OSAO

FI EN
Tulosta
Etusivu / Nyt / Valitut opiskelijat 2019

Kevään 2019 yhteishaussa valitut opiskelijat

Kevään 2019 yhteishaussa OSAOon on valittu valittu 1646 perustutkinto-opiskelijaa. Tällä sivulla julkaistaan 13.6.2019 lista valituista opiskelijoista. Listassa ovat ne henkilöt, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisuun internetissä.

Hakijat saavat valintojen tuloksista sähköisesti tiedon Opetushallituksesta siihen sähköpostiosoitteeseen, jonka hakija on hakuvaiheessa ilmoittanut. Lisäksi OSAO lähettää valituille kirjeen siihen postiosoitteeseen, jonka he ovat antaneet hakulomakkeella. Kirje sisältää mm. ohjeet paikan vastaanottamisesta ja ilmoittautumisesta.

Opiskelupaikka vastaanotetaan sähköisesti Opintopolku-järjestelmässä 27.6.2019 mennessä.

Katso videolta ohjeet opiskelupaikan vastaanottamiseen (paina play nappia) Tutustu usein kysyttyihin kysymyksiin

Haukiputaan yksikkö

+

Autoalan perustutkinto, pk

Ahola Carita Ida Emilia
Alatalo Juha Matias
Aula Pyry-Pekka Väinö Juhani
Aunola Aapo Sakarias
Bakhshi Isa
Erkkilä Juha Tapio
Eskonniemi Mico Daniel
Frantsi Janne Juhanpoika
Ghambart Fetz Ibrahim
Gürbüz Mehmet
Haile Sahle Medhanie
Hartikainen Weeti Wille Waltter
Hedström Misla Mimi Olivia
Heinola Viivi Anniina
Herranen Toni Juhani
Holla Ville Tapani
Ilvesluoto Vikke Elmeri
Juntunen Emma Annika
Järvelä Joona Patrik
Järvi Samu Kristian
Kadenius Viivi Maria Aleksandra
Karhu Noora Katariina
Karjalainen Henna Vilma Eveliina
Kemppainen Kim Kalevi
Keränen Teemu Veikko Juhani
Kiljunen Santeri Kittikai
Kipinä Krista Sonja Juulia
Klemetti Iida Kaija Helena
Korpi Atte Elias
Kukkonen Tomi Antero
Kärkkäinen Jutta Carita Annika
Laine Niko Saku Aaron
Laurila Jimi Aleksanteri
Lunki Laura Camilla
Mattila Toni Tuure Henrik
Meriläinen Saara Maria
Moilanen Roosa Jasmiina
Murto Sofia Laura Eerika
Mustola Jesper Erik Oskari
Mäkelä Jenni Sara Sofia
Mäkipaaso Jere Mikael
Niemelä Juho Kristian
Oikarinen Heidi Johanna
Ojala Joonas Oskari
Okkonen Tatu Tapani
Paasimaa Tapio Väinö Kalevi
Paavola Sami Henrikki
Parkkila Ossi Vorna Olavi
Perätalo Milja Kiia Karoliina
Puuperä Lauri Tapio
Päkkilä Patrik Matias
Ranta Miia Maarit Eveliina
Riipinen Niilo Ilkka Antero
Ronkainen Hannu Johannes
Saarela Miro Petteri
Saarijärvi Tapio Johannes
Sassi Niko Petteri
Savilaakso Jessika Aleksandra
Soronen Julia Kristiina
Suorsa Toni Kai Valtteri
Sääskilahti Miika Matias
Tiemann Eetu Henri Mikael
Tolvanen Henri Kristian
Tuppi Kalle Antero
Tyni Anssi Juho Sakari
Törmänen Miro Jimi Jasperi
Werede Mulugeta
Väisänen Sonja Eveliina
Ågren Tony Zacharias

Pintakäsittelyalan perustutkinto, pk

Auvinen Iida Katariina
Haapa-aho Jenna Karoliina
Hakala Sanni Iida Kristiina
Havana Janna Maaria
Huttunen Jonne Kasperi
Jalo Julia Auroora
Kinnunen Jenni Maria
Kokko Mikaela Maria
Ohtonen Jenna Jasmin Aleksandra
Pyörälä Jasmin Julia Kristiina
Päkkilä Roselia Saana Jenniina
Raita Maisa Aili Helena
Ronkainen Jasmiina Susanna
Turpeinen Josefiina Lyydia
Virkkala Bea Mikaela
Vähäkuopus Jessica Oona Sofia

Rakennusalan perustutkinto, pk

Ahola Urho Jalmari
Antikainen Nico Anton
Buljugin Jasper Miikael
Finnig Valtteri Aatu Tuomas
Haataja Veeti Viljami
Haikara Aapo Wilhelm
Haverinen Martti-Olavi Antero
Heinonen Valtteri
Huusko Matias Iisakki
Illikainen Antton Sakarias
Immonen Eelis Onni Artturi
Jaakola Ville Eino Sakari
Jääskeläinen Leonard Mikko Kalervo
Kannisto Aleksi Esa Samuel
Keränen Samuli Heikki Allan
Kiuru Valle Eevertti
Kortet Samuli Tapio Johannes
Kourunen Saku Aleksi
Kärenaho Joonas Anttoni
Lehmikangas Veli Valtteri
Leinonen Taneli Henrikki
Leppäniemi Miro Joopi Iisakki
Leskelä Konsta Matias
Littow Juhani Samuel
Luokkanen Miko Petteri
Merkkiniemi Silja Anni Emilia
Mertala Eetu Arvo Aukusti
Moilanen Mika Johannes
Muuri Jaakko Tapio Jarnonpoika
Mäenpää Valtteri Benjamin
Niskasaari Markus Petteri
Oinas Eetu Johannes
Paaso Oona Susanna
Paavola Joni Juhani
Parviainen Eemeli Matias Aaprami
Parviainen Johannes Antero
Parviainen Ronja Alisa Maria
Piippo Tuomas Mikael
Possakka Valtteri Oskari
Pulkkinen Niclas Frans Benjamin
Päkkilä Johan Eemil Sakarias
Rantanen Aatu Oskari
Rautio Joona Matti
Rehu Johannes Matti Augusti
Rehu Milla Emilia
Säynäjäaho Niko Uuno Hermanni
Tauriainen Harri Matias
Turunen Eemil Anttoni
Törmälehto Samppa Johannes
Varila Eetu Viljami
Vattula Patrik Anttoni
Vihelä Samuel Antero
Wöttke Maximilian
Äijälä Otto Pekka

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, pk

Autio Saija Tuulia
Hiltunen Mikko Aleksi
Hurskainen Jaakko Tapio
Juujärvi Joonas Eino Olli
Kaikkonen Noora Susanna
Moilanen Aatu Tapio Oskari
Moilanen Joanna Vanessa Alexandra
Pekkala Meri Kaisa Anneli
Riuttamäki Arttu Pekka
Sillankorva Jaakko Matias
Valppu Veeti Valeri
Vähäkangas Valtteri Tapani

