OSAO

FI EN
Tulosta
Suomeksi / In English
Etusivu / OSAO / OSAOlaiselle / Ouluseutu urheiluakatemia

Ouluseutu urheiluakatemia

Kansalliselle ja kansainväliselle huipulle tähtäävillä nuorilla on mahdollisuus yhdistää urheilu ja opiskelu hakeutumalla Ouluseutu Urheiluakatemiaan (OSUA). Ouluseutu Urheiluakatemia järjestää aamuvalmennusta ja muita urheilijaa palvelevia tukitoimia seuraavissa painopistelajeissa:

• jääkiekko
• jalkapallo
• salibandy
• lentopallo
• yleisurheilu
• uinti
• yksilölajit

OSUA:n yhteyshenkilöt

OSUA-koordinaattorit

Liikuntakoordinaattori
Antti Puotiniemi, p. 050-3816911,
antti.puotiniemi@osao.fi

Liikunnanopettaja
Antti Hara, p. 050-3174623,
antti.hara@osao.fi


OSUA-valmentajat

Yleisurheilu
Jukka Latva-Rasku p. 040 5584 183
jukka.latva-rasku@eduouka.fi

Lentopallo
Sami Kurttila p. 050 577 9504
sami.kurttila@eduouka.fi

Jalkapallo
Tarmo Kouva p. 050 3783503
tarmo.kouva@eduouka.fi

Jääkiekko
Tuomo Räty p. 044 0383040
tuomo.raty@oulunkarpat46.fi

Salibandy
Karo Kuussaari p. 050 5893899
karo.kuussaari@eduouka.fi

Yksilölajit
Risto Keskitalo p. 044 7039876
risto.keskitalo@eduouka.fi

Päivitetty: 20.02.2017 klo 10:31