Tuulia
Turpeinen, Eerika Magdaleena
Uusitalo, Jannika Marjaana
Vaarala, Miia-Sofia Eveliina
Vehkaoja, Marko Olavi
Vähäsarja, Miia Marika

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, pk
Aitto-Oja, Mikaela Saga Alisa
Alaperä, Ella Maria
Anttila, Arttu Viljami
Arminen, Jenna Katariina
Heikkinen, Eelis Aleksi
Hekkala, Roosa Eveliina
Hiironen, Jimi Antti Aleksi
Hirvonen, Arttu Sakari
Honkanen, Jonna Marjut Teresia
Hyvönen, Mila Kokoé Carina
Hämäläinen, Don Aleksi Sakari
Impola, Eemeli Niko Juhani
Jokisalo, Jiri Tapio
Junnonaho, Laura Aleksandra
Juola, Neea Valeriina
Karjalainen, Minna Maria
Kiviniemi, Joona Petteri
Korva, Katri Emilia Elisabet
Koskela, Jenna Elisa
Kosonen, Kasper Sauli Tapani
Körkkö, Sini Henriikka
Lampela, Roosa-Maria Annika
Launonen, Kosti Juho Matias
Launonen, Ville Rami Petteri
Lehtola, Jenica Nea
Leinonen, Jussi Petteri
Lindunen, Artur
Matero, Petra Johanna
Mikkonen, Emmi Sisko
Muinonen, Iidaelina Reijontytär
Multasuo, Meeri Elisa Tiia
Multasuo, Tuuli Maria Kiia
Mäkelä, Titta Peppiina
Orjasniemi, Saana Taimi Marjatta
Paaso-Rantala, Hanna Anni Maria
Panuma, Maija Emilia
Pelkonen, Emilia Pinja Maarit
Perkiö, Aatu Valtteri
Pesonen, Jenina Oona Karoliina
Pitkänen, Alex Jan Mikael
Poikela, Noora Hanna Maria
Pöyskö, Linnea Matleena
Rautio, Silja Saima Karoliina
Repo, Marko Arttu Pekka
Räisänen, Janita Iisa Karoliina
Siu, Le
Soronen, Anette Katriina
Tolonen, Hanna-Maria
Tuomisto, Jori Aaro Kristian
Valizada, Hamidullah
Valtonen, Joonas Albin
Wasama, Milla Emilia
Wikman, Miia Katariina
Y, Yen

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, yo
Heikkinen, Janne Timo Kalle

Liiketalouden perustutkinto, pk
Ahmad Mahmud, Ako
Ahokumpu, Jenna Sofia Elisabeth
Akbari, Aman
Alakärppä, Eemil Joonatan
Alanen, Mikael Heikki Aukusti
Anetjärvi, Noora Emilia
Anttila, Nelly Betti Helmiina
Antti-Roiko, Kai Aki-Petteri
Blikst, Alex Louise
Byman, Jasmin Elisabeth
Flinck, Noora Emilia
Haataja, Janette Emilia
Haataja, Jenni Ilona
Haataja, Jere Mikko Petteri
Hakasalo, Julius Svante Johannes
Halonen, Pinja Amanda Helena
Hanhisuanto, Veera Johanna
Hanni, Siiri Elisa Josefiina
Hantula, Leevi Toivo Sakari
Haudanlampi, Tuukka Topias
Heikkinen, Arttu Väinö Johannes
Heikkinen, Ilari Tapio
Heinikoski, Juuso Heimo Petteri
Hintsala, Aappo Ollinpoika
Hintsala, Eeli Valdemar
Hirvasniemi, Meeri Emilia
Holtinkoski, Aapo Juhani
Hujanen, Kimi Lassi Akseli
Hurskainen, Kreeta Aadalmiina
Hyry, Jenni Sofia
Hälinen, Ville Hannu Iivari
Härkönen, Laura Iida Amanda
Iljana, Jaana Alina Hannele
Illikainen, Katja Maaria
Ilmarinen, Juho Ilmari
Ilvesluoto, Ville Oskari
Jaara, Piia Susanna Kaarina
Jokelainen, Jessi Enna Eerika
Junnila, Ida Sofia
Jurva, Lotta Sofia Annastiina
Jurvelin, Aada Juliaana
Juustila, Laura Liisa Maria
Juustila, Tia-Maria
Kaarivaara, Susan Jasmiina
Kaikkonen, Ossi Anselmi
Kaisto, Roosa Emilia
Kallio, Linnea Amanda
Kantola, Riina Elina
Karjalainen, Tuomas Juho-Pekka
Karppinen, Anttu Valtteri Antero
Karppinen, Emilia Anna Sofia
Karppinen, Lauri-Kalle Matias
Karppinen, Neea Jasmiina
Karvola, Markus Eero
Katainen, Juuso Aukusti
Katainen, Mikaela Maaria
Kellokumpu, Essi Katariina
Keto, Joona Valtteri
Kilpeläinen, Nea Kristiina
Kivioja, Eevert Ilmari
Kivioja, Fanni Josefiina
Kivirinta, Mira Marie
Korhonen, Jere Taavetti
Korhonen, Noora Emilia
Korpela, Emilia Aliisa Orvokki
Koskela, Linnea Josefiina
Koskelo, Klaus Aleksi
Kotila, Janika Julia
Kuha, Eerik Sebastian
Kuha, Maria Liisa
Kumpula, Petteri Eerikki
Kurkela, Inka Adeliina
Kurronen, Otto Leevi Mikael
Kyllönen, Maija Helena
Kälkäjä, Eetu Mikael
Kärnä, Juho Eemeli Kuudes-Veikka
Lalli, Erika Olivia
Lehtikangas, Laura Maria
Lehto, Janika Sofia
Lehtola, Tomas Aapo Armas
Leinonen, Milla Fredriika
Leinonen, Roosa Anu Maria
Leinonen, Viivi Jemina Emilia
Lepistö, Joona Valtteri
Lepistö, Sanni Karoliina
Lintulahti, Roosa Sofia
Lohi, Sofia Annastiina
Luokkanen, Janina Elisabet
Luokkanen, Mette-Marjut
Luokkanen, Patrik Sebastian
Luukkonen, Aaro Urho Elias
Lämsä, Arttu Eemil Juhanpoika
Maaninka, Paulus Johannes
Mahosenaho, Silja Susanna
Mannila, Oona Ester Magdalena
Martikainen, Reetta Maria
Matila, Kuutti Ilmari
Meriläinen, Saaga Enni Inkeri
Mikkonen, Julia Adele Helmiina
Mutanen, Anniliina Inkeri
Myllykoski, Anniina Susanne
Mäntyniemi, Juho Henrik Mikael
Neuvonen, Janne Johannes
Niemelä, Leea Annukka
Niemelä, Maaria Viola-Helmiina
Niinistö, Milla Maija Marianne
Niiranen, Senni Sofia
Nikula, Joel Albert
Nikula, Seppo Ilmari
Niskanen, Joel Henrik
Nopanen, Carita Tuulikki
Nykänen, Miili Lotta Marjatta
Oinas-Kukkonen, Joel Benjamin
Oinonen, Ida-Maria Vilhelmiina
Ojakangas, Pinja Pauliina
Oksman, Mari Johanna
Paananen, Samuel Wilhelm
Paasi, Juho Matias Olavi
Paaso, Mirja Helmiina
Paasovaara, Patrick Olavi Benjamin
Pakkala, Juliaana Klaudia Sofia
Partanen, Eino Elias
Parviainen, Erik Matias
Pehkonen, Elina Johanna Inkeri
Pehkonen, Johanna Maria
Pelkonen, Mette Martta Elina
Pelttari, Jonna Katariina
Pihlajaniemi, Emma Amalia
Posti, Jenny Noora Sofia
Poukkula, Antti-Jussi
Poukkula, Topias Henrikki
Puhakka, Tiina Hannele
Pulkkinen, Panu Aleksi
Pyttynen, Eveliina Susanna
Pääkkönen, Jasmin Amalia
Raappana, Ella Kristiina
Roininen, Katri Pauliina
Romppainen, Henrik Artturi
Romppainen, Mikko Juhani
Romppainen, Patrik Kasperi
Ruotsalainen, Anssi Kristian
Räihä, Atte Paulus Valtteri
Saarikoski, Vili Elmeri
Sarén, Jaana Katariina
Savela, Aapo Elmeri
Savolainen, Aino Leena Maria
Seppälä, Manta Sofia
Simuna, Sakarias Erkki Eevert
Sorppanen, Aleksi Eemil Juhani
Sulkala, Veronika Jasmin Hannele
Suni, Juho Petteri
Säkkinen, Anna Lyydia Josefiina
Takkula, Tuukka Juhani
Taskila, Juho Samuli Matias
Tervo, Anna Eila Emilia
Tervonen, Sari Annikki
Tieksola, Tuukka Eemeli
Timlin, Linnea Adeliina
Tiri, Lassi Immo Aleksi
Tokola, Heidi Eveliina
Tokola, Peppi Iina Milena
Tuhkanen, Aku-Eemil Viljami
Tuomivaara, Joosua Nikolai
Tölli, Josefiina Maaria
Tölli, Matleena Anniina
Vaarala, Venla Inkeri
Vanhala, Paulus Benjamin
Vasalampi, Eerika Milja Amanda
Vattula, Olivia Aleksandra
Vesala, Maaria Elina Annina
Virpi, Alisa Iida Sofia
Vuorma, Emmi Orvokki
Vähäkangas, Lotta Ramona
Vähäsöyrinki, Huugo Helmeri
Väisänen, Valtteri Onni Benjamin
Vänttilä, Sebastian Kasperi
Väänänen, Eveliina Tuulikki
Väänänen, Jenni Sofia
Väänänen, Veera Emilia Josefiina