Restaurointialan osaamisala, pk (Taideteollisuusalan perustutkinto)

Grönroos Tinja Sinna Elina
Holappa Väinö Elmeri
Kärkkäinen Jimi Oskari
Liedes Mia-Sofia Karoliina
Luukela Joona Tapani Kristian
Väänänen Venla Maria

Sisustusalan osaamisala, pk (Taideteollisuusalan perustutkinto)

Haataja Iida Aurora
Kanervala Jonas Jesse Gabbriel
Kaur Rajvir
Lindberg Janika Maria Elina
Tauriainen Emilia Roosa Maria

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, pk

Ahonen Severi Johannes
Al-Hagag Sami Abdul Amir
Ernvall Benjami Eemil Valtteri
Eskola Leevi Aatu Olavi
Haho Tuukka Eevert
Haho Alvar Jaakko Olavi
Heikkilä Ilari Johannes
Heikkinen Urho Jalmari
Hilli Joonas Jaakko
Jurva Eetu Petteri
Järvenpää Jere Kristian
Kartimo Joonas Aale Antero
Klasila Kimi Sebastian
Koistinen Saku Antti Juhani
Konttila Niko Petteri
Koskela Eetu Iivari
Kotilainen Iikka Henrik
Kuusela Veli-Pekka Ilmari
Lapinlampi Sanni Ella Maria
Lehtisaari Anton Benjamin
Leinonen Samuel Hannu Henrikki
Moilanen Matias Kristian
Nauska Simo Erkki Johannes
Ojala Niklas Juho Benjamin
Pelkonen Janette Anneli
Pylkkänen Samuli Reino Alarik
Ronkainen Aapo Oliver
Suorsa Joona Juhani
Turunen Venla Petriina
Uusitalo Tapio Joonatan
Väisänen Veeti Juhani Verneri
Ylifrantti Eetu Antero Mikael

Tekstiili- ja muotialan perustutkinto, pk

Harju Jessika Elina
Keränen Joel Eino Mikael
Kuivas Riina Maria Eveliina
Kälkäjä Ellen Mikaela
Salih Mzhda Qadir

Kaukovainion yksikkö, palvelut

+

Elintarvikealan perustutkinto, pk

Alakärppä Sylvia Eveliina
Järvenpää Minna Maria Annika
Kantola Kasperi Otto Topias
Karvola Anna-Katri Maria
Kiviniemi Roosa Maaria
Koivukangas Petra Tuulia
Korvela Sandra Lotta Emilia
Kukkonen Niina Emilia
Kuokkanen Samuli Arvo Aleksi
Luokkanen Mariel Juliaana
Marttila Jenna Roosa Emilia
Nguyen Phuong Vy-Jenny
Paananen Emma Aleksandra
Porkka Erno Aslak Ilari
Pöyskö Hiljakaisa Johanna
Rezaei Ali
Romakkaniemi Aki Tapani
Saarenpää Minja Sade Adalmiina
Saukko Nitta Eveliina
Shalak Mohamad
Soronen Meri Katriina Tuulikki
Sundell Anna-Mia Kristiina
Tuomaala Nea Anniina
Tuomainen Jouni Mikael
Utriainen Jenna Emilia
Vihavainen Enni Karoliina
Viitala Anna Susanna
Väänänen Sinna Emilia Annikki

Liiketoiminnan perustutkinto, pk

Ahonen Leevi Ossi Benjamin
Airaksinen Auroora Emilia
Alakurtti Luna Saga Amanda
Alakärppä Eeli Jalmari
Al-Saffar Muaamar Amer Yahya
Arola Kati Eveliina
Dahl Henna Veera Elisabet
Filppula Tiia Anniina
Gholami Homa
Haanpää Oskari Kalle Matias
Haddington Isak Eino Aukusti
Hannuksela Hedda Inkeri
Hassan Mohamud Abdiladiif
Haukipuro Joel Kristian
Hautakangas Aleksi Tapio
Hedman Salla Peppi Aurora
Heikkala Jenny Eleonora
Heikkinen Verner Toni Eerik
Heiskari Jessica Katariina
Hekkala Juho Petteri
Helenius Joni Juhani
Henriksson Aleksi Eemil Christian
Hirviniemi Elias Viljami
Hirvonen Jussi Eetu Petteri
Holappa Veeti Jussi Matias
Holma Joonatan Topias
Huittinen Pihla Anneli
Hukkanen Stella Jamina Josefiina
Huttu Joonas Arsi Sakari
Häikiö Maariel Ilona
Hälinen Teemu Eino Matias
Hämäläinen Alvari Frans Pertunpoika
Ikäläinen Niko Roope Kristian
Impiö Veeti Elmeri
Impiö Juho Samuel
Isokangas Ruben Valdemar
Jaurakkajärvi Venla Maria
Jolanki Arttu Kalle Antero
Jurmu Julia Sara Helena
Järvelä Aada Ilona Matintytär
Järvenpää Miro Roope Veli
Kaasinen Nikolai Valtteri
Kalliokulju Ella Maria Helena
Karhumaa Aino-Kaisa Maaria
Karjalainen Veera Maire Johanna
Karppinen Alisa Aino Ella
Karppinen Iiro Antti Markus
Karsikas Teemu Armas
Karvonen Jenna Ilona Olivia
Kauppi Konsta Olavi
Kela Katariina Johanna
Keskiaho Veera Eerika
Kinnunen Roosa Anniina
Kinnunen Leevi Juhani Mikael
Kittilä Juuso Aleksi
Koivukangas Elina Maaria
Korteniemi Ella Maria
Koskela Aada Mariella
Koskela Ville Johannes
Koskelo Jere Valtteri
Koskelo Mattias Ilmari
Kuha Kaarlo Oskari
Kuivas Antti Valtteri
Kurtti Eemeli Sakarias
Kuru Martta Eveliina
Kähkönen Veeti Eemeli
Kälkäinen Lotta Matleena
Kärppä Konsta Matias
Laine Eelis Aaron Olavi
Lapinkangas Jenna-Tuulia
Lapinoja Sonja Matleena
Lauri Antton Jaakko Viljami
Lavila Jade Yong Susu
Lehtola Sofia Ilona
Lehtola Miska Veikka Mikael
Lepistö Hannes Heikki Oskari
Lesonen Iisa Anette
Lind Oskari Lauri Matias
Lind Joonas Heikki Helmer
Lipponen Joonas Miikkael
Luokkanen Robert Joonatan
Lyytinen Johanna Maria Elisabet
Lämpsä Jonna Aleksandra
Mannila Saga Isabella
Matilainen Santeri Onni Juhani
Meriläinen Sara Camilla
Mertomaa Annika Eveliina
Millaskangas Noora Mari-Anne
Moilanen Jaakko Valtteri
Moilanen Veikka Ilari Mikonpoika
Mourtada Aaron Taleb
Myllykoski Julia Katariina
Myllylä Juho Mikael Pekanpoika
Myllynen Niko Mikael
Mäki Kalle Iisak
Mäkinen Ninni Mari Ilona
Määttä Eelis Toivo Ensio
Niemelä Oskar Aleksanteri
Niskanen Ronja Anni Katriina
Nissilä Anton Johannes
Ojala Aada Vilhelmiina
Okkonen Sebastian Elias
Paavola Aaro Johannes
Paldanius Janita Mirjami
Pasanen Kasper Otto Eemil
Pelttari Ilona Roosa
Petäjäjärvi Johanna Sofia
Pieniniemi Aaro Onni Mikael
Pihlajaniemi Arttu Matias
Poraharju Veera Pilvi Sinikka
Pudas Alex Benjamin
Pulkkinen Jere Matias
Puolakanaho Emma Maaria
Pyörälä Samu Erik
Päkkilä Matias Valtteri
Pärkkä Noora Aleksandra
Rahunen Joonas Antero
Rantala Vertti Aslak
Rautiainen Jenna Alina
Romppainen Nikolas Aaprami
Rousu Miisa Maria
Ruonala Alli Sofia Tuulia
Ryynänen Anni Elisa Eveliina
Salminen Eetu Aukusti Juhanpoika
Savela Veikko Johannes
Simuna Kimi Henrikki
Soini Marjaana Aleksandra
Soronen Nikita
Sorsa Aleksi Henrik Olavi
Soukka Jussi Matias
Suslova Aleksandra
Suvanto Niilo Juhani
Sääskilahti Jussi Artturi
Tahkola Konsta Elmeri
Tammelin Janne Joonas
Taskila Oskari Aukusti
Tauriainen Perttu Aleksi
Tauriainen Emma Mariell
Tervo Juho Matti Ilmari
Tihinen Niklas Valtteri
Tiikkaja Anni Sofia
Tikkanen Emilia Jasmin
Tokola Milja Enni Selina
Tuomikoski Eeva Amalia
Tölli Teemu Matias
Valkama Silja Tuulia
Vappula Annu Lilja Emilia
Vasalampi Ella Maria Josefiina
Vattula Severiina Anna Amanda
Venetvaara Kalle-Aapeli Johannes
Viitala Henrik Aukusti
Vinkki Konsta Riku Petteri
Virpi Sofianna Karoliina
Vuorma Paulus Anttoni
Vuoti Veeti Jari Johannes
Vähä Riina Joanna Henriikka
Vähäsöyrinki Oskari Eerikki
Väisänen Jenni Anneli
Vänttilä Helmi Lyydia
Väyrynen Mikael Onni Johannes
Yliniemi Sisu Lauri Jalmari

