OSAO

FI EN
Tulosta
Etusivu / Nyt / Valitut opiskelijat 2018

Kevään 2018 yhteishaussa valitut opiskelijat

Kevään 2018 yhteishaussa OSAOon on valittu valittu 1634 perustutkinto-opiskelijaa. Listassa ovat ne henkilöt, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisuun internetissä.

Hakijat saavat valintojen tuloksista sähköisesti tiedon Opetushallituksesta siihen sähköpostiosoitteeseen, jonka hakija on hakuvaiheessa ilmoittanut. Lisäksi OSAO lähettää valituille kirjeen siihen postiosoitteeseen, jonka he ovat antaneet hakulomakkeella. Kirje sisältää mm. ohjeet paikan vastaanottamisesta ja ilmoittautumisesta.

Opiskelupaikka vastaanotetaan sähköisesti OSAOn Wilma-järjestelmän kautta valintakirjeessä olevan ohjeistuksen mukaisesti. 

Haukiputaan yksikkö

+

Autoalan perustutkinto, pk
Afzali, Mohammad
Alaraasakka, Arttu Elias Juhani
Autere, Kim Christian
Dadi, Solomon Nigusse
Gustafsson, Saku Juhani
Haapakorva, Kalle Henrik
Haataja, Veeti Viljami
Heikkala, Sami Petteri
Heikkinen, Joonas Juuso
Heikkinen, Kimi Mikael
Helander, Rosa-Maria Sofianna
Hiltunen, Ilona Hanna Loviisa
Jäminki, Janne Juhani
Järvinen, Anton Elmeri
Kallio, Aapo Taavetti
Kanervala, Niko Casper
Karvonen, Emma Milana
Karvonen, Konsta Vilhelm
Keränen, Nikke Valtteri Toivo
Kinnunen, Milja Inkeri
Kokko, Mikaela Maria
Koskela, Jere Petteri
Kovalainen, Santeri Keijo Kalevi
Kuisma, Iidamaria Anniina
Käyrä, Tomi Kristian
Laine, Jami Kristo Juhani
Lantto, Joonas Petteri
Lehtola, Jesper Henrik
Leinonen, Jose Mikael Viljami
Leinonen, Niklas Edvard Aleksi
Lempiäinen, Antti Juhani
Lepistö, Joonas Petteri
Meriläinen, Valtteri Johannes
Mustonen, Veera-Anna Helinä
Myllynen, Aki Kalevi
Nalli, Juho Niklas Valtteri
Nehvonen, Olli-Pekka
Niippa, Jyri Matti Antero
Ohtonen, Jenna Jasmin Aleksandra
Oja, Joosua Antonius Mikael
Pekkala, Meri Kaisa Anneli
Perälä, Valtteri Aaro Iisakki
Pietilä, Aleksi Alpo Armas
Pietilä, Sami Antero
Piippo, Tuomas Mikael
Pyykkö, Annika Emilia
Ranta, Nilla Aleksanteri
Rovamo, Pinja Maria Katariina
Ruskoaho, Lauri Matias
Rytilahti, Sami Juhani
Räisänen, Väinö Samuli Mikael
Saastamoinen, Joni Tapani
Sainio, Minttu Sofia
Salmela, Emma Ella Carolina
Saukkoriipi, Ville Matias
Soini, Toni Mikael
Takarautio, Manuel Jesperi
Tarakkamäki, Elijas Tony Anton
Tauriainen, Taru Eveliina
Timonen, Sara Sofia
Tokola, Janita Karoliina
Tuohimaa, Aleksi Kristian
Tuomaala, Jyri Mikael
Turunen, Emilia Jenni Johanna
Tuuliainen, Jarkko Niko
Vihelä, Joonas Eemeli
Viitala, Aaro Veikko Olavi
Väisänen, Niilo Severi
Yousif, David Charles

Pintakäsittelyalan perustutkinto, pk
Blomster, Roosa Susanna
Ervasti, Liisa Maria Eveliina
Hosseini, Amirhossein
Lamberg, Krista Johanna
Lukka, Valtteri Johannes
Mikkelä, Miia Katariina
Sirén, Lassi Pekka Cristian
Tiilikainen, Sanna Emilia
Tölli, Jeremi Topias
Ulander, Joanna Kiia Katariina

Rakennusalan perustutkinto, pk
Alatalo, Kalle Kalervo Aukusti
Hack, Niklas Aleksanteri
Halkola, Anton Tobias
Heinikoski, Konsta Niko Valtteri
Huotari, Eeli Sulo Samuli
Hyry, Oskari Eelis Salomon
Ignatius, Annika Roosa Maria
Isohookana, Joona Erik
Jaakkola, Sara Maria
Jaara, Viljami Jaakko Aaron
Jalopaasi, Joona Luukas Kasimir
Jurvakainen, Tomi Johannes
Jussila, Otto Oskari
Kaattari, Aapo Antero
Kallio, Tatu Janne Johannes
Kauppila, Veikka Frans Petteri
Klasila, Teemu Viljami
Koivukangas, Joonas Sakari
Kolehmainen, Santeri Topias
Kontiokari, Jere Matti Antero
Konttila, Pasi Joonas
Kopisto, Aatu Juho Eemeli
Koukkari, Juho Aukusti
Kuosmanen, Aleksi Eevert Mikael
Kyllönen, Jori Esko Olavi
Laurila, Joel Allan
Littow, Juhani Samuel
Lohi, Juho Eemil
Mertaniemi, Martti Aleksi
Mäkipaaso, Sakari Janne Juhani
Niskala, Rauli Aleksi
Niskasaari, Tuukka Antero
Ojala, Konsta Valtteri
Okkonen, Martta Sandra Karoliina
Pikkarainen, Pauli Hermanni
Pikkuaho, Aapo Ilmari
Pulkkinen, Eemil Alfred
Pulliainen, Jasu Elias
Pääkkö, Aleksi Matias
Rissanen, Ilari Samuel
Räihä, Otto Aaron
Savolainen, Jami Arto Elmeri
Simonen, Riku Mikael
Simoska, Jussi Mikko Viljami
Suorsa, Janne Aatu Aleksanteri
Turtinen, Aki Samuel
Turunen, Joonas Mikael
Tyni, Tuomas Viljami
Veittikoski, Juha Antero
Viinamäki, Niko Martinpoika
Viitala, Leevi Johannes Antero
Vikström, Antti Johannes
Vilppola, Kaapo Heikki Oskari
Virkkunen, Jere Sakari
Vittaniemi, Markus Veikko Mikael
Vuorio, Juho Valtteri
Väyrynen, Heli Kristiina
Ylikoski, Kaarlo Eemeli
Äijälä, Lauri Juho

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, pk
Hanhela, Luna Alicia
Heikkilä, Aaron Lauri Benjamin
Honkanen, Petri Juhani
Jokitalo, Marius Aleksanteri
Kaikkonen, Anni Johanna
Keltamäki, Jenna Kristiina
Kemppainen, Joonas Elias
Kuusela, Henri Eevert Johannes
Mattila, Oona Sofia
Myllymäki, Neea Maria
Mäkelä, Katariina Milla Kristiina
Niemelä, Johan Eemil
Olkkola, Elisa Anniina
Orre, Jere Juhani
Pantelidu, Nora Emilia
Polvela, Katariina Kaisu Dagmar
Salo, Laura Emilia
Seppä, Joonatan Ville Valtteri
Sova, Miikka Aleksanteri
Stenroth, Jesse Jani Juhani
Uusi-Illikainen, Huugo Valtteri

Restaurointialan osaamisala, pk (Taideteollisuusalan perustutkinto)
Ahlskog, Crista Janette
Suorsa, Ari Alexander
Tavast, Marica Helena
Vilpo, Sini Birgit

Sisustusalan osaamisala, pk (Taideteollisuusalan perustutkinto)
Aittamaa, Reetta Elli Amanda
Kananen, Eveliina Siiri
Parviainen, Heidi Johanna
Tuomaala, Oona-Mari Sofia