Matkailualan perustutkinto, pk
Aittokumpu, Anni Katariina
Al Ahdab, Mohamad Karim
Alaraappana, Inka Linnea
Fält, Ella Helena Kuismantytär
Harjuhahto, Helmi Iina Annikki
Hirvonsalo, Minttu Laura Matilda
Hyrkäs, Suvi-Tuulia
Karnaattu, Jenni Anniina
Kauppinen, Jenna Annika
Kinnunen, Laura Marianne
Kuuva, Janika Jenna-Maria
Maijala, Kaisa Helena
Marikainen, Jenna Eveliina
Palojärvi, Marja Susanna
Puurunen, Jan Mikael
Uusitalo, Saku Santeri
Vallineva, Vertti Ruben
Virkkunen, Mia-Maria Tuulia
Zeqiri, Elvira

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, pk
Alaraasakka, Elias Kristian
Alatalo, Saku Aleksi
Halme, Samuli Oskari Benjamin
Heikkinen, Jari Mikael
Hugg, Felix Oscar Jovian
Hörkkö, Eetu Matias
Kallas, Ott
Kangasniemi, Olli Juhani
Kesonen, Juha-Pekka
Kortesalmi, Juho Mikael
Kynkäänniemi, Fanny Adalmiina
Laakko, Jonne Juhani
Laakkonen, Jesse Olavi
Laine, Tomi Kristian
Laitala, Essi Susanne Sofia
Latola, Jussi Olavi
Laurell, Riku Erik Mikael
Moilanen, Lauri Antero
Pahikainen, Joni Samuel
Partanen, Sakari Matias
Prové, Tom Benjamin
Prykäri, Miko Matias
Pullola, Elias Aleksanteri
Puominen, Miika Tapani Edvard
Rahja, Jarkko Matti Olavi
Rekilä, Ilkka Kasperi
Ryynänen, Tommi Petteri
Saeng-arunrat, Sorachat
Savolainen, Ville-Matti Juhani
Snellman, Kimi Erland
Tenkula, Oona Aurora
Turpeinen, Jere Jaakoppi
Törmänen, Matias Ville Valtteri
Urvanto, Joona Atte Valtteri
Uusitalo, Eelis Antero
Väätäjä, Tommi Juhani

Kaukovainion yksikkö, tekniikka

+

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, pk
Aakko, Jesse Väinö Ilari
Annunen, Jani Antero
Hast, Timo Valtteri
Hirvioja, Teemu Kalevi Johannes
Huotari, Veeti Ville Johannes
Konttinen, Matti-Olli
Koski, Juise Juho-Heikki
Kukkola, Paulus Mikael
Kumpulainen, Janette Erica
Martikkala, Roni Nuutti Olavi
Nieminen, Eemeli
Pakonen, Nuutti Henrik Julius
Vuolunparras, Kalle Oskari Kalervo

