Oppisopimustoimijat OSAOssa

Päivi Kylmäluoma, koulutuspäällikkö
p. 040 1415265, paivi.kylmaluoma@osao.fi

  • autoala
  • maarakennusala
  • pintakäsittely- ja sisustusala
  • rakennusala
  • rakennusrestaurointi
  • ravintola- ja catering-ala
  • sähköala
  • tekstiili- ja muotiala

Paula Tuohimaa, koulutussuunnittelija
p. 050 317 4818, paula.tuohimaa@osao.fi

  • liiketoiminta
  • kauppa
  • tieto- ja viestintätekniikka
  • elintarvikeala
  • ravintola- ja catering-ala
  • matkailuala
  • esimiehet ja yrittäjät

Juha Aliranta, koulutuspäällikkö
p. 050 590 9680, juha.aliranta@osao.fi

  • elektroniikka ja ICT
  • kone- ja tuotantotekniikka
  • kiinteistönhoito
  • kunnossapito
  • laboratorioala
  • maanmittaus
  • media-ala
  • prosessi- ja kemiantekniikka
  • puhdistusala
  • puuala
  • talotekniikka
  • tekniikan alan työnjohto ja tuotekehitystyö

Teijo Nikkinen, opettaja
p. 044 703 7904, teijo.nikkinen@osao.fi

  • sähkö- ja automaatioala

Anu Ahola, koulutuspäällikkö
p. 050 433 2871, anu.ahola@osao.fi

  • logistiikka ja kuljetus
  • varastoala
  • ravintola- ja cateringala
  • turvallisuusala
  • puutarha-ala
  • tekninen suunnittelu
  • lentoasemahuoltajat

Tiina Juntunen, lehtori
p. 050 317 4601, tiina.juntunen@osao.fi

  • sosiaali- ja terveysala

Merja Savolainen, lehtori
p. 050 317 4790, merja.savolainen@osao.fi

  • sosiaali- ja terveysala

Sari Veijola, suunnittelija
p. 050 317 4929, sari.veijola@osao.fi

  • kasvatus- ja ohjausala
  • hius- ja kauneudenhoitoala
  • lääkeala

Mirva Saastamoinen, koulutussuunnittelija
p. 050 593 7076, mirva.saastamoinen@osao.fi

  • kasvatus- ja ohjausala
  • hius- ja kauneudenhoitoala
  • lääkeala

Sirpa Pehkonen, kouluttaja
p.044 703 7875, sirpa.pehkonen@osao.fi

  • liikunta-ala

Anna-Maija Lawson, koulutuspäällikkö
p. 0503174674,
anna-maija.lawson@osao.fi

  • maatalousala
  • metsäala
  • ravintola-ja cateringala
  • autoala

Kaisu Möttönen, opintopäällikkö
p. 050 573 2584, kaisu.mottonen@osao.fi

  • saha-ala
  • sosiaali- ja terveysala
  • sähköala
  • liiketoiminta

Sauli Juurikka, tuntiopettaja
p. 0401415223, sauli.juurikka@osao.fi

  • metsäkoneenkuljettajat

Janne Hietala, lehtori
p. 040 3533129

  • kaivosala

Virpi Spangar, palvelujohtaja
p. 050 520 8854, virpi.spangar@osekk.fi

  • yritysjohtaminen
  • ulkomaankauppa