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, pk
Aittola, Eetu Ville Mikael
Grönlund, Teemu Mikael
Heikkilä, Eetu Sakari
Hyry, Riku Mikael
Immonen, Pinja Julia
Jaghobi, Mohammad
Karvonen, Aleksi Johannes
Klasila, Eerik Tarvo Mikael
Kumpuniemi, Lasse Matias
Lahdenperä, Perttu Matias
Laukka, Joni Petteri
Malfatti, William Aldo Antero
Määttä, Severi Väinö Matias
Ollanketo, Jesse Mikael
Orava, Aleksi Eemil
Pakanen, Julius Valtteri
Pakanen, Matias Aleksanteri
Parkkila, Aleksi Jaakko Matias
Päkkilä, Petrus Benjamin
Rautio, Konsta Kalle Viljami
Rehu, Joona Kalevi
Ruhanen, Konsta Ukko Olavi
Sihvonen, Jesse Mikael
Silvonen, Miro Valtteri
Soikkeli, Veeti-Valtteri
Syrjälä, Aleksi Tapani
Tolonen, Markus Lassi Nestori
Välimäki, Tuukka Mikael
Vänttilä, Eetu Anttoni
Ylilehto, Aapo Valtteri

Tekstiili- ja muotialan perustutkinto, pk
Holmi, Hanne Iiris Elisabet
Kippola, Priska Salka Malati
Koivukangas, Aada Sofia
Pylkäs, Jerika Ronja Ulriika
Tauriainen, Jarl Iisak
Turtinen, Mira Sofia

Kaukovainion yksikkö, palvelut

+

Elintarvikealan perustutkinto, pk
Eklund, Marleen Esmeralda Elisa
Ervasti, Hanna Maria
Halonen, Henna Nina Elina
Hietala, Iida Maria Roosa
Hyvärinen, Neea Edith Johanna
Kannisto, Anne-Marie Kristiina
Karppinen, Mirella Jasmi
Karvola, Anna-Katri Maria
Karvonen, Milka Sanni Tuulia
Kiviniemi, Roosa Maaria
Koskinen, Saana Milja Maria
Lauri, Antton Jaakko Viljami
Lepistö, Aune Maija Aurora
Pyhtilä, Maaria Elisabet
Rytkönen, Matti Samuel
Räisänen, Tommi Henrik
Rönkkö, Aliisa Anniina
Saukkonen, Ella Maria
Sopanen, Laura Susanna
Suhonen, Venla Roosa Vilhelmiina
Suoraniemi, Eveliina Aleksandra
Tauriainen, Olivia Eleonora
Turja, Jenni Maria Emilia
Turpeinen, Eerika Magdaleena
Törmänen, Eerika Katariina
Waselius, Pinja Hannele
Vilhunen, Vilma Amanda
Virpi, Iida Katriina
Vähäsöyrinki, Amanda Olivia

Elintarvikealan perustutkinto, yo
Alatalo, Helmi Aino Anneli
Kautto, Petra Tuulikki
Koski, Juuli Janna Josefiina
Salo, Veera Paula Maria

Liiketoiminnan perustutkinto, pk
Alakärppä, Julia Eveliina
Ballan, Jasmin Dayana Sirkka
Ehrola, Roosa Aliisa
Gustafsson, Benjam Elmeri
Göös, Konsta Eeli Alarik
Göös, Lauri Valfrid
Göös, Veikka Evert Johannes
Haaraoja, Lassi Jaakko Ilmari
Haataja, Emilia Jenniina
Hashemi, Aliahmad
Haukipuro, Isa Pauliina
Hauru, Ella Josefiina
Heikkala, Markus Joakim
Hentilä, Elmeri Sakarias
Hilliaho, Otto Viljami
Hintikka, Linnea Adeliina
Hirvasniemi, Meeri Emilia
Holappa, Janiika Ida Maria
Huovinen, Maria Karoliina
Huovinen, Viljami Aleksanteri
Illikainen, Eerik Aukusti
Illikainen, Katja Maaria
Ilvesluoto, Niila Joonatan
Impiö, Arttu Eerikki
Jaakkola, Joonas Ilmari
Jaakkola, Pauliina Aino Ulriikka
Jaakkola, Valtteri Sakarias
Jokela, Sara Eveliina
Jounila, Mariel Madeleine
Junttila, Akseli Johannes
Junttila, Henrik Juhani
Jurmu, Sonja Josefiina
Jääskeläinen, Ulriikka Eija Olivia
Kahrila, Emma Julia
Kaikkonen, Ossi Anselmi
Kaisto, Eerik Aapo Mikael
Kaisto, Piia Tuulia
Kajava, Anni Pauliina
Kallio, Krista Annika
Kallio, Linnea Amanda
Kallovaara, Patrik Joonatan
Kangas, Ville Eino Sakari
Kangasharju, Olli Eerik
Karvonen, Samuel Sakari
Karvonen, Verneri Gaapriel
Keltamäki, Aino-Maria Katariina
Kemppainen, Henrikki Paavo Johannes
Kenttälä, Petrus Joona Petteri
Keränen, Matias Lauri Aleksanteri
Keskikallio, Nea Johanna
Keskitalo, Sami Julius Sebastian
Kimpimäki, Adelina Sofia Madeleine
Kinnunen, Eelis Jalmari
Kinnunen, Ella Maaria
Kinnunen, Jenni Maria
Kippo, Nuutti Matias
Klaavo, Reetta Sofia
Koistinen, Heidi Sofia
Koivukangas, Alina Linnea
Koivukangas, Elina Maaria
Koivukangas, Katrina Jasmine
Kolmonen, Jesse Sebastian
Kolmonen, Samu-Ville Johannes
Korsumäki, Arttu Mikael
Kortesalmi, Viivi Josefiina
Korvela, Minttu Maaria
Koskela, Linnea Josefiina
Koskelo, Aada Sofia
Koskelo, Eemeli Matias
Koskelo, Elias Oskari
Kujala, Veikka Akseli
Kumpula, Kerttuli Eeva-Leena
Kurkela, Oona Lauriina
Kylmänen, Jan Timo Viljami
Kälkäjä, Jaako Olavi
Kärki, Mikko Johan
Kärkkäinen, Lauri Kristian
Kärppä, Roosa Maria
Lampinen, Joonas Kristian
Lauri, Aaron Kalle Juhani
Lehto, Oona Heini Anitra
Lepistö, Roosa Maria
Lepistö, Sini Lilja Veronika
Leppänen, Jasmin Mirjami
Liias, Enni Mirjami
Littow, Marianna Annika
Liuska, Anna Sofia
Malinen, Juho Tapani
Mehtälä, Aino Maria Astrid
Melamies, Eero Tapani
Metsävainio, Matias Aleksi
Myllylä, Eemil Aimo Juhani
Myllynen, Minttu Maaria
Myllyneva, Adele Olivia
Mätäsaho, Fanni Karoliina
Nikula, Jenna Birgitta
Nikupeteri, Olli Oskari
Nissilä, Markus Antti Johannes
Nissilä, Viola Olivia
Niva, Susanna Eveliina
Nylander, Inga Aurora
Näsänen, Veera Emilia
Paakki, Venla Adeliina
Palomaa, Luukas Aukusti
Parkkinen, Olli Eemeli
Pasanen, Jimi Johannes
Pasanen, Tuukka Matias
Pekkala, Sofia Elisabet
Pekkala, Vertti Elias Oskari
Pernu, Niklas Juhani
Petäjäjärvi, Miika Tapani Samuel
Petäjäsuvanto, Joonas Eemeli Petteri
Pietarila, Aino-Kaisa Maaria
Pihlajaniemi, Oliver Aukusti
Piilonen, Rebekka Margareeta
Piri, Jenna Marika
Pirnes, Luukas Mikael
Pirttimaa, Onni Olavi
Pitkänen, Juhana Anton
Pulkkinen, Jan Aleksi Viljami
Pulkkinen, Karlos Oskari
Pulkkinen, Niklas Sebastian
Puolakanaho, Anniina Emilia
Puranen, Riku Tapio Valtteri
Rajala, Jaakko Matias Olavi
Rajamäki, Johanna
Ranki, Susanna Marianne
Raumanni, Juuso Mikael Iisakki
Rautio, Eeli Vilhelmi
Rautio, Jenny Ruusa
Riekki, Pekka Paavali
Riekkinen, Karoliina Sofia
Ronkainen, Miia-Maaria Eveliina
Rossinen, Tatu Veikka Paavali
Ruotsalainen, Aada Minerva
Ryynänen, Eva Kaarina Juliaana
Saari, Aija Leena
Satomaa, Selja Lyydia
Savilahti, Jenna Erika
Seppälä, Miia Maria
Seppänen, Oona Aino Vilhelmiina
Seppänen, Sofia Katariina
Sieppo, Tiia Venla Emilia
Silvennoinen, Ella-Marie Katariina
Simonson, Joonas Eemil August
Soiluaho, Milla Maaria Orvokki
Sorjonen, Frank Gabriel
Suomela, Juho Petteri
Säynäjäkangas, Sandra Helena Carolina
Sääskilahti, Anni Olivia
Sääskilahti, Niklas Petteri
Tabell, Laura Sofia Alexandra
Tahkola, Sini Maaria
Tahvanainen, Anniina Eveliina
Teppola, Roosa Annikki
Tiirola, Hannes Juha Jalmari
Tjäder, Nea Hannele Karoliina
Toljamo, Akseli Jeremias
Tolonen, Andreas Viljami
Tornberg, Anna-Emilia
Tuisku, Matti Antero
Tuomela, Sara-Sisko Katariina
Tuomisalo, Jonna Emilia
Tynys, Aino Emilia
Tölli, Aapo Kasperi
Tölli, Saana Sylvi Maria
Uhlbäck, Oona Enni Eveliina
Uhre, Juho Kalle Aleksanteri
Ukkola, Joona Aleksi Eemeli
Ukonmaanaho, Veera Eerika
Vappula, Annu Lilja Emilia
Vattula, Olivia Aleksandra
Weckström, Daniel Thor-Björn
Vierimaa, Veera Aino Kaarina
Vähäsöyrinki, Paavo Pietari
Vänttilä, Joni Kasperi
Yrjänä, Janette Hannele