Kone- ja metallialan perustutkinto, pk
Aarnio, Miro-Oskari
Abdu, Mohammed Muaiteeq Mohammed
Hartikainen, Lauri Aapeli
Heikkala, Matias Tapani
Herranen, Henrik Onni Aleksanteri
Holappa, Juho Kasperi
Impiö, Joonas Mikael
Kaisto, Tuomas Antero
Kalliokoski, Albert Jalmari
Kehusmaa, Juuso Oskari
Kemppainen, Jesse Valtteri
Kilpeläinen, Konsta Mikael
Kääriäinen, Arttu Juho Tapani
Lappalainen, Mikko Veli-Petteri
Lempeä, Joonas Olli Aleksi
Leppänen, Jeremias Samuel
Luhta, Miikka Aleksanteri
Luttinen, Aki Tapio
Luukkonen, Kalle Aleksi
Mahammud, Harbi Ahmed
Manner, William Gustav
Mettovaara, Saku Aleksanteri
Mäkeläinen, Jesse Jalo Jalmari
Niskasaari, Jaakko Samuel
Nurmentie, Joni Matias Ossian
Pelo, Aksel Eevertti
Pinola, Veeti Jouko Johannes
Pirnes, Eemil Aleksi
Pulkkanen, Markku Oskari
Raappana, Viivi Maria Kristiina
Rajavaara, Roni Sami-Paulus
Rautio, Oskari Aukusti
Rönkkö, Niko Aleksi
Sevander, Teemu Antero
Sivula, Jesse Manuel
Soronen, Niko Petteri
Soukka, Jaakko Verneri
Suomela, Jarkko Matti Verneri
Timonen, Aleksi Kristian
Toivanen, Niko Aleksi Kristian
Vääräniemi, Tuomas Henrik

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, puuala, pk
Aikio, Ville Matias
Hamari, Meeri Marianne
Huotari, Joni Pauli Mikael
Härkönen, Jaro Juhani
Ikäheimo, Ella-Rosa
Kekkonen, Akseli Sauli Elias
Kinnunen, Aada-Maria
Lazarev, Petr
Mällinen, Tiia Katriina
Nieminen, Okko Ensio Aaron
Pirkola, Veeti Akseli
Seppänen, Roope Joni Viljami
Viitanen, Heli Annika

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, puuala, yo
Seppänen, Iida Laila Heleena

Laboratorioalan perustutkinto, pk
Holappa, Sakari Joonas
Hägg, Toni Henrik
Juntunen, Juuso Mikael
Kela, Jussi Sakarias
Keränen, Johannes Kalevi
Mäkäräinen, Tuomas Petteri
Oikarainen, Inna Meri-Juulia
Seppänen, Uuno Matias Pietari
Sutela, Asla Erik
Väisänen, Veikko Ossi Henrikki
Ylitalo, Päivi Maarit Kristiina

Laboratorioalan perustutkinto, yo
Palojärvi, Krista Janina

Prosessiteollisuuden perustutkinto, pk
Erkoma, Riku Erik Aukusti
Haapalahti, Miro Henrik
Heinonen, Jesse Samuel
Honkanen, Niina Maria
Huotari, Roni Janne Jeremias
Kemppainen, Tatu Veijo Henrik
Korkala, Joakim Alex
Mettovaara, Henry Iivari
Mäkelä, Krista Eveliina
Määttä, Juuso Petteri
Niemelä, Henry Joakim
Saarela, Jani Olavi
Saukkoriipi, Janne Juhani Mikael
Veijola, Riku Verneri
Vilponen, Joona Elia Kristian
Vähä, Niila Viljami Tuomaanpoika

Puualan perustutkinto, pk
Aamuvuori, Kalle Kristian
Huhtamella, Jere Jesperi
Järvelä, Niko Petteri
Kallio, Aino Sofia Katariina
Koskelo, Johannes Valtteri
Mettovaara, Juuso Olavi
Moisanen, Teemu Tapani
Pernu, Janina Anette Isabel
Sarajärvi, Tomas Tuukka Valtteri
Tapio, Mico Jaakko Kristian

Puualan perustutkinto, yo
Loukkola, Juho Henrikki

Rakennusalan perustutkinto, pk
Alanko, Arttu Eemil Johannes
Arontie, Paul Kristian
Eriksson, Markus Wilhelm
Haakana, Juuso Johannes
Hannila, Aleksi Perttu Juhani
Heikkinen, Roni Reijo Kristian
Heikkinen, Santeri Eemil
Illikainen, Joonas Kristian
Isola, Neea Sandra Anneli
Kaikkonen, Mikael Matti Viljami
Kallunki, Juho Petteri
Karsikas, Miikka Petteri
Kinnunen, Katri Anita
Klaavo, Benjami Johannes
Kokkonen, Jeremias Mikael
Kokkonen, Julius Waldemar
Kortesoja, Elias Matti Vihtori
Kuhalampi, Sampo Ilmari
Lahtinen, Juha Matti Nikolai
Lakkapää, Kasper Mikael
Lampi, Jere Kristian
Laukka, Hannes Artturi
Lehtola, Eemil Johan
Leskelä, Jere Antero
Lumijärvi, Akseli Joonatan
Majava, Mikael Topias
Mankinen, Kimi Perttu Alvar
Meriläinen, Jani Eemil
Meriläinen, Roope Heimo Johannes
Mertaniemi, Teemu Juhani
Metsäntaus, Veikko Pietari
Mettovaara, Elias Benjami
Määttä, Ilari Niko Juhani
Nurmela, Matias Olavi
Ohtamaa, Niklas Jeremia
Pietiläinen, Miia Milla Minttu
Pähtilä, Jonathan Johannes
Rautakoski, Milja Helmiina
Rundström, Joni Jalmar
Saikkonen, Alex Sebastian
Saikkonen, Jami Arttu Johannes
Salonpää, Tuukka Samuel
Sarkkinen, Aleksi Juhani
Simonen, Janne Petteri
Simonson, Stephan Sebastian
Sivula, Leevi Antero
Säily, Janina Noora Eveliina
Särkimäki, Jasper Rasmus Rikunpoika
Sääskilahti, Joni Mikael
Tapio, Nicklas Juhani Mikael
Tihinen, Viljami Elias Aleksanteri
Tuohimaa, Miikka Otto Eemil
Ukura, Joonas Tapani
Ylitalo, Ville Petteri

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, pk
Aho, Jesse Jeremias
Ahola, Patrik Jeremias
Antila, Matias Esa Henrik
Anwari, Omid
Fält, Hanna Riikka
Haapaniemi, Samu Valtteri
Haapaniemi, Topi Arttu Iivari
Harjula, Henrik Eemil
Hatula, Antton Jani Antero
Heikkilä, Teemu-Eemeli
Heikkinen, Jussi Aleksi
Heikkinen, Perttu Santeri Johannes
Jaakkola, Niklas Oskari
Juopperi, Elias Paavo Olavi
Järvitalo, Eetu Juhana
Kajava, Jeremias Joonatan
Kakko, Juho Johannes
Karhumaa, Petri Eemil
Konttila, Elias Santeri
Korkiakoski, Veli-Matti
Laajoki, Jonne Jeremias
Lammassaari, Lotta Maria Emilia
Lampela, Elmeri Samuel
Lapinkangas, Tiitus Severi
Laurila, Touko Pellervo
Leinonen, Johannes Pekka Mikael
Lämsä, Arttu Matias
Manninen, Joonas Henrik Mikael
Martinkauppi, Juho-Olli Tapani
Mehtälä, Jere Mikael
Moilanen, Alvar Juhana
Nauska, Valtteri Mikael
Niemi, Ville Petteri
Nurmenniemi, Santeri Eero
Oilinki, Juuso Matias
Pekonmäki, Jerome Samuel
Pitkänen, Johannes Viljami
Pääkkönen, Tuukka Tapani
Rajanen, Jesse Tapani
Rantala, Tomas Atte Ilmari
Riihiaho, Juha Mikael
Saarinen, Iiro Aarne Oskari
Suorsa, Roni Hannes Viktor
Tuomela, Sampo Kristian
Tyni, Taneli Armas
Uusi-Illikainen, Waltter Eemil
Viljamaa, Iikka Benjamin
Vähäsöyrinki, Eetu Viljami