Matkailualan perustutkinto, pk

Assavamosot Kantisa
Hämeenniemi Vilma Susanna
Junkkonen Veera Iida Olivia
Kaakinen Tia Anna-Sofia Linnea
Koivukangas Juho Tuomas Valtteri
Kopponen Joonas Matti Elias
Koskela Esther Amalia Wilhelmina
Laukkala Mira Juulia
Lehtola Jenna Caroliina
Nissinen Madeliina Aada-Emilia
Puttonen Anna Helmi Lyydia
Rantasuomela Siiri Sofia Sylvia
Ridell Jonna Maaret Katariina
Saarenpää Amalia Armi Annikki
Savelius Anssi Kristian
Sotaniemi Sara Marianne
Takala Reetta Katariina
Tampio Susanna Emilia
Tikkanen Niina Eveliina
Tuomivaara Erika Adeliina
Vesa Siiri Sofia

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, pk

Arffman Joanna Elisa Susanna
Haanela Jere Mikael
Hast Ellen Liisa Matilda
Helander Mira Anette
Hirvaskoski Sinna Carita
Hyrkäs Sara-Sofia Katriina
Junnila Emelia Maiju Ailiina
Jääskeläinen Vilma Leena Orvokki
Karppinen Petra Emilia
Karppinen Jaakko Ville Tapio
Karppinen Nelly Emilia
Kauppinen Iita Riika Augusta
Kesti Joni Heikki Sakari
Kononen Juhani Lucas
Kurhela Jenniina Emilia
Lapinlampi Joona Matias
Latvajärvi Sini Terttu Tuulikki
Lauronen Veera Katariina
Lotvonen Anniina Satu Maria
Lukinmaa Sami Petteri
Lyytikäinen Satu Eveliina
Martikainen Janette Tuulia
Matinlauri Joonas Esko Santeri
Mattila Kia Emilia
Nazari Shakir
Nissinen Sonja Sini Vuokko
Nousiainen Jalmari Julius
Ojala Viivi-Emilia
Ojala Erik Mikael
Pellikka Eetu Mikael
Petäjäjärvi Essi Olivia
Piipponen Jere Jaakko Ilari
Pirttikoski Emmi Henrika
Pursiniemi Petra Liisa
Pyhtilä Maaria Elisabet
Raiskio Henry Kristian
Rezaei Esmatullah
Seppänen Enrika Maria Margareta
Shwe Ishtar Basher
Sipola Joonatan Ilmari
Sotkasiira Anni Maria
Suutari Julia Anni Ilona
Särkelä Veli-Matti
Typpö Daniel Olavi
Wadkratook Enni Emilia Dyen
Vähäsöyrinki Kiia Nea

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, pk

Alanko Roope Oskari
Anttila Joe Oskari
Bergström Arttu Sakari
Ebrahimi Sohaib Ahmad
Halonen Veikka Henrik
Harju Roope Valtteri
Heikkinen Kasper Sami Aleksanteri
Heikkinen Eetu Kristian
Heikkinen Jami Johannes
Hersi Abdirizaq Mahamed
Hintsala Samu Jalmari
Huhtala Johannes Veikko Ilmari
Häkkinen Joona Mikael
Härkönen Eeli Samuel
Illikainen Teemu Topias
Jelonen Alisa Vilhelmiina
Karttunen Emilia Mirjami
Kauppi Kia Mirjam
Kela Elias Kaarlo Benjamin
Kettukangas Niko Matias
Korento Krista Alexandra
Koutuaniemi Sini Tuulia
Kyllönen Santeri Onni Johannes
Kärnä Juuso Janne Johannes
Laitala Jesper Niklas
Larinen Paulus Pietari
Mutanen Roope Matias
Nevala Jaakko Atte Matias
Ojala Miika Juhani
Paaso Touko Sakarias
Pohjola Sara Iida Eveliina
Ryynänen Mikael Ukko Olavi
Sharifi Jalil
Sironen Veeti Ilmari
Toratti Sonja Sofia
Tuovinen Tatu Oskari
Tölli Eetu Jeremias
Vihelä Niko Ville Antero
Väisänen Juuso Isak
Yousefi Esmatollah