Matkailualan perustutkinto, pk
Aitto-oja, Jasmin Tuulia Karoliina
Duangdeethip, Sakoolchai
Hansen-Haug, Tytti Illuusa
Julkunen, Nea Emilia
Kansanaho, Nella Olivia
Kauppila, Iida Eeva Maaria
Kuuva, Janika Jenna-Maria
Lehtikangas, Julia Katariina
Leinonen, Säde Amanda Elisabeth
Lyytinen, Johanna Maria Elisabet
Mertomaa, Annika Eveliina
Miettunen, Olga Reetta Maria
Mäkelä, Peppiina Vilhelmiina
Mäkäräinen, Vivi Maria Kristina
Pajari, Pinja Julia
Penttilä, Aurora Helmi Lyydia
Puirava, Jenniina Anna-Maria
Reinson, Venla Viola Elvira
Simi, Eleonoora Sofia
Törmälehto, Inka Erika Tuulikki
Valjus, Ronja Kaari Sofia
Ylimartimo, Annika Emilia

Matkailualan perustutkinto, yo
Tahvanainen, Laura Eveliina

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, pk
Aalto, Sofia Frehivot Marjatta
Ahola, Meri Saimi Maria
Arponen, Leevi Matias Alexander
Dryer, Jamie Daniel Nestori
Eloranta, Nico Christian
Haanela, Jere Mikael
Hakala, Jemina Juulia Aurora
Harvio, Jami Veli
Haverinen, Joni Kari Nikolai
Itkonen, Jere Matias
Jurvelin, Emma Elisabeth
Järvinen, Sanna Birgitta
Kaikkonen, Petri Juhani
Kantola, Vilja Katariina
Karppinen, Tiia Elisabet Pauliina
Kumpulainen, Marianne Kyllikki Siviä
Laakso, Ada Arja Tellervo
Latvalehto, Linnea Sofia Hannele
Leinonen, Huugo Elias
Liikamaa, Venla Vanessa Annikki
Murto, Aatu Olavi Johannes
Niskasaari, Eemil Aarne Akseli
Norrback, Jenna Päivi Tuulia
Ojala, Aino Maria Isabella
Orjasniemi, Saana Taimi Marjatta
Perälä, Matti Pekka Nestori
Pesonen, Sara Ada Emilia
Pietarila, Tanja Rosa Maria
Pitkänen, Konsta Aleksanteri
Poropudas, Kristian Kalle Juhani
Päätalo, Jutta Eva Elisabeth
Rajala, Vilma Orvokki
Ruokolainen, Veikka Elias
Ruonakangas, Niko Henri Viljami
Saajanto, Roosa Fiia Aleksandra
Suorsa, Iiris Martta Tuulikki
Telenvuo, Taija Taru Teresa
Turunen, Elias Esko Juhani
Tölli, Carita Maria
Tönning, Niklas Juho Erkki
Uwimana, Chantal
Virpi, Sofia Margareeta
Virta, Sini Hannele Gunilla
Ylläsjärvi, Johannes Eeli Aukusti
Österlund, Jertta Jasmiina Soilikki

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, yo
Saari, Iina Anni Maria
Sunnari, Meerit Karoliina
Vähkyrä, Henna Emilia

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, pk
Aalto, Arttu Veeti Johannes
Aikio, Samuel Sakari
Anttila, Aaro Eemeli
Eriksen, Ville Elias
Haarahiltunen, Joni Tapio
Härö, Niko Emil
Jyrkäs, Mikko Henrikki
Karppinen, Anniina-Maria
Koistinaho, Joona Aleksi
Koivukangas, Atte Sakari
Kukkonen, Hanna Maria Annikki
Kurkela, Petrus Kasperi
Littow, Pauliina Elisabeth
Luolavirta, Krista Aino Elina
Matilainen, Niko Pekka Oskari
Mäkelä, Konsta Eemil
Niemistö, Kalle Matias
Onnela, Saana Maria
Pohjanen, Julius Matti Kalevi
Pohjola, Henriikka Elisabet
Pohjola, Väinö Elmeri
Puskala, Minea Aino Irene
Pyörälä, Kiia-Maija Maria
Rahkonen, Teemu Aleksi
Rauhala, Iida-Maria Pauliina
Röntynen, Jimi Julius
Salo, Samuel Juhani
Seppänen, Roope Joni Viljami
Somero, Pyry Eetu Santeri
Särkelä, Niko Petteri
Tuohimaa, Kimi Kasper
Vatka, Henna Sofia Alisa
Virrankari, Antti-Jussi Eemil
Väisänen, Matti Asser
Ylisiurua, Senja Esteri

Kaukovainion yksikkö, tekniikka

+

Jalometallialan osaamisala, pk (Taideteollisuusalan perustutkinto)
Jaakola, Mia Katriina
Koivisto, Kalle Matias
Äijälä, Elias Heikki Viljami

Jalometallialan osaamisala, yo (Taideteollisuusalan perustutkinto)
Koskela, Terhi Ida Tuulikki

