OSAO

FI EN

Yhteystiedot

Haukiputaan yksikkö

Päivi Kylmäluoma, koulutuspäällikkö
p. 040 401415265, paivi.kylmaluoma@osao.fi

  • Autoala, maarakennusala, pintakäsittely- ja sisustusala, tekstiili- ja muotiala, rakennusala, sähköala ja rakennusrestaurointi


Kaukovainion yksikkö, palvelut

Anne Pudas, koulutussuunnittelija
p. 050 595 1976, anne.pudas@osao.fi

  • Liiketoiminta, kauppa, tieto- ja viestintätekniikka, elintarvikeala, ravintola- ja catering-ala, matkailuala, esimiehet ja yrittäjät

Kaukovainion yksikkö, tekniikka

Juha Aliranta, koulutuspäällikkö
p. 050 590 9680, juha.aliranta@osao.fi

  • Elektroniikka ja ICT, kone- ja tuotantotekniikka, kiinteistönhoito, kunnossapito, laboratorioala, maanmittaus, media-ala, prosessi- ja kemiantekniikka, puhdistusala, puuala, sähkö- ja automaatioala, talotekniikka, tekniikan alan työnjohto ja tuotekehitystyö

Kempeleen-Limingan yksikkö

Anu Ahola, koulutuspäällikkö
p. 050 433 2871, anu.ahola@osao.fi

  • Logistiikka – ja kuljetus, varastoala, ravintola- ja cateringala, turvallisuusala, puutarha-ala, tekninen suunnittelu ja lentoasemahuoltajat

Kontinkankaan yksikkö

Mirva Saastamoinen, koulutussuunnittelija
p. 050 593 7076, mirva.saastamoinen@osao.fi

  • Sosiaali- ja terveysala, liikunta-ala, kasvatus- ja ohjausala, hius- ja kauneudenhoitoala

Muhoksen yksikkö

Anna-Maija Lawson, koulutuspäällikkö
p. 0503174674, anna-maija.lawson@osao.fi

  • Maatalousala, eläintenhoito, maaseutuyrittäjät ja metsäkoneenkuljettajat

Pudasjärven yksikkö

Kaisu Möttönen, opintopäällikkö
p. 0 505732584, kaisu.mottonen@osao.fi

  • Saha-ala, sosiaali- ja terveysala, sähköala, liiketoiminta

Taivalkosken yksikkö

Sauli Juurikka, tuntiopettaja
p. 0401415223, sauli.juurikka@osao.fi

  • Metsäkoneenkuljettajat

Janne Hietala, lehtori
p. 040 3533129

  • Kaivosala

OSAO Työelämäpalvelut

Virpi Spangar, palvelujohtaja
p. 050 520 8854, virpi.spangar@osekk.fi

  • Yritysjohtaminen ja ulkomaankauppa


www.oppisopimus.fi
www.ohjaan.fi