Kaukovainion yksikkö, tekniikka

+

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, pk

Ahola Tino Gabriel
Alasalmi Rasmus Lasse Matias
Alatalo Niko Eemil
Heilala Atte Ilmari
Häkkilä Arttu Oscar
Jalili Dauod
Kaski Valtter Harald Jonatan
Kesti Niclas Sakari
Kilpeläinen Kimi Jaakko Johannes
Kinnunen Niko Antero
Kiventerä Miro Juho Matias
Klaavo Viljami Anton
Koski Kalle Matias
Koski Iiro Johannes
Leskelä Niku Matti Kasperi
Lonka Atte Aleksi
Lämsä Tuomo Olavi
Maijala Arttu Veikko Oskari
Mehtälä Frans Aaron Benjami
Moilanen Miika Henrik Tapani
Moilanen Eemeli Matias
Moilanen Eetu Ville Valtteri
Mulari Valtteri Ilmari
Mäklin Oskari Matias
Määttä Aatu Oskari
Nazari Mohammad Fawad
Nikula Ville Juhani
Parkkinen Saku Johannes
Peltoniemi Tomi Severi
Piiroinen Peetu Mikael
Pikkuaho Arttu Matias
Pitkänen Joona Kristian
Pitkänen Eetu Juho Ilmari
Puumalainen Jimi Aleksi
Salin Otto Aadolf
Silvennoinen Atte Elias
Sorvari Aapo Jaakko Juhani
Törmänen Juuso Väinö Aukusti
Vehkaperä Juho Aukusti
Viitala Juho Oskari
Vilmunen Riikka Venla Gisella
Vähäsöyrinki Aapo Matias Iisakki

Laboratorioalan perustutkinto, pk

Ali Kulane Abdirahman
Keränen Jonna Fanni Sofia
Marttila Tiia Riina
Nalli Juho Niklas Valtteri
Ojamaa Emma Sofia
Pöytäkangas Eveliina Sofia
Sääskilahti Anna-Emilia Katariina

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, pk

Alaraappana Inka Linnea
Hurme Tomi Tapani
Impiö Krista Jenni Maarit
Karppinen Kristian Juhani
Oijusluoma Anniina Sirkka Sofia
Seppänen Roope Joni Viljami
Siurua Maria Sofia
Särkiaho Sanni Alina
Vilmi Sanni Emilia
Ylitalo Leo Onni Ukko

Prosessiteollisuuden perustutkinto, pk

Hurme Niclas Petteri
Hyvärinen Niko Juhani
Jaara Niko Petteri Kristian
Kilpua Vikke Jaakko Samuli
Mustonen Roope Kristian
Parkkinen Ville Valtteri
Remes Kalle Iisakki
Saarikoski Lassi Johannes
Vilponen Jaako August Immanuel
Äijälä Joakim Eero Johannes

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, pk

Isola Sakarias Viljami
Karasti Teemu Ville-Valtteri
Keinänen Ira Elena Aurora
Kemilä Ville Valtteri
Korkala Toni Petteri
Lampela Teemu Valtteri
Luttinen Eetu Tapani
Lämsä Saku-Waltteri
Matero Wijittra
Mustonen Jere Axel Antero
Näyhä Eemeli Sakari
Poijula Paavo Kaapo Eemeli
Tapani Jarmo Matias
Tolonen Kristian Pauli Tapani
Väisänen Henri Martti Sakari

Puusepänalan osaamisala, pk (Taideteollisuusalan perustutkinto)

Hashemi Aliomid
Hirvasniemi Juuso Topias
Huotari Tanja Natalia
Kaddah Mahmoud
Keskitalo Annika Kaarina
Korpi Anni Johanna
Kummala Anne-Mari
Pasma Pekka Johannes
Puhakka Kiara Mariana

Puuteollisuuden perustutkinto, pk

Aitto-oja Hermanni Heikinpoika
Matikainen Otto Antti Oliver
Meriläinen Joona Eerik Topias
Nissilä Simeon Sebastian
Tapio Ronja Rebecca
Yli-Suutala Veera Julia

Rakennusalan perustutkinto, pk

Amini Mohammad Nasim
Eronen Luukas Eliel
Ervasti Eetu Tapani Eemeli
Hannila Elias Juho Topias
Heikkala Markus Joakim
Heikkala Hannes Henrikki
Hertteli Sampo Juhana
Hiltunen Leo Fredrik
Hoppa Ilari Samuel
Inkeroinen Jimi Olavi Iivari
Jurmu Ville Veikka Paavali
Jurvelin Valtteri Julius
Karppinen Miika Valentin
Kieloaho Janne Markus
Kokkonen Joel Markus
Kokkonen Veeti Matias
Korkala Patrick Benjamin
Korpi Johannes Viljami
Korpi Tuomas Viljami
Koski Kalle Aatos Tapani
Lehto Jesse Juhana
Masud Wardhere Abdikamal
Mattila Venla Tuulia
Moilanen Jesse Erkki Kristian
Mäkelä Robert Aukusti
Mäkeläinen Aappo Iisakki
Määttä Rasmus Samuel
Ollakka Sandra Enni Rebekka
Ollikainen Nico Valtteri
Pirhonen Robin Verneri
Pisilä Aaro Arto Matias
Ponto Juho Janne
Puoskari Juho Aleksi
Ridal Niklas Mikael
Ristikari Niko Juhani
Saukkonen Janne Harri Mikael
Singh Elija Bunmeet
Takkinen Anton Julius
Tokola Antton Oskari
Toppinen Leevi Aulis Elmeri
Tuomi Jasper Benjamin Aleksanteri
Valkola Miko Santeri
Vähä Linus Eliel
Vänttilä Konsta Valtteri
Yrjänä Simo Kalle Adiel
Ämmänpää Arttu Viljami

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, pk

Ahola Kalle Hermanni Johannes
Antila Eemeli Kalle Erland
Autioniemi Leo Onni Aukusti
Dhaqane Awill Abdirahman
Eriksson Miika Juhani
Hahtonen Viljami Aleksanteri
Huotari Eliel Joonatan
Husso Santeri Juhani
Jalo Janne Mikael
Jolma Ilmari Heikki Samuli
Kalla Selma Maria Anastasia
Kamula Niko Juhani
Karhumaa Eelis Antti Einari
Karppinen Juuso Matias
Kejonen Elias Akseli
Kiiski Veikka Pasi Juhani
Kinnunen Julius Antton
Kivilahti Rasmus Väinö Viljam
Klasila Hannes Kristian
Koistinen Matias Tomi Henrik
Koivukangas Viljami Antero
Koivukangas Lasse Eerikki
Kortesalmi Joni Aukusti
Kurikkala Aleksi Juhani
Kurtti Frans Mikael
Kylmänen Jan Timo Viljami
Kyröläinen Jesse James Taneli
Kämäräinen Eemil Vilhelm
Laitila Miikka Veeti Mikael
Leinonen Joose Markus
Lesonen Eemil Benjamin
Louhelainen Jesse Jalmari
Lukkari Juho Matti Oskari
Maaninen Matti Juhani
Mutanen Antti Ilari
Mäki Oskari Johannes
Nissinaho Hannes Fredrik
Nättinen Aatu Topias
Perälä Teemu Viljami
Pietiläinen Akseli
Pitkälä Teri Roobert
Pudas Albert Ilari
Savela Samuel Ilari
Siu Thiêm
Suomela Kaapo Johannes
Syri Karoliina Aino Annikki
Tuomela Eemil Samuli
Törmänen Joonas Oskari
Vappula Veikka Aleksi
Vehkaperä Aaron Jalmari
Veikkola Leevi Elmeri
Viirelä Aleksi Ilmari
Vääräniemi Otto Iivari