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, pk
Abdullahi Abdi, Abdinasir
Alalahti, Joonas Mikael
Alatalo, Juho Eetu Olavi
Haapanen, Jami Eerikki
Hanhisuanto, Eelis Tapio
Hautala, Jean Fredrik Uolevi
Huhtakallio, Jani Aleksi
Hyry, Ville Mikael
Junkkari, Timi Benjami
Juntunen, Tatu Hilari Santero
Kaivorinne, Micke Johannes Tapio
Kantola, Aappo Eerikki
Kerosalo, Antti Aleksi
Koponen, Jesper Julius
Kukkonen, Jaakko Tapani Antero
Laakkonen, Joonas Valtteri
Laurila, Miro Isak
Liedes, Joona Eino Ensio
Mattila, Leevi Benjamin
Mustonen, Ville Elias Aukusti
Myllykoski, Hannes Samuel
Niskanen, Kalle Aake Henrik
Nissilä, Jalo Henrik Salomon
Nivala, Ville Akseli
Närhi, Juho Benjami
Ollila, Antti Johannes
Paaso-Rantala, Aki Oskari
Pekkala, Joni Petteri
Pelo, Aksel Eevertti
Penttilä, Jaro Kristian
Petäjäjärvi, Joni Peter
Piipponen, Jere Jaakko Ilari
Päri, Markus Mikael
Rahko, Jarno Mikael
Raudaskoski, Niko Tuukka Mikael
Ruuskanen, Topi Johannes
Salmela, Arttu Lari Benjamin
Sankala, Mikael Sami Johannes
Tapio, Mikko Matias
Timonen, Eetu Rasmus Antero
Toppinen, Tero Mikael
Tukiainen, Johannes Juho Kasper
Vartiainen, Niklas Elias Elmeri
Vesala, Eino Elias

Laboratorioalan perustutkinto, pk
Abuubakar Ahmed, Abdikariim
Ahmad Mohammed, Nora
Hussein, Sanaa Safaa Hussein
Knuuttila, Melinda Alexia
Kurikka-aho, Tiia Maria
Kuukasjärvi, Matti Kalevi Juhani
Lepistö, Lassi Heikki Aukusti
Luomajoki, Sanni Eliisa
Mellanen, Iiris-Emilia
Pekkinen, Mirella Jasmin Yesenia

Laboratorioalan perustutkinto, yo
Bordi, Inka Jasmiina
Hakkarainen, Sonja Maria Susanna
Pietilä, Iris Mikaela
Puoskari, Marjoriitta Katriina

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, pk
Autio, Lotta-Maria Elmina
Haarala, Pinja Henriikka
Hintikka, Emma Jenniina
Huhta, Silja Roosa
Jumisko, Julia Eedit
Kaakinen, Luca Jean Ilmari
Korkiakoski, Hannes Sebastian
Laakkonen, Jasper Niko Kristian
Mäntykivi, Tiina Riikka
Ohtamaa, Linnea Katherine
Palmén, Toni Samuel

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, yo
Anttila, Jaakko Tapani
Ivola, Miika Tapani
Karhu, Elina Taru Tuulia

Prosessiteollisuuden perustutkinto, pk
Keinänen, Hannu Matias
Kemola, Jesse Juhani
Kerola, Henri Aukusti
Korkkinen, Konsta Kasper Sakari
Kumpumäki, Joonatan Krister Nicholas
Käpynen, Nelli Sofia
Laukka, Hannes Artturi
Lohi, Markus Sakari
Männistö, Matias Sakari Nestori
Nevala, Unto Iivari
Nissinen, Eetu Valtteri
Pasanen, Elias Valtteri
Tolonen, Jere Aleksi Matias
Tolppi, Ville Eemeli

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, pk
Grönstrand, Jere Valtteri
Helander, Ramon Rudolf Reima
Härkman, Henry Timo Mikael
Kananen, Aaron Juhana
Koivukangas, Jonas Juhani Gabrielle
Kotila, Miska Samuli
Kujala, Ilari Tapio
Lammela, Aleksi Johannes
Larinen, Jami Patrick
Moilanen, Sami Jaakko Antero
Romppainen, Nikolas Adam Gabriel
Seppälä, Miro Eevert
Tauriainen, Jere Heikki Johannes
Tiikkala, Samuel Eetu Elmeri
Vähäsarja, Miia Marika
Äijälä, Eemil Matias

Puusepänalan osaamisala, pk (Taideteollisuusalan perustutkinto)
Eskola, Antti Oskari
Hiltunen, Joonatan Johannes
Iinatti, Elias Hermanni
Iinatti, Joona Kristian
Illikainen, Patrik Juhani
Kauppinen, Fanni Laura
Kernen, Ronya Ida Amanda
Kumpuvaara, Rasmus Eerik
Kuukasjärvi, Suvi Tuulikki
Rantahäli, Petri Juhani
Vesa, Saku Johannes

Puusepänalan osaamisala, yo (Taideteollisuusalan perustutkinto)
Jutila, Sonja Josefiina
Koivisto, Eero Iisakki

Puuteollisuuden perustutkinto, pk
Hietala, Teemu Petteri
Häyrynen, Lauri Oliver
Karjalainen, Teemu Henrik
Karvonen, Miika Into Aleksi
Koskelo, Aleksi Jeremias
Matinlauri, Juuso Matias Elmeri
Pienimäki, Niko Johannes
Rundström, Jenni Maria
Ventelä, Teemu Matti Taneli
Vesterberg, Tommi Kristian

Puuteollisuuden perustutkinto, yo
-

Rakennusalan perustutkinto, pk
Alafrantti, Elias Antero
Alanko, Roope Oskari
Autio, Veeti Samuel
Diouf, Insa
Elovuoma, Ilkka Anselmi Pentinpoika
Haapalahti, Joel Benjamin
Hankkila, Jenni Emilia
Hannila, Aleksi Perttu Juhani
Heikkala, Hannes Henrikki
Joensuu, Joel Kaarlo Fredrik
Jokikokko, Valtteri Juho Henrikki
Kalliokoski, Antero Matias
Keski-Korpi, Henrik Juhana
Kinnunen, Patrik Mikael
Kinnunen, Viktor Alexander
Kirvesoja, Reeta Katariina
Koivikko, Jesse Joona Kristian
Kokkonen, Benjami Kristian
Kopperoinen, Lauri Vilhelm
Krankka, Ville Kalervo
Kreivi, Viljami Aukusti
Kämäräinen, Benjami Eerik
Kämäräinen, Patrik Anttoni
Laukka, Matilda Eliisa
Linnanmäki, Elja Andrea
Mustonen, Lauri Markonpoika
Myllykangas, Teemu Kristian
Myllylä, Aapo Heikki Olavi
Niemelä, Anton Otto Iisakki
Oijusluoma, Antti Juho Kalle
Pakkanen, Larissa Josefiina
Pulkkinen, Noel Fabian
Riekki, Joona Veli Viljami
Ruumensaari, Jerry Joakim
Räihä, Anton Sebastian
Terho, Matti Ilmari
Tiri, Ella-Kaisa Eveliina
Toppinen, Wilhelmi Julius
Tuohimaa, Niklas Ossi Jalmari
Turunen, Joosua Otto Akseli
Ventelä, Linda Elli Marjatta
Vänttilä, Thomas Anttoni
Yashar, Yusuf Hashim

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, pk
Aatsinki, Atte Eemil
Alatorvinen, Atte Ilmari
Asikkala, Aapo Sakari
Haaga, Emmi Ninja Olivia
Haverinen, Kaisa Ilona
Hirvelä, Eetu Marko Mikael
Holmi, Aapeli Johannes
Honkanen, Teemu Johannes
Kaasalainen, Johannes Valtteri
Kairamo, Jasper Juhani
Kariniemi, Patrik Eemil Benjamin
Karjalainen, Toni Mikael
Karppinen, Jonne Henri Mikael
Kela, Eemil Kalle Aukusti
Keränen, Mirko Johan Kalervo
Keränen, Tomi Samuel
Kippola, Juuso Henrik
Kiviluoma, Ilari Saku Alvari
Koisti, Lasse Kalle Oskari
Korpi, Niklas Juho Viljami
Kuisma, Saku Aslak Valtteri
Kumpula, Oskari Eevertti
Liimatta, Luka Kristian
Malmiaho, Matias Erkki Aleksanteri
Meuronen, Richard Benjamin
Moilanen, Jaakko Valtteri
Määttä, Iida Sofia
Neitiniemi, Aapo Petteri
Niemistö, Aaro Eemil
Nissinaho, Juho Henrik
Peräläinen, Tommi Tapio
Pitkälä, Juhana Matias
Pulkkinen, Aapo Johannes
Rehu, Ilari Topias
Rekinen, Okko Henrik
Sarajärvi, Miro Markus Eevertti
Simonaho, Kimmo Valtteri
Tyni, Taneli Armas
Vannas, Tino Veli Valtter
Vattula, Riku Valtteri
Vehkaperä, Daniel Matias
Volotinen, Aleksi Samuel
Vähäkangas, Antti Alarik
Vääräniemi, Niilo Veikko Johannes
Yliluoma, Matias Jaakko Johannes

