OSAO

FI EN
Tulosta
Etusivu / Työelämälle / Työelämäasiakkuuksien yhteyshenkilöt

Työelämäasiakkuuksien yhteyshenkilöt OSAOssa

Tarjoamme työelämäasiakkaillemme pitkäjänteistä ja tavoitteellista yhteistyötä sekä räätälöityjä palveluja. Tulemme mielellämme tapaamaan teitä, tutustumaan toimintaanne ja kuuntelemaan osaamisen kehittämisen ja rekrytoinnin tarpeitanne. Räätälöimme tarpeisiinne parhaiten soveltuvan ratkaisun.

Ota yhteyttä OSAO Työelämäpalveluihin tai yksiköiden työelämäasiakkuuksista vastaavaan henkilöön.

OSAO Työelämäpalvelut

p. 040 141 5320

Virpi Spangar,
palvelujohtaja

p. 050 520 8854,
virpi.spangar@osekk.fi
Yrittäjät ja johtaminen, harvinaisten alojen oppisopimukset

Haukiputaan yksikkö

Autoala, maarakennusala, pintakäsittely- ja sisustusala, tekstiili- ja muotiala, rakennusala, sähköala ja rakennusrestaurointi

Päivi Kylmäluoma,
koulutuspäällikkö

p. 040 141 5265,
paivi.kylmaluoma@osao.fi
työvoima- ja täydennyskoulutus, henkilöstökoulutus, oppisopimuskoulutus, ammatillinen lisäkoulutus
Susanna Tervonen, koulutuspäällikkö p. 050 516 9158, susanna.tervonen@osao.fi rakennusala, sähköala ja rakennusrestaurointi, pintakäsittely- ja sisustusala
Marko Hyyryläinen, koulutuspäällikkö p. 050 322 5595, marko.hyyrylainen@osao.fi autoala, maarakennusala
Hannu Heikkinen, koulutuspäällikkö p. 050 317 5045, hannu.heikkinen@osao.fi ravintola –ja cateringala, tekstiili- ja muotiala

Kaukovainion yksikkö, palvelut

Liiketoiminta, matkailuala, tieto- ja viestintätekniikka, ravintola- ja cateringala, elintarvikeala

Jaana Hilli,
koulutuspäällikkö
p. 050 516 9166,
jaana.hilli@osao.fi
työvoima- ja täydennyskoulutukset, henkilöstökoulutus, oppisopimuskoulutus, matkailuala
Tiina Karvonen, koulutuspäällikkö p. 050 462 4720,
tiina.karvonen@osao.fi
tieto- ja viestintätekniikka, englanninkielinen liiketoiminta
Pirkko-Liisa Isoaho, koulutuspäällikkö p. 050 462 4719,
pirkko-liisa.isoaho@osao.fi
liiketoiminta
Esa Koppelo,
koulutuspäällikkö
p. 050 341 0625,
esa.koppelo@osao.fi
ravintola –ja cateringala, elintarvikeala

Kaukovainion yksikkö, tekniikka

Elektroniikka ja ICT, kone- ja metalli, kiinteistönhoito, kunnossapito, laboratorioala, maanmittaus, media-ala, prosessi- ja kemiantekniikka, puhdistusala, puuala, sähkö- ja automaatioala, talotekniikka, tekniikan alan työnjohto ja tuotekehitystyö

Leena Isotalo,
koulutuspäällikkö
p. 050 3459324,
leena.isotalo@osao.fi
ammatillinen lisäkoulutus, henkilöstökoulutus
Martti Hautamäki, koulutuspäällikkö p. 044 7037708,
martti.hautamaki@osao.fi
työvoimakoulutus
Juha Aliranta,
koulutuspäällikkö
p. 050 590 9680,
juha.aliranta@osao.fi
oppisopimuskoulutus

Kempeleen-Limingan yksikkö

Logistiikka- ja kuljetusala, varastoala, ravintola- ja cateringala, turvallisuusala, puutarha-ala, tekninen suunnittelu ja lentoasemahuoltajat

Anu Ahola,
koulutuspäällikkö
p. 050 433 2871,
anu.ahola@osao.fi
oppisopimuskoulutus
Ari Tolonen,
koulutuspäällikkö
p. 040 6300462,
ari.tolonen@osao.fi
muu koulutus

Kontinkankaan yksikkö

Sosiaali- ja terveysala, liikunta-ala, kasvatus- ja ohjausala, hius- ja kauneudenhoitoala

Marja Veikkola, koulutuspäällikkö p. 050 0776065,
marja.veikkola@osao.fi

Muhoksen yksikkö

Maatalous- ja metsäala, auto-ala, ravintola- ja cateringala

Anna-Maija Lawson, koulutuspäällikkö p. 050 317 4674,
anna-maija.lawson@osao.fi

Pudasjärven yksikkö

Saha-ala, sosiaali- ja terveysala, sähköala, liiketoiminta

Kaisu Möttönen,
opintopäällikkö
p. 050 573 2584,
kaisu.mottonen@osao.fi
Keijo Kaukko,
yksikönjohtaja
p. 050 577 6425,
keijo.kaukko@osao.fi

Taivalkosken yksikkö

Metsäkoneenkuljettajat ja kaivosala

Osmo Pyykkönen, koulutuspäällikkö p. 040 517 7510,
osmo.pyykkonen@osao.fi
Jouko Karjalainen,
yksikönjohtaja
p. 040 536 3988,
jouko.k.karjalainen@osao.fi