Talotekniikan perustutkinto, pk

Ahmadi Abdal Sabour
Aholami Ali Reza
Ervasti Tommi Johannes
Hashemi Sayed Samim
Heinikoski Tuomas Mikael
Huovinen Viljami Aleksanteri
Hyvönen Miska Eelis Ilmari
Illikainen Eelis Hermanni
Jibrin Alexander Enemona
Jokitalo Onni Aaro Matias
Juola Tatu Werneri
Jämsä Lotta Karoliina
Kalilwa Matanga Emmanuel
Karhumaa Eetu Samuel
Karvonen Teemu Matias
Keinonen Reko Paavo Johannes
Kimpimäki Eelis Oliver
Kivioja Okko Albert
Konttila Veeti Jalmari
Latvakoski Elia Johannes
Latvakoski Aatu Kustaa Ilmari
Laurila Matias Viljami
Luokkanen Leevi Oskari
Lämsä Mico Hermanni Ensio
Markus Jani Tapio
Meewella Isaac John Graham
Mikkilä Konsta Oiva Johannes
Mikkola Jeremia Elias Benjamin
Myllynen Aki Kalevi
Nuorala Jeremias Verneri
Ojala Riku-Erik Sakari
Pantsar Eevert Rikhard Sebastian
Panuma Riku Eetu Petteri
Pihlajamaa Topi-Taneli
Raappana Asser Johannes
Rahunen Samu Henrik
Rahunen Tuomas Samuel
Rantakangas Roni Pekka Juhani
Rezai Mohammad Baqer
Räisänen Veikko Viljami
Syla Fisnik
Sääskilahti Joonas Antero
Termonen Tomi Petteri
Toivanen Jonne Jorma Uolevi
Toivonen Ukko Akseli
Tuohimaa Luukas Onni Viljami
Viitanen Aaro Johannes
Ylitalo Niklas Miko Santeri
Äijälä Jere Tapani

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, pk

Alasirniö Jere Markus
Autio Lucas Benjamin
Faarinen Ville Valtteri
Helanen Sebastian Aaron
Helanen Kalle Petteri
Hilpinen Veeti Sakari
Hoang Sario Lillianne Cassandra
Isoviita Matti Olavi
Kahma Joonatan Mikke Kasperi
Karvinen Eetu Aleksi
Kauppila Veeti Valtteri
Kemppainen Juuso Heikki Samuel
Keskitalo Jaakko Johannes
Klint Jesse Kasper
Kokko Joona Matias
Kokko Veera Katariina
Korhonen Otto Johannes
Koskinen Oskari Johannes
Kunnari Markus Petteri
Lauri Ville Eemeli
Luiro Teppo Aukusti
Luukkonen Sauli Johannes
Marin Valtteri Topias
Matila Joona Valtteri
Mikkola Carolus Antton Olavi
Moilanen Samu Jaakko Matias
Mäkelä Veeti Jalmari
Naumanen Rasmus Jere Juhani
Oikarinen Nelli Maria
Ojanperä Kalle Oskari
Paananen Paavo Erkki Sakari
Pikkarainen Sakari Eemeli
Pöytäkangas Artturi Kalevi
Rajabi Mohammed Taghi
Roininen Saku Oskari
Ronkainen Taneli Eino Johannes
Räisänen Rami Arvo Matias
Sakko Mikael Onni Elias
Salo Tommi Johan Kristian
Seppänen Konsta Eetu Pietari
Sippala Veikka Viljami
Suorsa Miika Juhani Iisak
Temonen Saku Tapio
Turpeinen Eetu Petteri Aleksanteri
Valtanen Jaakko Sakari
Veijola Aleksanteri Jeremias
Väntönen Samuli Antero
Yrttiaho Teemu Jere Matias

Kempeleen-Limingan yksikkö, Kempele

+

Logistiikan perustutkinto, pk

Abid Azad Mahamed
Ala-Ilkka Aleksi Jere Johannes
Ali Hussein Yusuf
Dryer Adam Thomas Kullervo
Eilittä Saaga Johanna
Haapalainen Niko Petteri
Haho Iisakki Albert
Haji Mohamed Hussein
Helenius Jesse Christian Joel
Hihnala Aatu Juhani
Hongisto Kalle-Severi Jarinpoika
Honkala Roope Eemil
Hussein Mohammed Safaa Hussein
Hyvönen Kasperi Mikael
Ibrahim Mohsin Salam
Isojämsä Henri Matias
Kairamo Jaron Julius
Kananen Nuutti Aukusti
Kanerva Joona Matias
Kangosjärvi Sanni Alice
Kankaala Juuso Petteri
Kanniainen Aarni Eeti Juhani
Kantola Miika Matias Anselmi
Karjala Mitro Eemeli
Kaski Joona Henrik
Kokkonen Tomi Tapani
Korkala Mikko Kalevi
Kotikangas Joonas Eino Antero
Kreutzer Joni Tapani
Kurhela Henriikka Elisa
Kyllönen Mikael Toni Petteri
Laakko Juho Patrik
Laukko Eetu Kristian
Laurikkala Niko Juhani
Luokkanen Petrus Verneri
Manninen Arttu Henrik Antero
Manninen Joni Mikael
Mattila Tuukka Henrik Iisakki
Miikki Aleksi Kasper Ilmari
Mikkola Viivi Anneli
Mohammed Hashim Ahmed
Moilanen Atte Vertti Jafetti
Moilanen Anssi Matias
Muhamed Abdirahman Abdisalam
Muikku Tuukka Antero
Myllynen Erik Mikael
Määttä Juha Eemeli Topias
Nauska Osmo Ahti Aleksanteri
Nazari Noorulla
Niskanen Jimi Ville Pekka
Niskanen Tuukka Niko Henrikki
Ojala Joonas Mikael
Orrenmaa Santeri Johannes
Paakki Eemeli Aukusti
Pankarinkangas Niko Aarne Sakari
Parkkinen Aleksi Matias
Pekkala Janne Aleksi Tapani
Pelkonen Jussi Juha Tapio
Pietarila Jami Jarinpoika Tapio
Pietarila Joona Veli Johannes
Pihlaja Roni Johannes
Pilto Jesse Aleksi Mikael
Pilto Aatu Viljami
Pätsi Tino Aapo
Rahimi Khadem Hossain
Rasila Topi Matti Antero
Rautaoja Niko Markus
Rautio Viljami Eino Benjam
Rekilä Miska Johannes
Rinne Mikael Johannes
Ritokangas Jonne Oskar
Rubunda Chantal
Ruokolainen Veikka Elias
Ryytty Christian Alvar
Saarnio Miika Lauri Eemil
Savela Johannes Valtteri
Savén Pekka Juhani
Siliämaa Paulus Antero
Similä Milja Johanna Juulia
Siu Kim
Soronen Mari Katriina
Sotka Ville Valtteri
Stenroth Venla Sofia
Suutari Jesse Niclas
Syväkuru Mikko Eelis Aleksanteri
Tiensuu Oskari Sakari
Tolonen Oliver Konsta Henrikki
Tyni Ville-Veikko
Viio Olavi Antero