Talotekniikan perustutkinto, pk
Ahola, William Aleksanteri
Aikavuori, Valtteri Matias
Arola, Samuel Janne Juhani
Gruo, Law Juma
Hanhela, Samuel Oskari
Harjula, Eemeli Johannes Sakari
Heikkilä, Elmeri Samu Kalervo
Heikkinen, Mikael Wiljami
Jämsä, Aleksi Julius
Kakko, Niko Henrik
Karppanen, Leevi Juhani Mikael
Karttunen, Ville Markus
Karvonen, Jonne Aleksis
Kastell, Vili Pekka Juhani
Kauppila, Kalle Leevi Elmeri
Kiviniemi, Olli Mikael
Koivukangas, Aatu Johannes
Kokkonen, Jeremias Mikael
Kurtti, Juuso Pertti Simeon
Kylmänen, Jami Andreas
Käldman, Kim Alexander
Käyhkö, Jimi Pekka Sebastian
Lepistö, Hannes Kristian
Lukkarila, Juho Tuomas
Luosa, Valma Iida Aliina
Mankinen, Kimi Perttu Alvar
Mattlar, Markku Ilmari
Moilanen, Valtteri Joni Juhani
Niemimäki, Johan Mikael
Ojanaho, Joona Mikael
Orbinski, Roni Oskari
Parikka, Arttu Petteri
Pesola, Kalle Johan Jalmari
Pikkuaho, Tuomas Paavo Olavi
Pitkälä, Juhana Mikael
Rajala, Joose Matias Aleksanteri
Rajaniemi, Teemu Aleksi
Ranta, Kalle Iivari
Ratilainen, Eetu Johannes
Rautio, Roope Kristian
Saari, Oskari Samuel
Saarinen, Iiro Aarne Oskari
Särkiaho, Arttu Johannes Martti
Tirroniemi, Tuomas Antero
Tuomela, Topias Petteri
Ukkonen, Jere Johannes
Viitala, Eerik Samuel
Väänänen, Jesse Juhani
Ylitalo, Jesse Patrik

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, pk
Antikainen, Ville Herman
Heikkinen, Jaakko Matias Oskari
Heinonen, Miska Antti Juhani
Hiltunen, Niko-Pekka
Huhtela, Lenni Veikko Johannes
Hälinen, Teemu Eino Matias
Hänninen, Lassi Atte Antero
Härö, Mike Johannes
Inkilä, Tomi Mikael
Isoviita, Matti Olavi
Jauhojärvi, Teemu Tapio
Jussila, Oskari Antti Matias
Jääskeläinen, Olli Samuel
Kaisanlahti, Severi Veli Juhani
Kajava, Niklas Evert
Kivelä, Paulus Otso Viljami
Komonen, Hemmo Juhani Hermanni
Kontio, Valtteri Matias
Koskela, Konsta Niklas Benjamin
Kreivi, Niklas Aleksi Anton
Lammela, Jere Peter
Laukkanen, Janne Clyde Samuel
Lempinen, Matias Timo Juhani
Mannila, Jan Jaakko Johannes
Mansikkamaa, Mika Petteri
Meriläinen, Topias Hugo Henrikki
Mikkola, Antton Jose Sefanja
Moilanen, Iiro Väinö Ilmari
Männynsalo, Matti Samuel
Määttä, Joona Akseli
Nguyen, Duc Hung
Niiranen, Veikka Mikael
Norov, Nikita
Nurkkala, Jesse Erik
Ojala, Leo Matias
Paaso, Samu Jalmari
Parviainen, Joosua Eeli Johannes
Peltola, Valtteri Otto Santeri
Pesonen, Aapo Joona Hermanni
Pihlajaniemi, Anton Anselmi
Pohjanvälke, Jaakko Tapio
Puuperä, Jere Antti Valtteri
Pyörälä, Jeeli Ruben Lauri
Pönkkö, Toni Olavi
Räisänen, Riku Petteri
Sarre, Anton
Schroderus, Viljami Juhani
Toivanen, Elias Johannes
Tuohino, Aleksanteri Matias
Vatanen, Joel Aleksi
Vattulainen, Simo Samuli
Vilmunen, Riikka Venla Gisella
Väänänen, Tatu Hannes Elmeri

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, yo
Saastamoinen, Matti Olavi
Solaranta, Ari Pekka
Tumelius, Joel Juho Mikael
Väänänen, Joona Vili

Kempeleen-Limingan yksikkö, Kempeleen toimipiste

+

Logistiikan perustutkinto, pk
Ahola, Topi Matias
Bergbacka, Kristian Juhani Petrinpoika
Demir, Duran Ilhan
Ek, Eetu Matias
Erkkilä, Juuso Juhani
Haapaniemi, Niina Emilia
Haliti, Dianit
Hanhela, Jim Tuomas
Haradinaj, Adelina
Heinonen, Valtteri
Henttonen, Niklas Pekka Wiljami
Herranen, Henrik Onni Aleksanteri
Hiltunen, Sofia Mikaela Ilona
Himanka, Jesse Eemeli
Hongisto, Toni Petri Tapani
Huovinen, Jaakko Veli Kalle
Jansson, Heikki Juhani Wilhelm
Julkunen, Aleksi Elias
Juola, Jere Jaakko Johannes
Jurvelin, Vili-Valtteri Samuel
Järvelin, Juho Heikki
Kaakkuriniemi, Jaakko Henrik Mikael
Kalaoja, Matias Toivo Olavi
Kamal, Mustafa
Kangas, Eemeli Mikael
Karhu, Noora Katariina
Karjaluoto, Toni Ilmari
Karppinen, Henri Kristian
Karsikas, Pekka Matias
Karvonen, Eetu Juhani
Karvonen, Suvi Eeva Maria
Kattai, Mirjam
Kemppainen, Juuso Jaakko Joonatan
Kiemunki, Onni-Matti Aslak
Kimpimäki, Elias Anttoni
Koivukangas, Suvi Tuulia
Kokkonen, Joona Aleksanteri
Kuisma, Jaakko Mikael
Kunnari, Katariina Aili Tuulikki
Kuorilehto, Valtteri Ville-Iikka Ilmari
Kurttila, Joni Henrik
Kuusijärvi, Veera Krista Marianna
Käkelä, Antti Iikka Hermanni
Laitinen, Joona Valtteri Mikael
Larinen, Altti Jari Antero
Lassheikki, Eelis Frans Oskari
Laurila, Markus Mikael
Leinonen, Tuomas Aaron
Leiviskä, Mia Elisabeth Anneli
Leppänen, Eemil August
Liimatainen, Henri Eemeli
Liimatainen, Juha Tapio
Lindholm, Eemil Joonatan
Lohi, Niklas Anttoni
Lukka, Antton Joonatan
Lund, Joona Santeri
Långström, Taito Hemmi
Lääperi, Janne Eerikki
Matinlauri, Juho Kalevi
Myllykoski, Valtteri Tapani
Nenonen, Veeti Juhani
Neuvonen, Jessica Susanne
Niemelä, Veeti Antti Johannes
Niemi, Aleksanteri Anselmi
Nissinen, Eetu Tero Matias
Nurkkala, Aleksi Mikael
Okuloff, Hannu Heikki Henrik
Otamo, Veeti Oskari
Palo, Toni Tapani
Pehkonen, Siru Kristiina
Penttilä, Kimi Valtteri
Peteri, Heikki Juhani
Piekkola, Samppa Kalervo
Pikhof, Jürgen
Poussu, Anna Matleena
Puolakanaho, Niina Susanna
Puurunen, Niko Mikael
Pyttynen, Eveliina Susanna
Rahimi, Mohammad Aref
Rantanen, Tatu Juuso Petteri
Ruonala, Henrik Tapio Johannes
Ruonala, Matti Antero
Sarajärvi, Venla Adalmiina
Saukko, Joona Kristian
Sevander, Teemu Antero
Similä, Tomi Artturi
Sipola, Henna Emilia Katariina
Soikko, Max Johannes Elmeri
Soronen, Mari Katriina
Taipaleenmäki, Iikka Eemeli
Tihinen, Samuel Kristian
Tiirola, Helena Anna Katriina
Tillman, Jarkko Eino Anselmi
Toppinen, Tuomo Sakari
Tuomisto, Jori Aaro Kristian
Uusi-Illikainen, Eemeli Mikael
Veijola, Julia Maria
Virkkula, Saku Iikka Olavi
Virtanen, Milla Maria
Vänttilä, Jere Jaakko Benjam
Yli, Netta Jamina
Yliportimo, Tuukka-Aslak Mikael

