Ota yhteyttä Työelämäpalveluihin

OSAOn Työelämäpalvelut | Lisää osaamista työpaikoille

Kun etsit ratkaisua osaamisen kehittämiseen, rekrytointiin tai työhyvinvointiin, me autamme. Ota yhteyttä OSAOn Työelämäpalveluihin tai yksiköiden työelämäasiakkuuksista vastaavaan henkilöön.

Tarjoamme työelämäasiakkaillemme pitkäjänteistä ja tavoitteellista yhteistyötä sekä räätälöityjä palveluja. Tulemme mielellämme tutustumaan liiketoimintaanne ja kuuntelemaan osaamisen kehittämisen ja rekrytoinnin tarpeitanne. Suunnitellaan yhdessä tarpeisiinne parhaiten soveltuvat ratkaisut.

 

OSAOn työelämäkoordinaattorit kiertävät työpaikoilla. Sovi tapaamisaika:

  • Jaana Riihijärvi p. 050 306 3107
  • Ari Tolonen p. 040 630 0462
  • Anne Pudas p. 050 595 1976
  • Markus Seppänen p. 050 428 0752
  • Minna-Liisa Myllylä p. 040 141 5135

Sähköpostit muotoa etunimi.sukunimi@osao.fi

Työelämäasiakkuuksien yhteyshenkilöt

p. 040 141 5320

Työelämäkoordinaattorit

 

 

 

 

 

Palvelujohtaja

  • Virpi Spangar
    p. 050 520 8854
    virpi.spangar@osekk.fi

    • Yrittäjät ja johtaminen, harvinaisten alojen oppisopimukset

Autoala, maarakennusala, pintakäsittely- ja sisustusala, tekstiili- ja muotiala, rakennusala, sähköala ja rakennusrestaurointi

  • Päivi Kylmäluoma, koulutuspäällikkö
    p. 040 141 5265, paivi.kylmaluoma@osao.fi

    • työvoima- ja täydennyskoulutus, henkilöstökoulutus, oppisopimuskoulutus, ammatillinen lisäkoulutus

 

  • Susanna Tervonen, koulutuspäällikkö
    p. 050 516 9158, susanna.tervonen@osao.fi

    • rakennusala, sähköala ja rakennusrestaurointi, pintakäsittely- ja sisustusala

 

  • Marko Hyyryläinen, koulutuspäällikkö
    p. 050 322 5595, marko.hyyrylainen@osao.fi

    • autoala, maarakennusala

 

  • Hannu Heikkinen, koulutuspäällikkö
    p. 050 317 5045, hannu.heikkinen@osao.fi

    • ravintola- ja cateringala, tekstiili- ja muotiala

Liiketoiminta, matkailuala, tieto- ja viestintätekniikka, ravintola- ja cateringala, elintarvikeala

  • Jaana Hilli, koulutuspäällikkö
    p. 050 516 9166, jaana.hilli@osao.fi

    • työvoima- ja täydennyskoulutukset, henkilöstökoulutus, oppisopimuskoulutus, matkailuala

 

  • Tiina Karvonen, koulutuspäällikkö
    p. 050 462 4720,  tiina.karvonen@osao.fi

    • tieto- ja viestintätekniikka, englanninkielinen liiketoiminta

 

  • Pirkko-Liisa Isoaho, koulutuspäällikkö
    p. 050 462 4719, pirkko-liisa.isoaho@osao.fi

    • liiketoiminta

 

  • Esa Koppelo, koulutuspäällikkö
    p. 050 341 0625, esa.koppelo@osao.fi

    • ravintola –ja cateringala, elintarvikeala

Elektroniikka ja ICT, kone- ja metalli, kiinteistönhoito, kunnossapito, laboratorioala, maanmittaus, media-ala, prosessi- ja kemiantekniikka, puhdistusala, puuala, sähkö- ja automaatioala, talotekniikka, tekniikan alan työnjohto ja tuotekehitystyö

  • Leena Isotalo, koulutuspäällikkö
    p. 050 3459324, leena.isotalo@osao.fi

    • ammatillinen lisäkoulutus, henkilöstökoulutus

 

  • Martti Hautamäki, koulutuspäällikkö
    p. 044 7037708, martti.hautamaki@osao.fi

    • työvoimakoulutus

 

  • Juha Aliranta, koulutuspäällikkö
    p. 050 590 9680,  juha.aliranta@osao.fi

    • oppisopimuskoulutus

Logistiikka- ja kuljetusala, varastoala, ravintola- ja cateringala, turvallisuusala, puutarha-ala, tekninen suunnittelu ja lentoasemahuoltajat

  • Anu Ahola, koulutuspäällikkö
    p. 050 433 2871, anu.ahola@osao.fi

    • oppisopimuskoulutus

 

  • Ari Tolonen, koulutuspäällikkö
    p. 040 6300462, ari.tolonen@osao.fi

    • muu koulutus

Sosiaali- ja terveysala, liikunta-ala, kasvatus- ja ohjausala, hius- ja kauneudenhoitoala

  • Marja Veikkola, koulutuspäällikkö
    p. 050 0776065, marja.veikkola@osao.fi

Maatalous- ja metsäala, auto-ala, ravintola- ja cateringala

  • Anna-Maija Lawson, koulutuspäällikkö
    p. 050 317 4674, anna-maija.lawson@osao.fi

Saha-ala, sosiaali- ja terveysala, sähköala, liiketoiminta

  • Kaisu Möttönen, opintopäällikkö
    p. 050 573 2584, kaisu.mottonen@osao.fi

 

  • Keijo Kaukko, yksikönjohtaja
    p. 050 577 6425, keijo.kaukko@osao.fi

Metsäkoneenkuljettajat ja kaivosala

  • Osmo Pyykkönen, koulutuspäällikkö
    p. 040 517 7510, osmo.pyykkonen@osao.fi

 

  • Jouko Karjalainen, yksikönjohtaja
    p. 040 536 3988, jouko.k.karjalainen@osao.fi