Puutarha-alan perustutkinto, pk

Akselin Julia Matilda
Arvola Kiia Jemina
Kääriäinen Juho Tuomas
Lehtola Juulia Katariina
Luokkanen Milena Amanda
Mikkola Anni Emilia
Niinimaa Noora Katariina
Saukko Maria Elisabeth
Sutinen Elina Anne Mari

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, pk

Alanko Nestor Arttu Anton
Haapaniemi Eveliina Elsa Sofia
Hamari Jenna Emilia
Ibrahim Hussein Mazen Ahmad
Kanniainen Emilia Iida Annikki
Kilpeläinen Arttu Sakarias
Koivuniemi Oskar Johannes
Lankila Tiina Viola Marjatta
Liljamo Sonja Johanna
Markkanen Tomas Samuel
Ollila Aleksi Mikael Antero
Päivärinta Tuomas Juhani
Pätsi Minea Yu Xiang
Rauhala Veera Jasmin
Töyräs Jami Nikolai
Valta Hanna Maarit
Välitalo Veikka Eemeli

Kempeleen-Limingan yksikkö, Liminka

+

Turvallisuusalan perustutkinto, pk

Aho Leevi Casper
Alanenpää Rebekka Severiina
Aurema Veikka Juhani
Barck Aapo Hjalmar Aukusti
David Rober
Haataja Ella Karoliina
Haataja Teresa Maria
Haho Matias Mikael
Hast Niklas Otto Aleksanteri
Heinänen Nea Daniela
Heiskari Mika Petri Johannes
Hilli Juho Matias
Hintikka Eeva Miranda
Holappa Sanni Ella Anniina
Jaakkola Lauri Johannes
Junnonaho Niklas Olavi
Juntunen Rasmus Miko Johannes
Jussila Onni Hermanni
Juustila Matias Felix
Kallo Juliet Marianne
Karttunen Anton Eemil
Kinnunen Sonja Mirjami
Koivuneva Mikko Manuel
Kokko Mimosa Aliisa
Kokko Nico Mika Petteri
Koskela Juuso Juhani
Koskela Kalle Aaron Aukusti
Koskelo Pauliina Elsa Talvikki
Kotajärvi Aurelia Marttiina
Kuha Samuel Benjamin
Kukka Aada-Maria Karoliina
Kuuluvainen Eeli Peikko
Kuusisto Aino Ella Linnea
Kyllönen Severi Santeri
Kylmänen Miko Aleksi Henrik
Lauri Paavo Juhani
Leskelä Lasse Juhani
Lumijärvi Juho Matias
Mattila Laura Josefiina
Mattila Petra Aurora
Myllymäki Joni Jaakko
Myllymäki Neea Maria
Myllymäki Hilma Alfriida
Niskasaari Silja Sofia
Nuojua Reetta Teresa
Nurmela Jessi Janette
Paasi Jere Kristian
Palovaara Topias Aleksanteri
Partanen Sofia Belinda
Pekkala Tommi Antero
Penttilä Tommi Kauko Antero
Ranta Pinja Sofia
Saarenpää Annika Karoliina
Saari Manuel Amadeus
Sankala Noel Kaapo Johannes
Shwe Akito Basher
Siira Jami Petteri
Soltani Rahmat
Tammi Suvi Annikki
Tervamäki Kyösti Antero
Tissari Miska Tapio
Toropainen Fanny Luna Adalmiina
Turunen Miika Antti Jeremias
Vaarala Karri Juhani
Veijola Pinja Pauliina
Vähäkangas Vili August Hermanni
Väistö Samuli Johannes

Kontinkankaan yksikkö

+

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, pk

Al Taloul Fawaz
Alatalo Suvi Juliaana
Appel Roosa Marie
Fingerroos Emmi Oona Jemina
Grönlund Sanni Selina
Haapala Hilma Matilda
Horneman Sanni Mirjami
Huotari Erika Meri Matilda
Hämeenaho Pihla Kristiina
Jacobson Saana-Maria Hannele
Jurvakainen Julia Katariina
Kaakinen Venla Ella Irene
Kanervo Rosa-Maria Sofia
Kanniainen Mira Celia
Kansanoja Eerika Milja Katariina
Karjalainen Anniina Ella Maria
Karppinen Heli Elina Irene
Kettunen Tuuli Annamari
Kilponen Sanni Alisa
Kilponen Reetta Annika
Kinnunen Nella Amanda
Koivukangas Helena Maria
Koivusipilä Sara Isabella
Kyrö Helmi Julia
Lasala Nanni Junilia
Lauriala Siiri Katariina
Laurila Maisa Helmi Katariina
Liukko Pilvi Aleksandra
Lotvonen Venla Lumi Amanda
Luukinen Milla Maria
Malo Emma Alina Orvokki
Markkanen Mia Kristiina
Murtola Inga Aurora
Mustakangas Jonna Maria
Mäkelä Peppiina Vilhelmiina
Niiranen Elli-Maija Tuulikki
Niiranen Annariina Elina
Nikkinen Aada Alisa
Nurmi Nette Amanda Maria
Nylander Ida Kristiina
Pietarinen Jessica Jasmin Julia
Pila Sunisa
Puhakka Tiia Hilla Maaria
Riiski Ella Katariina
Rmah H'Van
Rocham May
Räsänen Jemina Juulia
Rönkkö Aliisa Anniina
Saarinen Siiri Minttumaaria
Salonkari Venla Hilkka Inkeri
Seppänen Susanna Annikki
Sieppo Tiia Venla Emilia
Sormunen Iida Maria
Suutari-Jääskö Meri Maaria
Tuomiranta Noora Sini Julia
Ämmänpää Sofia Eveliina

Lääkealan perustutkinto, pk

Ahmed Abdulahi Mahamed
Alizar Farah
Arvola Pinja Emilia
Heikkilä Aino Karoliina
Hieta Oona Marjut
Juntti Henna Helena Juliaana
Karhu Milla Katariina
Karppinen Leevi Juhana
Lohi Minja Kristiina
Luokkanen Saila Adeliina
Merilä Siiri Noora Maria
Moilanen Rinna Marika
Pakkanen Ville Patrik
sarvari hossein
Uwera Marie