Logistiikan perustutkinto, yo
Eilola, Paavo Henrikki
Korpi, Elias Tapani
Mehtälä, Nina Elisabet
Tuohino, Pauli Olavi

Puutarha-alan perustutkinto, pk
Heinonen, Sami Tapio
Körkkö, Mira Melody Elisabet
Lepinsalo, Noora Elina
Pavloff, Ida Sofianna
Rinne, Mikael Johannes
Salo, Katja Johanna
Vuorela, Iiris Taiga Tuulia
Yliherva, Suvi Niina Elina

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, pk
Gärding, Jenna Johanna Aurora
Hintsala, Elja Ollinpoika
Juopperi, Liisa Judith Alina
Korpikannas, Mikael Niko
Kreivi, Kalle Aatu Aleksanteri
Kupsala, Elias Jaakko Juhana
Lepistö, Hannes Heikki Oskari
Lumijärvi, Veeti Tuomas Ariel
Marin, Jessica Sissi Selina
Männikkö, Pinja Fanni Emilia
Ohtonen, Janica Anni-Maria
Ojanperä, Pauli Oskari
Skinnari, Jonni Santeri
Vasiliou, Markos

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, yo
-

Kempeleen-Limingan yksikkö, Limingan toimipiste

+

Turvallisuusalan perustutkinto, pk
Aakko, Jenni Emilia
Ahmad Mohammed, Anas
Alasuutari, Antti Oskari
Heilala, Enni-Tuuli Anneli
Hietala, Samuli Aarre
Hiltunen, Katariina Isabella
Holappa, Pyry-Pekka
Honka, Tuomas Juhani
Kapakka, Julia Kristiina Beata
Karjalainen, Jonna Maria Mirjam
Kauppila, Joonas Petteri
Kela, Jere Kasperi
Kettunen, Sani Jannica
Kinnunen, Emma Katariina
Koskelo, Pauliina Elsa Talvikki
Kreutzer, Sara Susanna
Kukka, Veera Sofia Katariina
Kuokkanen, Amanda Aino Sofia
Laurila, Johannes Veikko Aukusti
Lehtonen, Emilia Kristiina
Lepistö, Aleksi Ukko Juhani
Lotvonen, Tino Kasperi
Matinlauri, Janne Samuli
Mertala, Sauli Johannes
Mustonen, Joonas Petteri
Mätäsaho, Riku Valtteri
Määttä, Akseli Eero Elmeri
Niska, Jenny Marita
Nissilä, Susanna Ella Maaria
Oikarinen, Niko Valtteri
Paaso, Rosa Marketta
Pelttari, Mikko Juhana
Piippo, Konsta Antero
Pisilä, Aaro Arto Matias
Pistemaa, Antti Matti Juhani
Pohjavirta, Johanna Kristiina
Pörhö, Robin Joonatan
Romppainen, Elina Sofia
Ronkainen, Severi Heikki Iivari
Ruotsalainen, Valtteri Mikael
Savallampi, Veeti Juho Sebastian
Stenfors, Miko Santeri
Takaharju, Kasper Matti Aleksi
Tammela, Veeti Olavi
Tauriainen, Harri Matias
Theerawat, Chatmongkhon
Toppinen, Leevi Aulis Elmeri
Utriainen, Manu Topias
Valkola, Lauri Matti Eemeli
Vapaavuori, Oskari Teronpoika
Vimpari, Emmi Iina Unelma
Väyrynen, Nea-Natalia Maria Johanna
Vääräniemi, Tuulia Outi Linnea
Ylitalo, Jamie Robert

Turvallisuusalan perustutkinto, yo
Nauska, Jenni Aino Karoliina
Rönkä, Henri Samuli

Kontinkankaan yksikkö

+

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, pk
Ahola, Minet Madelein Alexandra
Al Dulaimi, Yousef
Erkkilä, Roosa-Maaria Janette
Gärding, Nea Eerika
Heikkinen, Suvi Laura Maria
Helaakoski, Alisa Janette
Hurula, Oona Ada Kristiina
Jaakola, Milla Tuulikki
Junno, Tessa Kristiina
Jylkäs, Elli-Noora
Kivimäki, Kia Olivia
Kolppanen, Neea Camilla
Korpinen, Roosa Iida Elina
Koskela, Esther Amalia Wilhelmina
Koski, Essi Meiju Sofia
Kotkaniemi, Veera Matleena
Kyngäs, Salla Maria
Lamberg, Iida Fanni Inkeri
Lankila, Tiina Viola Marjatta
Laukkala, Emilia Josefiina
Linsuri, Jenna Johanna
Luukkonen, Petra Kristiina
Martikainen, Melissa Sofia
Mikkola, Saana Maria
Määttä, Saana Maria
Niemenmaa, Mira Mette Johanna
Niskasaari, Silja Sofia
Perätalo, Anni Maria
Pirkola, Venla Jessica
Raaska, Anna Kristiina
Rantala, Tiina Sofia
Rauhio, Laura Jenna Maria
Räihä, Milla Janina Josefiina
Räty, Sofia Rose Maria
Salomaa, Anni Helka Emilia
Sormunen, Iida Maria
Sovisalo, Sanni Sofia
Tikkanen, Katriina Sofia Marianna
Väärälä, Mirka Maria

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, yo
Lampela, Ilona Kristiina
Rytky, Sonja Elisabet

Lääkealan perustutkinto, pk
Abdillaahi, Fatma Abdi
Alkhouli, Ranim
Anttila, Sonja Katariina
Blikst, Alex Louise
Eeronheimo, Matias Mikael
Hakala, Sanni Iida Kristiina
Hämäläinen, Rosa-Maria Susanna
Illikainen, Emmi Mirjami
Jokilahti, Julia Selina
Keinänen, Viola Linnea
Kivimäki, Erika Linnea
Korhonen, Iida Maria
Mattila, Siiri Sylvia
Mertaniemi, Lauri Carlos
Mohamed, Dina Mohamed Ismail
Murtola, Inga Aurora
Nissilä, Marjut Emilia
Nur Yusuf, Aisha
Nurmela, Jenna Maaria
Nylander, Ida Kristiina
Palmu, Anni Helvi Ottilia
Pavloff, Lydia Aurora
Pham, Hoai Nam
Sipola, Julia Kirsikka Karoliina