Talotekniikan perustutkinto, pk
Alakärppä, Samu Kasperi
Gustafsson, Frans Oskari
Haara, Ville Henrik
Hagren, Teemu Santeri
Hirvensalo, Kalle-Sakari Rafael
Huurre, Saku Johannes
Kaisto, Eetu Paavali
Kakko, Teemu Juhani
Kaleva, Allan Mikael
Kesti, Saku Eelis
Kovalainen, Olli Matti Henrik
Kylmänen, Tami Pekka Eliel
Kärkkäinen, Julia Kristiina
Lapinoja, Jere Tapio
Laukka, Tuukka Aleksi
Lohilahti, Niko Jyri Johannes
Lukka, Veikko Matias
Löthman, Jan-Mikael
Matero, Antti Tuomas Tapani
Mattlar, Mikko Oskar
Mikkola, Nicholas Kimi Oskari
Mikkola, Nicklas Eemil Petteri
Moilanen, Valtteri Joni Juhani
Männikkö, Eeli Ilmari
Määttä, Mikko Juha Petteri
Niemelä, Elia Viljami
Niemelä, Juuso Jussi Mikael
Niemi, Iikka Ahti
Paaso, Jussi-Pekka Ilmari
Pehkonen, Miro Aleksi
Puoskari, Tuomas Valtteri
Päkkilä, Anton Samuel
Ranta, Aleksi Juhani Kristian
Ranta, Miika Tapani
Rautio, Miika Matti
Rytivaara, Lauri Valtteri
Saari, Jerry Santeri
Takkinen, Mikko Oskari Aukusti
Tamm, Karl-Stefan
Tanninen, Kimi Johannes
Tihinen, Miikka Henrik Olavi
Tyni, Sami Olavi Petteri
Ukkola, Joni Reijo Henrik
Vakkilainen, Timi Petteri
Wargh, Mika Kristian
Vola, Mika Petteri
Väyrynen, Heli Kristiina
Österberg, Niklas Arttur

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, pk
Al-Rubaye, Omar
Backman, Miikka Joni Juhani
Grönroos, Thomas Christopher
Heiskanen, Anttoni Jeremias
Hietala, Max Mikael
Hietanen, Sampo Aatos Onni
Honkanen, Jere Juhani
Impiö, Arttu Eerikki
Karjalainen, Anton Niko Johannes
Kela, Lauri Joel
Kellolampi, Kimi Kasimir Tapio
Kemi, Joona Pekka
Kursula, Veikka Julian Viljami
Kärki, Riku Petteri
Laakso, Jere Antti Johannes
Lepistö, Juuso Juha Petteri
Leppänen, Markus Joni Petteri
Marzouk, Ahmed Elsayed Ahmed Mohamed
Mäkinen, Juho Johannes
Mänty, Akseli Aukusti
Nikolaev, Sergei
Nikula, Joni Eemeli
Niskanen, Tuomas Kristian
Nurro, Janne Jaakko Eemeli
Nyman, Severi Juho Aukusti
Paaso, Markku Risto Juhana
Perälä, Matti Pekka Nestori
Puirava, Jere Markus Aleksanteri
Rautiola, Teemu Topias
Riikola, Janne Eemeli
Ritokangas, Miika Tuomo Matias
Ruuska, Joonas Juho Tuomas
Räihä, Niklas Pentti Kalevi
Salmela, Jaakko Tuomas Santeri
Schroderus, Joonatan Juhani
Siekkinen, Veerti Viljami
Vataja, Saku Valtteri
Veteläinen, Antti Kimmo Juhani
Ylikulju, Aleksi Sebastian
Ylitalo, Samuel Sebastian

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, yo
Aikio, Frans Emil Aimo
Haataja, Sara Maria Aleksandra
Heikkinen, Matti Mikael
Männistö, Roosa Mirjam
Pesonen, Riikka Eerika
Pullola, Joona Jeremias
Pääkkö, Jiri Henrik

Kempeleen-Limingan yksikkö, Kempeleen toimipiste

+

Hotelli-, ravintola- ja cateringalan perustutkinto, pk
Eronen, Julia Katariina Camilla
Kinisjärvi, Miika Juhani
Koivula, Miska Matias
Manninen, Arttu Kristian Antero
Mustajärvi, Eeva-Maria Josefiina
Pehkonen, Carita Jasmiina
Teerinkoski, Severi Timonpoika
Ylioja, Aleksi Kristian

