Oppisopimustoimijat OSAOssa

OSAOn oppisopimustoimijat ovat apunasi kaikissa oppisopimusta koskevissa kysymyksissä. Oppisopimustoimijat jalkautuvat mielellään työpaikallesi. Työnantajan kumppanina olemme aina käytettävissä osaamisen kehittämisessä. Palvelumme ovat maksuttomia.

Päivi Kylmäluoma, koulutuspäällikkö
p. 040 1415265, paivi.kylmaluoma@osao.fi

  • autoala
  • maarakennusala
  • pintakäsittely- ja sisustusala
  • rakennusala
  • rakennusrestaurointi
  • ravintola- ja catering-ala
  • tekstiili- ja muotiala
  • kesäoppisopimus

Paula Tuohimaa, koulutussuunnittelija
p. 050 317 4818, paula.tuohimaa@osao.fi

  • liiketoiminta
  • kauppa
  • tieto- ja viestintätekniikka
  • elintarvikeala
  • ravintola- ja catering-ala
  • matkailuala
  • esimiehet ja yrittäjät
  • kesäoppisopimus

Juha Aliranta, koulutuspäällikkö
p. 050 590 9680, juha.aliranta@osao.fi

  • elektroniikka ja ICT
  • kone- ja tuotantotekniikka
  • kiinteistönhoito
  • kunnossapito
  • laboratorioala
  • maanmittaus
  • media-ala
  • prosessi- ja kemiantekniikka
  • puhdistusala
  • puuala
  • talotekniikka
  • tekniikan alan työnjohto ja tuotekehitystyö
  • kesäoppisopimus

Teijo Nikkinen, opettaja
p. 044 703 7904, teijo.nikkinen@osao.fi

  • sähkö- ja automaatioala

Anu Ahola, koulutuspäällikkö
p. 050 433 2871, anu.ahola@osao.fi

  • logistiikka ja kuljetus
  • varastoala
  • ravintola- ja cateringala
  • turvallisuusala
  • puutarha-ala
  • tekninen suunnittelu
  • lentoasemahuoltajat
  • kesäoppisopimus

Tiina Juntunen, lehtori
p. 050 317 4601, tiina.juntunen@osao.fi

  • sosiaali- ja terveysala

Merja Savolainen, lehtori
p. 050 317 4790, merja.savolainen@osao.fi

  • sosiaali- ja terveysala

Sari Veijola, suunnittelija
p. 050 317 4929, sari.veijola@osao.fi

  • kasvatus- ja ohjausala
  • hius- ja kauneudenhoitoala
  • lääkeala

Mirva Saastamoinen, koulutussuunnittelija
p. 050 593 7076, mirva.saastamoinen@osao.fi

  • kasvatus- ja ohjausala
  • hius- ja kauneudenhoitoala
  • lääkeala
  • kesäoppisopimus

Sirpa Pehkonen, kouluttaja
p.044 703 7875, sirpa.pehkonen@osao.fi

  • liikunta-ala

Anna-Maija Lawson, koulutuspäällikkö
p. 0503174674,
anna-maija.lawson@osao.fi

  • maatalousala
  • metsäala
  • ravintola-ja cateringala
  • autoala
  • kesäoppisopimus

Kaisu Möttönen, opintopäällikkö
p. 050 573 2584, kaisu.mottonen@osao.fi

  • saha-ala
  • sosiaali- ja terveysala
  • sähköala
  • liiketoiminta
  • kesäoppisopimus

Sauli Juurikka, tuntiopettaja
p. 0401415223, sauli.juurikka@osao.fi

  • metsäkoneenkuljettajat
  • kesäoppisopimus

Janne Hietala, lehtori
p. 040 3533129

  • kaivosala

Virpi Spangar, palvelujohtaja
p. 050 520 8854, virpi.spangar@osao.fi

  • yritysjohtaminen
  • ulkomaankauppa