Perustason ensihoidon osaamisala, pk (Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)
Ervasti, Mariel Olivia
Haapalainen, Susanne Emmi Sofia
Hiltunen, Iida Maria
Jokitalo, Eerika Linnea
Kimpimäki, Venla Juliaana
Kinnunen, Suvi Johanna
Koirikivi, Tommi Roope Oskari
Korhonen, Heini Kaarina
Luokkanen, Saila Adeliina
Marin, Iida Aili Johanna
Marjanen, Ilmi Sanelma
Moilanen, Elina Katariina
Mäntyniemi, Taika Linnea
Oinas-Kukkonen, Elisa Isabella
Pasanen, Milja Lyydia
Pennanen, Janette Sofia Annika
Räihä, Anna Reetta
Taskinen, Veera Kristiina
Tonteri, Ulla Heleena
Vasalampi, Juulia Iida Annukka
Ylikoski, Alina Iida Maria
Ylikoski, Mirja Inkeri

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, pk
Aartola, Oona Melina
Abebe, Hilla-Maaria Kedist
Alanen, Venla Alina
Arola, Heidi Emilia
Autio, Minella Emilia
Bayat, Mahdi
Dalsgaard, Ronja Klaudia
Ervasti, Veera Annikki
Fagerroos, Anniina Rebekka
Haaraniemi, Jenna Matleena
Halttu, Tuulia Karoliina
Hannila, Maria Elisabeth
Hartikka, Hanne Johanna
Hashemi, Aliomid
Heikkinen, Jenna Mari
Hietala, Hanna Karoliina
Hiltunen, Sofia Kristiina
Honkonen, Sara Helmi Sisko
Huotari, Milla Susanna
Husseini, Mubin
Hyry, Emilja Selene
Hämeenaho, Pihla Kristiina
Ihme, Viivi Olivia
Ikonen, Néa Liisa-Marita
Ilmarinen, Roosa Matilda
Inkeroinen, Joanna Aino Esteri
Isojämsä, Katri Saara Sylvia
Isokangas, Joanna Josefiina
Jokikokko, Jenna Eveliina
Jokitalo, Lahja Elena-Amalia
Juntunen, Anniina Emilia
Juola, Henni Eveliina
Jussila, Alida Edit
Jussila, Asta Birkitta
Kainulainen, Sara Susanna
Kajula, Ellen Martta Amalia
Kalliokoski, Reeta Emilia
Kalliokoski, Saila Tiina
Kangasluoma, Jonna Julia
Karhumaa, Pauliina Elisabet
Karpinmaa, Venla Julia
Karppinen, Heli Elina Irene
Kehusmaa, Alexandra Anne Maria
Kenttä, Kasper Roope Olavi
Keränen, Ella Marjaana
Keskitalo, Annika Kaarina
Kinnunen, Anna Kaarina
Kinnunen, Annika Rosamaria
Kinnunen, Brita Nea
Kivilompolo, Milla Katariina
Kokkonen, Ella Maria Serafiina
Kokkonen, Salla Katriina
Kolehmainen, Ronja Susanna
Konu, Anni Eveliina
Korkiakoski, Lotta Bettina
Korpi, Anni Johanna
Koskela, Silja Maria
Koski, Emma Karoliina
Kotajärvi, Jenni Tuulia
Kotajärvi, Viivi Elisa
Kukkonen, Janika Sofia Katariina
Kultala, Mia Maria
Kuotesaho, Hilda Fanny Vilmiina
Kursu, Ronja Anna Sofia
Kurttila, Marika Iida Kristiina
Kähkönen, Venla Noora Emilia
Kälkäjä, Ellen Mikaela
Kämäräinen, Senja Alina
Kärppä, Katri Helinä
Laitinen, Jenna Julia
Lankinen, Viivi Ilona Kaarina
Lappalainen, Jouni Eemil
Latvanlehto, Meri-Tuulia
Laurila, Miska Martti Juhani
Laurila, Saara Maija
Lehto, Assi Elsi Eerika
Lehto, Milla Amalia
Lehtola, Juulia Katariina
Leinonen, Anton Marcus
Leinonen, Roosa Sofia
Leinonen, Vilja Eveliina
Leiviskä, Jenna Liisa
Lepistö, Emilia Marja Johanna
Lepistö, Joona Valtteri
Leppänen, Lassi Aukusti
Liimatainen, Jenna Juulia
Liljeberg, Anni Kristiina
Linnaluoto, Saara Sofia
Lippo, Henrika Mikaela
Lääkkö, Lotta Elisabeth
Mahdi, Mina
Marin, Sara Anniina
Mattila, Eveliina Sarianna
Mattila, Jenna Elina
Mehtälä, Mirja Ester
Moilanen, Anna-Maria
Moilanen, Jonna Erika
Muotka, Suvi Pilvi
Mustajärvi, Sofia Vilhelmiina
Mustakangas, Janina Margit
Myllyneva, Helmiina Karoliina
Mäkelä, Venla Sofia
Naamanka, Elli Aleksandra
Nettamo, Seliina Orvokki
Niemelä, Inka Maria
Niskasaari, Kaisa Maaria
Nissilä, Josefiina Maaria
Nivala, Henriikka Emilia
Nyman, Teresa Taika Maaria
Ohtamaa, Matilda Johanna
Ohtamaa, Milja Lyydia
Oikarinen, Nelli Maria
Ollila, Josefiina Maria
Pahkala, Hannele Outi Maria
Paitsola, Viivi Anna Katariina
Pakkala, Ella Aune Orvokki
Paloviita, Elina Johanna
Parkkinen, Ella Aurelia
Paso, Sara Pauliina
Pelasoja, Janika Kristiina
Penttilä, Julia Josefiina
Petäjäjärvi, Noora Emilia Annika
Pinoniemi, Anna Loviisa
Pudas, Silvia Adeliina
Pulkkinen, Pirtta Elissa
Pähtilä, Eerika Amalia
Päkkilä, Inka Karoliina
Raappana, Riikka Anneli
Rantala, Senni Mirja Elina
Rasinkangas, Mira Erika Katariina
Ravaska, Laura Maarit
Ravaska, Roosa Irene
Rehu, Petra Elena
Reshetneva, Sonya
Riekki, Roosa-Maria
Rimpiläinen, Jasmina Julianna
Risto, Noona Iida Johanna
Ronkainen, Emma-Julia Tuulikki
Ronkainen, Venla Juliaana
Rousu, Niko Johannes
Rouvinen, Sara Alexsandra Maj
Rubunda, Esperance
Ruokamo, Milla Maria Kristiina
Ruotsalainen, Jenna Riina Elisa
Rytilä, Emilia Wilhelmiina
Rössi, Rebekka Emilia
Sallinen, Vilina Heta Annikki
Salo, Josefiina Aleksandra
Saviharju, Niina Marja Johanna
Savilaakso, Emilia Katarina
Savilaakso, Miia Maria Janniina
Selkäinaho, Pinja Henrietta
Seppänen, Pieta-Maria Matleena
Siekkinen, Amalia Hannele
Siira, Emmi Aino Sofia
Siira, Katariina Anna-Sofia
Silvennoinen, Riku Elmeri
Simuna, Rebekka Marja-Sofia
Sippola, Anna Lyydia
Siuruainen, Satu Karoliina
Spets, Mette Milena
Stenius, Emilia Josefiina
Stenroth, Venla Sofia
Suvala, Laura Kaarina Emilia
Sylander, Julia Aurora
Syri, Karoliina Aino Annikki
Taskila, Saga Antonia
Taskila, Sofie Anette
Tiiro, Sallamari Anneli
Tissari, Mette Marjaana
Tokola, Iida Jenni Johanna
Tokola, Milja Enni Selina
Toppinen, Linda Vellamo
Träskelin, Aliisa Iida Maria
Tuohimaa, Aliina Eeva-Maija
Tuomikoski, Viivi Helena
Turpeenoja, Jemina Petra Johanna
Turtinen, Minea Xiuling
Tuulas, Pinja Matilda
Tölli, Josefiina Maaria
Tölli, Saija Karoliina
Ukkonen, Nea Olivia
Uusitalo, Janica Kristiina
Valkama, Silja Tuulia
Vehkaperä, Emilia Anniina
Vengasaho, Silja Sanna Annikki
Vepsäläinen, Julia Kristiina Emelia
Vesterberg, Johanna Emilia
Viitanen, Henni Janika
Väliahdet, Emma Josefiina
Vänttilä, Iida Jasmin Aurora
Väänänen, Rosa Angela
Ylikärppä, Iida Marjaana
Äijälä, Jonna Emilia
Äijälä, Lotta Maaria
Öljymäki, Nisa Danita