Hotelli-, ravintola- ja cateringalan perustutkinto, yo
Paavonaho, Jani Mikael

Logistiikan perustutkinto, kuljetuspalvelujen osaamisala, pk
Aironpää, Miro Jesse Juhani
Alatalo, Henry Kalevi
Alatalo, Wille Matias
Al-Khafaji, Mustafa Assim Abbas
Annala, Samuli Tapio Eemeli
Autio, Atte Olavi
Autio, Juho Antero
Hakala, Jemina Juulia Aurora
Haverinen, Joona Pyry Kasperi
Heikkilä, Jenna Eveliina
Heikkinen, Teemu Aleksi
Heiskari, Juuso Petteri
Holappa, Viljo Oskari
Husseini, Ali
Huttula, Eetu Antero
Illikainen, Sakari Matias
Inkala, Simo Petteri
Jokela, Janika Sofia
Jomppanen, Joonas Juhani
Jäminki, Janne Juhani
Järvelä, Eetu Aleksi
Järvenpää, Saku Petteri
Kaakkuriniemi, Jasper Johannes
Kahelin, Samu Henrik
Kairamo, Roope Velu
Kamutta, Artturi Saku Tapani
Karppi, Petrus Marko Filemon
Keinänen, Ira Elena Aurora
Kemikoski, Siri Maria Kristiina
Koivukangas, Konsta Hermanni
Koponen, Joni Kristian
Koskela, Kalle Oskari
Koutaniemi, Matias Heikki Ilmari
Kurhela, Elias Valtteri
Kurhela, Erik Matias
Kälkäjä, Juho Aleksi Kristian
Kärki, Veeti Einari
Kärkkäinen, Miika Juhani
Laikari, Jami Alex Mikael
Leinonen, Mikko Elias
Lepistö, Valtteri Kalle Tapani
Leskelä, Jesse Anselmi
Loponen, Matti Juhani
Loukkola, Niko Jussi Pekka
Luokkanen, Ilari Johannes
Länkelä, Jani Matti Johannes
Manninen, Jesse Henrik
Matikainen, Matias Jan Sebastian
Mattila, Kristian Valtteri
Moilanen, Roope Onni Oskari
Muikkula, Antton Juho Viljami
Mäkelä, Julia Eveliina
Mäkinen, Jani Petteri
Mäntykenttä, Jenni Johanna
Määttä, Juuso Pyry Petteri
Niemi, Aleksanteri Anselmi
Niemi, Jesse Aleksi
Niemi-Korpi, Jaakko Johannes
Nissinen, Jere Matias
Oikarinen, Toni Juhani
Oinas, Joona Mikael
Oljakka, Verner Veijo Antero
Paananen, Jeri Petteri
Palm, Mertsi Allan Rikhard
Paulavirta, Tino-Sebastian Petteri
Pekkala, Venla Inka-Maria
Penttilä, Panu Juhana
Peteri, Timo Matias
Piispanen, Niko-Markus Miikael
Pitkälä, Lari Matias
Portaankorva, Satu Johanna
Puoskari, Ilari Matias
Putnoki, Leonardo
Päivärinta, Joona Benjamin
Rahimi, Morteza
Rahko, Venla Eerika
Rasila, Eemeli Janne Matias
Ratsiphum, Chakkit
Rautiainen, Niko Valtteri
Rimpiläinen, Jani-Matti Juhani
Roininen, Miska Marko Mikael
Ronkainen, Jere Petteri
Ruuskanen, Topias Pekka Sebastian
Rämä, Tuomo-Jaakko Rikhard
Saarinen, Niko Kristian
Salmela, Aatu Waltteri
Seppälä, Samu Mikko Daniel
Sippala, Niklas Mikael
Sirkiä, Sampo Johannes
Sotka, Milla Emilia
Ståhlberg, Olli Jonatan
Takkula, Niklas Arttu Viljami
Torenius, Jere Mikael
Toropainen, Sofia Mimika Josefiina
Tuikkala, Elmeri Johannes
Turtio, Ruben Hans Kristian
Turunen, Noora Marjaana
Tölli, Oskari Antti Patrik
Vesala, Riku Matti
Viinikka, Iikka Otto Daniel
Willman, Aaro Viljam
Väisänen, Jouni Matias
Ylönen, Maiju Karoliina

Logistiikan perustutkinto, kuljetuspalvelujen osaamisala, yo
Väyrynen, Pekka Matias
Väänänen, Vesa Lauri Petteri

Puutarhatalouden perustutkinto, pk
Iso-Seppälä, Hannele Kristiina
Junnonaho, Juulia Orvokki
Laakso, Roni Iisak Mikael
Oranen, Markus Eliel
Pirttijärvi, Viivi Aino Sofia
Sarja, Tina Rebecca
Saukkoriipi, Ronja-Riina Sofia
Savela, Jenni Katariina
Siltakoski, Henna Karoliina
Simulainen, Janette Sofia
Suonvieri, Elisa Aada Katariina
Tölli, Salla Eveliina

Puutarhatalouden perustutkinto, yo
Kirvesoja, Jenni Maria
Kokko, Karoliina Orvokki

Kempeleen-Limingan yksikkö, Limingan toimipiste

+

Turvallisuusalan perustutkinto, pk
Aitto-oja, Reeta Maaret
Alakärppä, Emilia Aleksandra
Arffman, Tuomas Aleksi Mikael
Ervasti, Atte Elmeri
Halonen, Aleksi Väinö Henrik
Heikkala, Tuukka Viljami
Hietala, Juhana Heikki Olavi
Hiltunen, Julianna Josefiina
Hintsala, William Eerikki
Holappa, Eemil Jussi Topias
Jokilahti, Patrik Julius
Kauppila, Rene Aaron
Kela, Jutta Kristiina
Kerttula, Pasi Matias
Keränen, Henna Pauliina
Kivelä, Jesse Julius
Koivukangas, Elias Mikael
Kokkonen, Tuomas Taavetti
Korkiakoski, Topias Valdemar
Käkelä, Erika Lotta Josefiina
Kärkkäinen, Roope Hermanni
Laihola, Noomi Sofia
Lepistö, Aleksi Ukko Juhani
Liuski, Emilia Maria Sofia
Myllyneva, Hermanni Topias
Naumanen, Pinja-Peppiina
Nikunen, Juho Mikael
Nissinaho, Juho Henrik
Pakarinen, Minna Katariina
Parkkinen, Eemil Robert Joonatan
Pentti, Aatu Johannes
Pllashniku, Gresa
Päkkilä, Jarkko Kaleva
Raappana, Salla Maarit
Rantasuomela, Annaliina Amalia
Raumanni, Juuso Mikael Iisakki
Rautio, Eemeli Pentti Wiljami
Rehu, Eerika Julia
Salmela, Sami Pekka Johannes
Savilaakso, Timo Olavi
Siuruainen, Elias Anttoni
Säkkinen, Jarkko Ensio
Takarautio, Nina Erika
Tapaninaho, Johannes Samuel
Tapaninaho, Matias Manuel
Tauriainen, Riikka Emilia
Tervo, Linnea Elisabet
Tiirola, Susanna Briitta Mirjam
Tiri, Ella-Kaisa Eveliina
Toropainen, Juuso Aku Elmeri
Tölli, Eelis Valtteri
Vesa, Julia Josefiina
Wotschke, Joonatan Werneri
Väyrynen, Markus Kalevi

Turvallisuusalan perustutkinto, yo
Haapala, Tomi Mikko Olavi
Kyngäs, Joni Juhani

Kontinkankaan yksikkö

+

Hiusalan perustutkinto, pk
Autio, Tiina Maria
Bollström, Anneli Aleksandra
Erkkilä, Roosa-Maaria Janette
Hannula, Siiri Johanna
Helin, Anniina Julia Johanna
Härö, Monica Rosanda
Juntunen, Anni Eveliina
Kamppuri, Valtteri Ilmari
Karppinen, Emilia Annika
Kuoppakangas, Emma Amanda
Kuurlunti, Rosa Sofia
Moilanen, Meri Tuulia
Mustajärvi, Linda Eveliina
Möttönen, Viivi Emilia
Nousiainen, Sara Tuulikki Sylvia
Pelkonen, Veera Elina
Träskelin, Santeri Olavi Antero
Uusi-Maahi, Enni Amanda
Wahid, Emilia Nada Sofia