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, pk

Abuubakar Ahmed Abdikariim
Ahmadi Davoud
Ahola Ulriika Alma Inkeri
Ahola Pinja Maria Orvokki
Ahonen Iida Eerika
Al Hamawi Nour Mokhtar
Alakopsa Jenna Pauliina
Alanen Vanessa Elisabet
Alaraasakka Iiris Julia
Alasaarela Tiina Emilia
Al-Mallah Zainab Ali Abdul-Kader
Anttila Iida Maria
Backman Anna-Emilia
Doski Serena
Fabritius Iida Mirjam
Fabritius Alina Vilhelmina
Fingerroos Viivi Katariina
Ghasemi Mustafa
Glader Anniina Piia Tuulikki
Gonzales Quispe Carlos Andree
Greus Jenna Maria
Haapalainen Kasperi Viljami
Habibi Behrouz
Haikonen Tiina Maria
Hakala Suvi Marianna
Hannila Maria Elisabeth
Hartikka Senni Inkeri
Haukipuro Juulia Aurora
Heikkinen Pinja Sofia
Heikkinen Miia Juulia Anneli
Hellman Sami Lauri Juhani
Hietala Joanna Elisabeth
Hiltunen Veera Pauliina
Hintsala Jessica Anna Sofia
Holappa Ronja Elina
Holopainen Ida Emilia
Honka Alisa Maria
Honkanen Jenni Karoliina
Hyväri Veera Marketta
Hyvönen Milja Johanna
Hänninen Janita Emilia
Härkönen Miro Olavi Juhani
Ibrahim Ahmed Ahmed
Impola Emmiina Amanda Esteri
Impola Lotta Aada Katariina
Isoaho Pieta Sofia
Jumisko Jenny Sofia Maria
Jurvakainen Saana Eveliina
Kadouri Yasmine
Kaijala Iida Henriikka Valpuri
Kaikkonen Eevi Helmi Tuulia
Kaisto Senni Kristiina
Kaisto Alexandra Janina Maaria
Kakko Viivi Katja Katariina
Kallankari Ani Sara-Tuuli
Kallio Fanni Katariina
Kallunki Janette Carolina
Kangasluoma Jonna Julia
Karhumaa Ella Maria
Karjalainen Jenni Tuulia
Karppinen Amanda Wilhelmiina
Karvinen Sinna Mirka Johanna
Karvonen Aino Katariina
Katiska Jonna Karoliina
Kautto Hilla Matilda
Kehusmaa Jenna Maaria
Kehusmaa Alexandra Anne Maria
Keltamäki Olivia Eveliina
Keränen Aada Emilia
Kilpeläinen Akseli Anttoni
Kimpimäki Venla Juliaana
Kinnunen Seela Eliina
Kinnunen Nelli Katariina
Klasila Saija Marjukka
Klasila Seela Kreeta
Koistinen Heidi Sofia
Kokko Roosa Emilia
Kokkonen Ella Maria Serafiina
Korhonen Venla Mette Sofia
Korhonen Bertta Ella-Mari
Korkalainen Juuso Valtteri
Korpi Elina Susanna
Korva Viia Vivianna
Koskela Alisa Vilhelmiina
Koskela Mimmi Malviina
Koskelo Tilda Liina
Koskenkorva Anniina Senja Sofia
Kujala Noora Eveliina
Kumpula Viivi Aini Sofia
Kurtti Essi-Olivia Margareth
Kyllönen Sofianna Marjaana
Kylmänen Inkeri Marjatta
Käkelä Maija Katariina
Kämäräinen Sonja-Lyydia Aleksandra
Kämäräinen Iida Maria
Kärki Suvi Talvikki
Laatikainen Milla Emilia
Lahtinen Siiri Mirjami
Lahtinen Henriikka Aada Emilia
Laivamaa Lotta Katjuska
Laivamaa Tuukka Aukusti
Lampi Milla Emilia
Latoranta Milla Orvokki
Laukkanen Katri Camilla
Lepistö Jemina Kristiina
Liikanen Kalle Eemeli
Liuska Siiri Katariina
Lohilahti Roosa Sofia
Lotvonen Emma Alisa
Lukka Jemina Josefiina
Luokkanen Beeda Amanda
Luoto Mari Sofia
Lähde Veera Ida Wilhelmiina
Lämsä Jarno Petteri
Mahamuud Amaal Deeq
Marin Sara Anniina
Marttinen Noora Emilia
Mattila Jenna Elina
Mattila Oskari Emil
Meriläinen Roosa Maria Anneli
Meripaasi Iina Elina
Mohamed Farah Abdisatar
Mohammadi Alireza
Moilanen Jonna Krista Ailiina
Moradi Mina
Mustajärvi Sofia Vilhelmiina
Mustonen Roosa Miia Maria
Myllyneva Helmiina Karoliina
Naisniemi Mirella Katariina
Niemelä Sofia Pauliina
Niskanen Lilli Alli Emilia
Nur Yusuf Asmo
Nuur Hassan Faadumo
Nylander Marika Aira Olivia
Näsänen Maiju Emilia
Ohtamaa Matilda Johanna
Ojakoski Lily Iina Maria
Paaso Sylvia Aada Sofia
Pasanen Milja Lyydia
Pekkala Annika Jasmin
Pekkala Janina Katri Amanda
Pelo Sohvi Augusta
Pentikäinen Pirta Marilla
Perätalo Saara Sofia
Petäjäjärvi Emma Elli Maria
Peurakoski Petra Annika
Pietarila Nele-Maiu Jaanika
Piippola Eevi Ellen Maria
Piittinen Vilma Maarit
Pikkarainen Jasmin Eveliina
Pilto Inka Maarit
Pirnes Sara-Maija Wilhelmiina
Pitkäaho Miia Maarit
Pitkälä Seela Fredriikka
Pitkänen Olivia Venla Pauliina
Puhakka Kati Helena
Pulkkinen Pirtta Elissa
Pulkkinen Enni Amalia
Pyykkö Jenna Riitta Sofia
Päkkilä Mariel Susanne
Päätalo Marianne Meri Tuuli
Pöllänen Piitu Ellinoora
Rahimi Mohammad
Rahko Milla Iida Elina
Rantsi Tomi Kalle Aleksi
Ranua Anni Ilona
Rintamäki Tuulia Kaisla Amanda
Romppainen Ingalotta
Ruuskanen Topi Johannes
Räihä Vellamo Fredrika
Räisänen Miisa Jasmin Aleksandra
Saarijärvi Nea Henriina
Saarinen Ronja Mimmi Matilda
Saarinen Sandra Saga Sofia
Said Ali Zakaria
Saleh Esraa Maryawan Saleh
Sallinen Vilina Heta Annikki
Sanmori Maria Chiara
Sarajärvi Ninni-Elli Sylvia
Saranlinna Anni Maria
Siekkinen Amanda Emilia Tuulia
Simuna Rebekka Marja-Sofia
Sivula Hanna Maria
Sivula Aida Olivia
Soikkeli Saana Sofia
Soronen Marianna Olivia
Soukka Iida Ellinoora
Sovijärvi Liida Elina
Suomala Viola Anni Katinka
Suotula Sanna Anniina
Sutinen Ruusa Eeva Tellervo
Särkiniva Janina Emilia
Takarautio Sofianna Helmi Maria
Tanjunen Veeti Hannu Juhani
Timonen Viivi Sofia Wilhelmiina
Tolonen Filiina Aleksandra
Tuohimaa Iida Adalmiina
Tuomela Milla Inka Julia
Turja Tiia Liina
Turunen Annika Eveliina
Tyni Nea Emilia
Tölli Iida-Liisa Annikki
Törmänen Erika Liisa Inkeri
Urvanto Janina Nea Aleksandra
Vainikka Heini Alina
Vehkaoja Marko Olavi
Vengasaho Silja Sanna Annikki
Viljamaa Anniina Tuulia
Vilpo Sini Birgit
Virkkala Mikaela Lyydia
Virkkala Mirka Marlene
Virkkula Emmi Kristiina
Virtanen Milla Maria
Vuolunparras Jonna Emilia
Vuorjoki Maija Elsa Helmiina
Vähämaa Aleksi Mikael
Vähäsarja Henri Juhani
Väyrynen Riina Olivia
Väyrynen Edith Aurora
Ylikulju Emma Josefiina
Ylitalo Venla Maria
Zahedi Jalil
Österberg Noora Katariina