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, yo
Bruun, Anna Sylvia
Dorff, Jenna-Julia
Erkkilä, Essi Katariina
Ervasti, Kirsi-Maarit Margareta
Greus, Janne Tapio Fredrik
Heikkinen, Annika Helmi Sofia
Heinola, Tiina Minna Katriina
Hepo-oja-Ylitolva, Tuija Hannele
Isokangas, Laura Emilia
Kiiskinen, Teemu Antero
Kuusela, Anna-Eeva Karoliina
Kyngäs, Jenni Johanna
Laihiainen, Marita Hannele
Merkkiniemi, Milla Iida Maaria
Palovaara, Essi Mirjami
Raappana, Heidi Hannele
Rahkola, Hanna Emilia
Sarkkinen, Aino Alisa
Telkkälä, Emma Elisa Maria
Väisänen, Veera Maria Elisa

Muhoksen yksikkö

+

Autoalan perustutkinto, pk
Ahola, Roni Jussi Matias
Halonen, Joakim Henrik
Halonen, Jyri Antero
Harjumaa, Joni Matias
Jokelainen, Juuso Markus
Jokelainen, Riku Viljo Ensio
Kaikkonen, Topi Pekka Antero
Kallinen, Niko Petteri
Karppinen, Antti Kalervo
Kyllönen, Paulus Verneri
Lahti, Eelis Antti Nestori
Markus, Jasu Nico Mikael
Penttilä, Juha Kalervo
Pirilä, Noora Emilia
Pöyliö, Väinö Veeti Viljami
Rauhala, Akseli Leonard
Rikkonen, Teemu Kristian
Salo, Aapo Eti Aleksanteri
Salonen, Jakke Arvo Johannes
Sarkkinen, Markus Oskari
Sipola, Silja Elina Katariina
Sulosuo, Juho Santeri
Wargh, Jesse Aleksi Mikael
Vartiainen, Olivia Amanda

Maatalousalan perustutkinto, pk
Aikio, Veeda Jemina
Alaraasakka, Alex Jani Mikael
Ervasti, Aada Elisabet
Ervasti, Venla Elisabet
Hautala, Aino Elina
Heikkinen, Miia Juulia Anneli
Hepola, Jenny Riikka Karoliina
Husso, Oona Sofia Jessica
Hyry, Eetu Samuel
Hyvönen, Mila Kokoé Carina
Ihme, Valtteri Joonatan
Junno, Tomi Tauno Sakari
Kaisti, Alisa Milda Mirella
Karhula, Julianna Kristiina
Korhonen, Jasmin Mirjami
Korkka, Jenni Reetta Susanna
Korvala, Jaana Neija Marjukka
Kujanpää, Piia Pauliina
Leinonen, Iina Maria Aleksandra
Lohi, Emma Susanna
Lyytinen, Niina Elina
Manninen, Karoliina Marja Helena
Mikkonen, Roosa Rebecca
Myllyneva, Aada Lotta Sofia
Mäkelä, Mikko Jere Oskari
Niemelä, Jami Aleksi
Niemetmaa, Susanna Adele Tuulikki
Nivala, Nuppu Mandi Mariia
Nyyssönen, Jenna Maria Jasmin
Orava, Emilia Josefiina
Paso, Emma Ester Elisabet
Pesonen, Hanna Marika
Päkkilä, Miro Paulus Juhana
Räisänen, Essi Marleena
Saarenpää, Maria Katariina
Seppälä, Noora Tuulia
Toura, Anna-Riina Helena
Turpeinen, Tuomas Eemeli
Väätäjä, Kimmo Matti Johannes
Ylikulju, Ella-Maaria

Maatalousalan perustutkinto, yo
Rahikkala, Lotta Aurora

Metsäalan perustutkinto, pk
Appelgren, Eemil Johannes Conrad
Asikainen, Joni Juhani
Helanen, Sasu Aleksi
Ihme, Elias Aukusti
Kivari, Ville Juhani
Kurikka, Juuso Jooseppi Mikael
Moilanen, Miki Matti
Oikarinen, Eetu Tapio
Paavola, Kalle Santeri
Palosaari, Julius Matti Samuel
Penttilä, Arttu Sakari Matias
Rauhio, Tuomas Väinö Tapio
Rautarinta, Riku Casper
Runolinna, Oskari Otto Vilhelm
Saukko, Miikka Tapani
Seppänen, Jere Petteri
Tirroniemi, Heikki Iisakki
Tuohimaa, Tomi Armas
Väänänen, Atte Veikko Matias

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, pk
Lämsä, Jarno Petteri
Mohammad, Khadra Hussein
Rimpeläinen, Henna Eeva-Marjatta
Salminen, Lucas Kristian

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, yo
-

Pudasjärven yksikkö

+

Liiketoiminnan perustutkinto, pk
Takarautio, Rasmus Pekka Valtteri
Tuohimaa, Milla Anneli
Tuohinen, Kati Emilia
Vesteri, Patrik Eevert

Liiketoiminnan perustutkinto, yo
Peltoniemi, Saana Katariina

Puuteollisuuden perustutkinto, pk
-

Puuteollisuuden perustutkinto, yo
-

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, pk
Juotasniemi, Matias Hannu Tapani
Kaarre, Jyri Johannes
Kemppainen, Jasper Joonatan
Savela, Sami-Antti Mikael
Sääskilahti, Jyri Johannes
Väisänen, Niklas Henrik Valtteri

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, yo
Keränen, Titta Monica

Taivalkosken yksikkö

+

Kaivosalan perustutkinto, pk
Härkönen, Eetu Iivari
Kaisto, Eetu Paavali
Koski, Valtteri Kristian
Kulha, Lasse Miika Henrik
Luukkonen, Aleksi Einari Rikhard
Oinas, Aki Antti Alvari
Puhakka, Lauri Aarne Alarik
Pähtilä, Jere Henrikki
Soronen, Juho Kustaa
Wadkratook, Mika Matias

Kaivosalan perustutkinto, yo
-

Metsäalan perustutkinto, pk
Hanhisuanto, Aatu Risto Ensio
Hanhisuanto, Matias Aukusti
Hemmilä, Jere-Petteri Akinpoika
Hertteli, Sampo Juhana
Hintsala, Viljami Artturi
Karjalainen, Niklas Samu Matias
Karjalainen, Teemu Johannes
Kesti, Tuomas Joonatan
Kälkäjä, Harri Antero
Lehtoniemi, Jaakko Olli Johannes
Luokkanen, Juho Kalle Tapani
Marttila-Tornio, Juuso Eerikki
Moilanen, Tommy Sami Mikael
Mourujärvi, Valtteri Eetu Matias
Paloniemi, Ville Iivari
Palosaari, Teemu Tapio
Pulli, Aatu Petteri
Päiväniemi, Krista Jenna Maria
Rautiainen, Jimi Patrick

Metsäalan perustutkinto, yo
Seurujärvi, Jani Petteri

Rakennusalan perustutkinto, pk
Aittakumpu, Ville Juho Oskari
Aksila, Veeti Kalle Edvard
Eronen, Kasper Juho Johannes
Heikkilä, Henrik Juhani
Korkala, Saana Sofia
Parviainen, Janne Markus
Perätalo, Oskari Samuli Antero
Puhakka, Otto Matias
Rahko, Venla Eerika
Väisänen, Antti Eemeli

Rakennusalan perustutkinto, yo
-

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, pk
Airisniemi, Enta Manuela
Haukivaara, Jade Cecilia
Svarts, Nadja Anceliga Anastasia
Timonen, Jannika Emilia

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, yo
-