Kauneudenhoitoalan perustutkinto, pk
Aalto, Oona Karoliina
Hagberg, Milla Birgitta
Hauru, Reetta Eveliina
Huovinen, Eerika Karoliina
Juurikka, Noora Tyyne Maria
Keränen, Suvi Kristiina
Kokkoniemi, Saana Miriam
Lehtola, Sonja Adeliina
Mikkonen, Paula Emilia
Perttunen, Noora Karoliina
Polo, Vilma Aada Sofia
Pylkäs, Jerika Ronja Ulriika
Ronkainen, Sara Karoliina
Saarela, Pinja Maria Katariina
Saukko, Inka Kristiina
Seppänen, Aino Johanna
Säily, Inka-Sofia Kristiina
Taskila, Iida Maria Elisabet
Väisänen, Enni Lyyli Eerika

Lääkealan perustutkinto, pk
Ahola, Nea Sofia Amanda
Haarahiltunen, Saku Kari Johannes
Hameed, Shadha Fadhil Hameed
Heponiemi, Miro Jesse Markus
Hiltula, Kristiina Mariia
Kaisto, Fanni Matilda
Kivioja, Riikka Maria
Kuivala, Anne Heidi Maarit
Laitila, Laura Sofia
Lasanen, Laura Fanni Eveliina
Lepinsalo, Matleena Sofia
Lieska, Anni Iida Kristiina
Martikkala, Veera Monika
Rauf Abdulrazak, Shvan
Ruonala, Jenna Katariina
Salmio, Alina
Shukur Abdulameer, Hanaa
Särkiaho, Sini Matilda
Taipalus, Julia Angelica

Perustason ensihoidon osaamisala (kokeilu), pk
Holmi, Neea Jemina
Huovinen, Henna Katariina
Hurme, Niko Antero Johannes
Hyry, Tuomas Antti Aukusti
Impiö, Sylvi Tuulia
Keränen, Miia Elisa
Koivuvaara, Julia Sara Sofia
Kokkonen, Eeva-Leea
Kärkkäinen, Noora Jasmin Julia
Liias, Enni Mirjami
Littow, Erika Tuulia
Lukkarinen, Eeva Sofia
Mollakuqe, Mimoza Aurora
Palokangas, Nea Emilia
Peteri, Eliisa Inkeri
Rahko, Malla Kanerva
Riekki, Helmi Aino Inkeri
Soudunsaari, Kiia Emilia
Vasama, Lauri Valtteri
Venhola, Riina Lotta
Vähäsöyrinki, Alina Linnea

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, pk
Ahmadi, Elyas
Ahonen, Emilia Aleksandra
Ahonen, Tuija Emilia
Ali, Ahmed Mohamed
Arola, Hanna Elina
Arola, Lippe Johanna
Aulakoski, Josefiina Annagreta
Autio, Minella Emilia
Azizi, Sohaila
Ebrahimi, Hadia
Eilola, Milja Emilia
Enojärvi, Inka Helena
Ervasti, Liisa Maria Eveliina
Eräluoto, Alisa Maaria
Eskola, Ella-Mari Tuulia
Gál, Alexandra
Haanela, Olivia Helena
Hahtonen, Eetu Olavi
Haikara, Merituulia Aleksandra
Haikara, Santeri Leonard
Hallamaa, Iida Inka Maria
Heikkinen, Emilia Marianna
Hentilä, Helmi Liina Linnea
Hietala, Nea Emilia
Hietala, Tiia Maaria
Hiltunen, Tia Pauliina
Holmi, Krista Katariina
Hukkanen, Stella Jamina Josefiina
Huovinen, Juuso Erkki Iisakki
Häkli, Fanni Katariina
Hämäläinen, Hilda Hedvig
Höglund, Kia Venla Ilona
Iivarinen, Inga Maria
Impola, Sofia Marja Kaarina
Joensuu, Sara Susanna
Jokela, Ida Maria
Jokitalo, Eveliina Inkeri
Jokitalo, Maarika Josefina
Junttila, Jan-Erik
Juola, Ella Karoliina
Jurmu, Silja Maria
Juutinen, Eveliina Tuulikki
Järvitalo, Jannika Sara-Maria
Kaarre, Nea Sofia
Kaivanto, Mari Johanna
Kallio, Iida Maria Annikki
Kangas, Emma Alexandra
Karhumaa, Karita Tea Tuulia
Karhumaa, Pauliina Elisabet
Karinkanta, Jenniina Fanni Sofia
Karjalainen, Inka Mikaela
Karppinen, Tiia Emilia
Karttunen, Nella Josefiina
Katiska, Helmi Maaria
Kauppi, Aki Petteri
Kemppainen, Sylvia Kaarina
Keränen, Tiia Iita Mari
Keski-Filppula, Pauli Matias
Kinnunen, Venla Rosanna
Kiviniemi, Reetta Senni Elisabet
Klaavo, Emmi-Lotta Sofia
Kluukeri, Riina Annika
Koivukangas, Alina Linnea
Koivukangas, Lilja-Mari Aliisa
Kokko, Ronja Anriina
Kokkonen, Salla Katriina
Koskela, Erika Helmi Sofia
Koskenkorva, Silja Johanna
Kotajärvi, Olivia Matleena
Kujala, Petra Maaria
Kytökangas, Anette Elise Henriikka
Kämäräinen, Linda Kristiina
Laaninen, Valtteri Antti Iisakki
Laivamaa, Inka Maaret
Launonen, Annareeta Maria
Laurila, Iida Kreetta
Laurila, Marianne Juulia
Laurila, Saara Maija
Lehto, Milla Amalia
Leinonen, Elisa Anna-Maria
Leinonen, Vilja Eveliina
Lepistö, Roosa Maria
Leskelä, Petra Juulia
Leskelä, Saaga Serena
Liikanen, Milena Sofia
Lohi, Ella Marjukka
Lohi, Niina Joanna
Longi, Vilma Elina
Loukusa, Essi-Emilia
Luiro, Johanna Karoliina
Lönnqvist, Arttu Elias
Mastola, Marie Elina
Matala, Julia Aurora
Mattila, Julia Karoliina
Moilanen, Mitra Inka Julia
Myllymäki, Henni Ava Wilhelmiina
Myllymäki, Oskari Benjami
Männikkö, Jenna Kaarina
Määttä, Susanna Maria
Niemelä, Veera Juulia
Nikula, Venla Aida Sofianna
Nissilä, Hanna Greeta
Nissilä, Noora Linnea
Nissinen, Matilda Aino Elisabet
Näsänen, Sanna Tuulikki
Ohtamaa, Milja Lyydia
Ojala, Josefiina Emilia
Ollitervo, Katariina Aurora
Paasimaa, Aino Sara Maria
Pakanen, Anna-Riitta
Pelkonen, Anna Emilia
Pellikka, Janina Aino-Maria
Peltokorpi, Elina Alma Amanda
Pennanen, Saara-Liina Elisabet
Pietilä, Jenna Pirjo Amalia
Pikkarainen, Kaisa Tuulikki
Pikkarainen, Laura Inkeri
Pirilä, Noora Emilia
Poijula, Henri Oskari
Poutanen, Anna Elise
Poutiainen, Taru Hannele
Puhakka, Sanni Johanna Juliana
Pulkkinen, Amanda Josefiina
Pulkkinen, Iida Linnea
Puroila, Milla Mirjami
Puurunen, Saija Susanna
Pyörälä, Kiia-Maija Maria
Pätsi, Oona Sofia
Pöytäkangas, Pauliina Emilia
Raappana, Sofia Suvituuli
Rajala, Viivi Reetta Sofia
Rautiainen, Sini Senni Joanna
Riekki, Ella Susanne
Riekki, Noora Emilia
Rimpeläinen, Henna Eeva-Marjatta
Rissanen, Hanna Maria Anniina
Ronkainen, Milla Emilia
Runtti, Sanni Eveliina
Ruuskanen, Jutta-Riina Elina
Rytilä, Emilia Wilhelmiina
Saari, Niko Petteri
Saarikoski, Oona Elina
Saarni, Magdaleena Iida Sofia
Safdari, Zahra
Salmi, Benjami Aleksanteri
Salokorpi, Kamilla Aleksandra
Sarajärvi, Jenni Reeta
Satomaa, Selja Lyydia
Saukko, Katariina Henna-Maria
Savela, Vilma Karoliina
Schroderus, Sofia Anniina
Siermala, Nella Aada Maria
Similä, Alina Helmiina
Simuna, Janette Josefiina
Sirniö, Ida Amelie
Sorvari, Aada Olivia
Sutela, Aada Beata Linnea
Taskila, Jenni Miia Susanna
Tiirola, Iisa Ulriika
Tuohimaa, Lyydia Elviira
Tuukkanen, Aino Lyydia
Tölli, Iida Anniina
Ukura, Ida Maria Jessica
Untinen, Anniina Olivia
Uusimaa, Ida Karoliina
Vasalampi, Juulia Iida Annukka
Veijola, Jenna Iida Amanda
Veijola, Julia Maria
Vekki, Ronja Emilia
Vengasaho, Linnea Kerttuli
Wennström, Vilja Vanamo
Vihelä, Ella Maria
Viitanen, Roosa Auroora
Viitanen, Tiia Jessica
Vilmi, Elina Johanna
Vilmunen, Enni-Roosa Pauliina
Vimpari, Julia Johanna
Väliaho, Maria Elina
Väyrynen, Laura Emilia
Väätäinen, Siiri Marianna
Ylikorkala, Julia Sofia
Ylikulju, Ellen Katariina
Ylikärppä, Iida Marjaana
Ämmänpää, Siiri Raakel Maria