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, yo

Hyväri Meri Talvikki
Jämsä Nico Jesse Juhani
Koivumäki Olivia Mirjam
Kuang Lisha
Kärenaho Julia Eveliina
Kärkkäinen Sonja Roosa Katariina
Lahti Jessica Johanna Cecilia
Myllylä Liisa Madeleine
Nevanperä Nanni Iida Katriina
Pöykiö Pinja-Juulia Aleksandra
Rautio Roope Anders
Taponen Iida Wilhelmiina
Törmänen Eeva Mirjami
Väisänen Elli-Miina Katariina

Muhoksen yksikkö

+

Autoalan perustutkinto, pk

Juntunen Roni Eemeli
Järvenpää Aleksi Kaarlo Benjamin
Kaarre Konsta Paulus
Kakko Johannes Ariel
Karppinen Kalle Valtteri
Kauttio Annika Emilia
Lemettinen Linnea Aleksandra
Lusikka Joonas Kalle Antero
Malinen Arttu Oskari
Mikkonen Ossi Jaakko
Nykänen Juho Alex
Pehkonen Eeli Aki Einari
Pierard Elijah Matti Johannes
Rahko Jarno Mikael
Ronkainen Jere Matias
Satomaa Eevert Aapeli
Tavasti Santeri Toivo Edvard

Maatalousalan perustutkinto, pk

Aherto Roosa Jenna Emilia
Ahonen Janina Emilia
Eräluoto Alisa Maaria
Hautala Henna Katariina
Holappa Venla Pauliina
Holmi Veera Aliisa
Jurmu Veera Olivia
Kajula Anna-Mari
Karjalainen Veera Tuulikki
Karjalainen Teemu Johannes
Karvonen Outi Kristiina
Kemi Isabella Aleksandra
Keränen Tuomas Juhani
Kivelä Jenna Jasmin Josefiina
Kivirinta Laura Susanne
Klaavo Helmi Aune Johanna
Kokko Niina Annika
Kynkäänniemi Fanny Adalmiina
Lepistö Aune Maija Aurora
Lohi Aleksi Oskari
Mustonen Elisa Sara-Orvokki
Mäkelä Niko Kalle Tapani
Nordström Petri Jaakko Tapio
Nylund Sara Jessica
Nyyssönen Elisa Susanna
Pakonen Arttu Henrikki
Pietilä Paavo Petteri
Saarenpää Jenna Eveliina
Sarkkinen Samu Matias
Sarkkinen Nina Sarah Maria
Seppä Ada Mai
Tiirola Helena Anna Katriina
Tikkanen Otto Jalmari
Äijälä Anttoni Janne Johannes

Maatalousalan perustutkinto, yo

Teerinkoski Sanni Karoliina
Niva Ronja Elina Katariina

Metsäalan perustutkinto, pk

Heikkinen Jaakko Lassi Olavi
Hiltunen Joonatan Johannes
Holappa Simo Kasperi
Holappa Jere Lauri Artturi
Jussila Miska Erland
Kallunki Niilo Kalle Samuel
Karjalainen Eemil Verneri Benjamin
Karjalainen Eetu Paavo Oskari
Klaavo Saku Erik
Lehtosaari Tuomas Henrik
Luttinen Tuomas Juho Topias
Moilanen Sami Jaakko Antero
Mäkelä Misa Verneri
Männikkö Tomi Matti
Mänty Aleksi Matias
Oikarinen Konsta Henrikki
Penttilä Jeremias Kristian
Rajala Jussi Ilmari
Tomperi Anton Tomi Henrik
Varis Elmeri Miko Johannes

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, pk

Halonen Katriina Olivia
Kämäräinen Sonja-Anni Elina

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, yo

Leppänen Jani Heikki Johannes
Pekkala Siiri Anni Helinä

Pudasjärven yksikkö

+

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, pk

Tuohimaa Veera Helmiina

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, pk

Eskola Kalle Johannes
Hanhisuanto Joona Eemeli
Ivanov Ilia
Kemppainen Nikolas Akseli

Taivalkosken yksikkö

+

Kaivosalan perustutkinto, pk

Gebreyohans Merhawi
Hiltunen Tatu Kasperi
Hyrkäs Roope Matias
Kiviniemi Jake Jussi
Lehtonotko Oskari Niilo Jalmari
Nykänen Ari-Petteri Luukas
Omer Mohamed
Pirneskoski Veeti Kasper
Riekki Huugo Olavi
Salo Janne Juhani
Sarajärvi Anton Väinö
Soronen Rasmus Benjamin
Tuhkunen Jane Eerika

Metsäalan perustutkinto, pk

Aikio Atte Eelis
Finnig Veeti Oskari Mikael
Juntunen Niko Aslak
Kansanniva Ville Petteri
Karjalainen Arttu Sakari
Kilpivaara Eemil Pekka Henrik
Koramo Aaron Jaakko
Kämäräinen Janrik Elias
Latvajärvi Eemeli Mikael
Liedes Leevi Sakari
Linnanmäki Nico Kasimir
Lohilahti Ville Santeri
Moilanen Teemu Markus Petteri
Piirainen Arttu Urho Henrikki
Piirainen Lauri Heikki Samuli
Pätsi Matleena Susanna
Soronen Johannes Herman
Tölli Eemil Teodor
Ylander Leevi Antero Mikael
Ylitalo Joonas Santeri

Rakennusalan perustutkinto, pk

Hautaniemi Konsta Eemeli Petteri
Holmi Hannu Abram Artonpoika
Korpela Henri Mikael
Kärkkäinen Konsta Akseli Antinpoika
Laamanen Milla Maria
Marjakangas Samuel Kristian
Tervonen Kasper Jonathan
Turpeinen Valentin Ossian
Ylijukuri Remu Valtteri