OSAO

FI EN

Yhteystiedot

Juha Aliranta, koulutuspäällikkö
p. 050 590 9680, juha.aliranta@osao.fi
Elintarvikeala, kiinteistönhoito, kunnossapito, prosessi- ja kemiantekniikka, talotekniikka, tekniikan erikoisammattitutkinto, turvallisuusala ja tuotekehittäjät

Anu Ahola, koulutuspäällikkö
p. 050 433 2871, anu.ahola@osao.fi

Pekka Keränen, koulutuspäällikkö
p. 0500 580 980, pekka.keranen@osao.fi

Kari Granlund, koulutussuunnittelija
p. 040 558 7824, kari.granlund@osao.fi
Autoala, kone- ja metalliala, luonnonvara-ala, logistiikka, maarakennusala, painoviestintä, pintakäsittelyala, puuala, rakennusala sekä sähkö- ja automaatioala

Anne Pudas, koulutussuunnittelija
p. 050 595 1976, anne.pudas@osao.fi
Kauneudenhoitoala, myyjät sekä yrittäjyys

Mirva Saastamoinen, koulutussuunnittelija
p. 050 593 7076, mirva.saastamoinen@osao.fi
Vapaa-aika ja nuorisotyö, opetus- ja kasvatustyö, sosiaali- ja terveysala, eläintenhoito, hevosala, matkailu-, ravitsemis- ja talousala sekä peruskoulun päättäneiden oppisopimuskoulutus

Jukka Vuollet, koulutussuunnittelija
p. 050 355 2115, jukka.vuollet@osao.fi
Liiketalous, kauppa ja hallinto, liikunta-ala, puhdistuspalveluala sekä peruskoulun päättäneiden oppisopimuskoulutus


www.oppisopimus.fi
www.ohjaan.fi