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, yo
Halonen, Katja Marjut
Honka, Kristiina Suvi Tuulikki
Jokimäki, Katariina Sara Sisko
Jurvakainen, Johanna Hannele
Jäntti, Mira Sofia
Kallela, Pinja Eveliina
Karppinen, Hanna Leena Emilia
Kulpakko, Outi Emilia
Kuokkanen, Anniina Elisabeth
Kytölä, Essi Elina
Lassila, Elina Aino Maria
Leppikangas, Jutta-Mari Kristiina
Luukkonen, Jasmin Alexa Katariina
Moilanen, Matti Samuli Mikael
Musikka, Antti Juhani
Mäki, Tiia Johanna
Nguyen, Thi Yen Nhi
Palovuori, Samuel Kalervo Matti
Puumalainen, Niko Joonatan
Sipilä, Jere Matti Sakari
Tapio, Anni Maria Loviisa
Taponen, Saana Minttu-Maaria
Valtonen, Henna Maria

Välinehuoltoalan perustutkinto (kokeilu), yo
Annala, Rita Alisa Johanna
Hentilä, Reetta Sofia
Lämsä, Paula Maarit
Mäenkoski, Mikko Samuli
Saarni, Jenni Julia
Vierimaa, Maria Elisabet

Muhoksen yksikkö

+

Autoalan perustutkinto, pk
Holappa, Niko Markus Kristian
Hämäläinen, Santeri Mikael
Härö, Mira Jessica
Jokelainen, Joonas Toni
Kalla, Valtteri Vilhelm
Karppinen, Antti Kalervo
Keski-Korpi, Patrik Jani Iisakki
Lassila, Niko Tapio Kristian
Paloviita, Saku Niko Petteri
Pohjola, Juho Kalevi Johannes
Savolainen, Atte Petteri
Siltala, Venla Emilia

Hotelli-, ravintola- ja cateringalan perustutkinto, pk
Keränen, Milla Sanna Sofia
Latvalehto, Veeti Aleksi Johannnes
Leinonen, Ronja Annika Katariina
Lindström, Veeti Aleksi
Rahikkala, Annika Iina Kristiina
Sumiloff, Minttu Roosa Sofia
Tyvelä, Jere Patrik

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoidon osaamisala, pk
Alatalo, Jenni Johanna
Georgiev, Milena Maria
Heinola, Henna Johanna
Hirvasniemi, Iida Kaisa
Kastelli, Jasmin Ronja Alisa
Kummala, Minna Kristiina
Lasanen, Tanja Maaret
Lauhikari, Salla Marjatta
Lohi, Alina Josefiina
Loponen, Sofia Julia
Rautio, Jenny Ruusa
Riekki, Salla Henriikka
Räsänen, Julia Liisa Kyllikki
Salonen, Riina Marja Emilia
Tauriainen, Taru Eveliina

Maatalousalan perustutkinto, pk
Heikkinen, Hanna Roosa Henriikka
Jurmu, Joonas Kristian
Karhumaa, Joonas Matti Jalmari
Karjalainen, Juho Samuli
Kinnunen, Eetu Juhani
Kontio, Leevi Juhani
Lappalainen, Tero Ari Tuomas
Leinonen, Krista Johanna Elviira
Palmu, Anni Helvi Ottilia
Parkkisenniemi, Saku Markus
Pätsi, Juhana Pellervo
Tikkanen, Arttu Mikonpoika
Turpeinen, Tuomas Eemeli
Väätäjä, Oskari Timo Jalmari

Maatalousalan perustutkinto, yo
Mettovaara, Katri Alina
Tokola, Eveliina Ida Johanna

Metsäalan perustutkinto, metsäkoneenkuljetuksen koulutusohjelma, pk
Ala-aho, Kimmo Antero
Ansamaa, Kalle Anton Johannes
Kananen, Rosa Maria
Kangas, Lari Mikael
Kukkohovi, Teijo Matti Olavi
Lesonen, Timi Kalervo
Länkinen, Niko Petteri
Manninen, Arsi Matias
Mantila, Sakari Tapani
Matero, Samuli Valtteri
Mulari, Kalle Heikki Petteri
Oiva, Kasperi Eero Olavi
Ojanaho, Joona Mikael
Partanen, Timo Kalevi
Pihkakoski, Joonatan Juho Ilmari
Rahikkala, Leevi Antti Mikael
Rimpeläinen, Santeri Mikael
Salo, Roope Oskari
Seppänen, Vili Eemeli Valio
Uusitalo, Aleksi Petteri

Myllytullin-Pikisaaren yksikkö, Pikisaaren toimipiste

+

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, restaurointiala, yo
Anttila, Anssi Pekka Oskari

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, tekstiiliala, pk
Haataja, Sara Johanna Katariina
Jääskeläinen, Mariia Kristiina
Keskikallio, Vanja Iia Maria
Maikkula, Elina Katariina

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, tekstiiliala, yo
Ahonen, Minna Elisa
Kesti, Pauliina Susanna

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, vaatetusala, pk
Ämmänpää, Anni Valpuri

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, vaatetusala, yo
Syrjä, Jenni Emilia

Media-alan perustutkinto, audiovisuaalisen viestinnän osaamisala, pk
Järvenpää, Milena Catrine
Kangas, Emilia Iida Eufemia
Kangasjärvelä, Senni Eriika
Kivari, Pieta Alma Matilda
Louet, Emmi-Roosa Pauliina
Mäki, Juho Eino Emil
Pirnes, Sini Tuulia
Tsurkin, Lilja-Emilia Karoliina
Ukonmaanaho, Juho Oskari Alfred

Media-alan perustutkinto, audiovisuaalisen viestinnän osaamisala, yo
Sorsa, Jukka Tapani
Vitikka, Ville Tapio

Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto, pk
Heikkilä, Armi Mary Christina
Lavila, Meri Jackielyn
Mayow Mahamed, Haawo
Mikkonen, Arttu Ilkka Elias
Pienilahti, Prisilla Rigitta Elisabet
Rahkola, Elisa Anji Veronica
Saarinen, Niko Kusti
Tuomiranta, Sanna-Mari Sinikka

Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto, yo
Pitkänen, Tiina Mari Ilona

Pudasjärven yksikkö

+

Hevostalouden perustutkinto, pk
Ervasti, Aino Elina
Halonen, Henna Eveliina
Huttu, Henna Emilia
Järvenpää, Saaga Marja Moona
Leiviskä, Jenna Liisa
Mäkäräinen, Inga Elina
Rosendahl, Lina Erika
Tölli, Eerika Tuulia
Vattulainen, Vilma Ellen Tuuli
Ylijääskö, Paula Annika

Hevostalouden perustutkinto, yo
Liikala, Ira-Maria

Matkailualan perustutkinto, pk
Airisniemi, Annika Salla Maria
Haaga, Samuli Veli Mies
Rauhala, Mari Emilia Anette

Prosessiteollisuuden perustutkinto, pk
Kamppila, Julia Karoliina
Manninen, Justiina Mirja Anneli
Pähtilä, Laura Hannele
Salmi, Jenna Kristina
Väisänen, Niklas Henrik Valtteri

Prosessiteollisuuden perustutkinto, yo
Ylläsjärvi, Tuomas Valtteri

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, pk
Inkilä, Katariina Maire Annikki
Kesti, Kiia Karoliina
Leppänen, Anna Erika
Manninen, Elina Marjaana
Mattila, Eveliina Sarianna
Nyirarukundo, Olive
Ritokangas, Nuutti Aleksi Samuel
Roivainen, Emmi Ulrika
Virkkunen, Roosa Karoliina
Ylikoski, Riina Sara Elena

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, pk
Piri, Ville Aukusti
Salmela, Jesse Johannes

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, yo
Heikkinen, Perttu Tapani
Räisänen, Jarko Aleksi Johannes

Taivalkosken yksikkö

+

Kaivosalan perustustutkinto, pk
Ervasti, Aleksi Artturi
Hiltunen, Niko Kristian
Kananen, Aaron Juhana
Keski-Korpi, Aatu Sakari
Räsänen, Ville Leo Rikhard
Soronen, Aleksi Timo Ilmari
Tolkkinen, Jesper Miro Iisakki
Turpeinen, Helge Otto

Metsäalan perustutkinto, metsäkoneenkuljetuksen koulutusohjelma, pk
Korteslahti, Tuomas Timo Kalervo
Niemelä, Tuomas Lauri Kullervo
Pesiö, Eemeli Antero
Putaala, Perttu Eemil
Räisänen, Konsta Benjamin
Tyni, Eelis Jaakoppi
Ämmänpää, Juuso Samuli

Rakennusalan perustutkinto, maarakennuskoneenkuljetuksen koulutusohjelma, pk
Haverinen, Ville Veikko
Holmi, Otto Eemeli
Hopiavuori, Roni Sebastian
Kanervala, Filip Alexander Maximiliam
Kurtti, Annika Juliaana
Marttila-Tornio, Topias Oskari
Niemelä, Ville Juha
Nylander, Ari Andreas
Partanen, Nikke Benjami
Penttilä, Niko Kristian
Ranua, Eetu Mikael
Røren, Chris Stian Heikkinen
Äijälä, Elias Eemil


Englanninkieliseen merkonomin tutkintoon valitut opiskelijat:

Englanninkieliseen merkonomin tutkintoon haettiin yhteishaun ulkopuolella suorahakuna. Koulutus toteutetaan Kaukovainion liiketalouden yksikössä.

List of accepted new students to Vocational Qualification in Business and Administration, English Study Programme. 
Please notice that on the list there are only names of those that have given a permission to publish their names.

Vocational Qualification in Business and Administration, English Study Programme

+

Abdi, Hasan Sheikhdon
Autio, Antti Eemeli
Byman, Jasmin Elisabeth
Fält, Ella Helena Kuismantytär
Hintsala, William Eerikki
Iljana, Jaana Alina Hannele
Jokilahti, Patrik Julius
Jääskö, Julia
Kaisto, Fanni Matilda
Karjalainen, Elias Anttoni
Karppinen, Anttu Valtteri Antero
Kemppainen, Iida Emilia
Käkelä, Erika Lotta Josefiina
Lahdenperä, Teemu Tapani
Lehto, Janika Sofia
Liikanen, Santtu Esa Henrik
Luis, Maria Catarina
Oinas-Kukkonen, Joel Benjamin
Ojakangas, Pinja Pauliina
Ojanperä, Lucas Eemil Oliver
Pekonmäki, Jerome Samuel
Pllashniku, Gresa
Rawat, Anu
Ruusu, Aada Christina Aleksandra
Shum, Kin Long