Valmistuneet opiskelijat

Julkaisemme nettisivuillamme niiden OSAOsta valmistuneiden nimet, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisuun. Alla olevista listoista pääset katsomaan valmistuneiden nimet.

Haukiputaan yksikkö

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja:

Kurtti Konsta, Taipaleenmäki Jere, Turtinen Lilli

Autoalan perustutkinto, automaalari:

Vääräkangas Heidi, Vääräniemi Urho

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki:

Mitso Vasileios, Tuiskula Jemina

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija:

Moilanen Milla

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani:

Nylander Hanna, Ämmänpää Anni

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari:

Aalto Lauri, Heiskanen Kim, Häikiö Niina, Laakkonen Teija, Laurila Janne, Rauman Maija, Tauriainen Anniina

Rakennusalan perustutkinto, maarakennuskoneenkuljettaja:

Holopainen Riku

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja:

Alatalo Kalle, Haverinen Oula, Leskelä Eetu, Partanen Nikke, Turtinen Teemu, Tölli Tommi

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, sähköasentaja:

Anttila Jouni, Sutela Miikka

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja:

Karvinen Sakari, Korttilalli Oskari, Lassila Petteri, Mourujärvi Miikka, Ranta Saku, Savolainen Jaakko, Seppänen Aleksi, Yliniemi Juuso

Tekstiili- ja muotialan perustutkinto, mittatilausompelija:

Rundgren Reija

Kaukovainion yksikkö, palvelut

Elintarvikealan perustutkinto, elintarvikkeiden valmistaja:

Apila Anna, Kerola Tomi, Nikula Eveliina, Vaarala Miia

Elintarvikealan perustutkinto, leipuri-kondiittori:

Heikkilä Kirsi, Kärkkäinen Julia, Neuvonen Anna-Mari, Tauriainen Neva, Tràn Tuija

Elintarvikealan perustutkinto, lihatuotteiden valmistaja:

Aalto Inka, Höglund Sini, Iskulehto Mikko, Sipilä Veera

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki:

Alaperä Ella, Heikkilä Teemu, Heinonen Pinja, Hirvonen Arttu, Holappa Joonas, Impola Eemeli, Julkunen Valtteri, Multasuo Tuuli, Niinimaa Joonatan, Nurmela Laura, Perkiö Aatu, Polvi Valtteri, Pöyskö Linnea, Repo Marko, Rocham Yen, Siu Le, Wikman Miia

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi:

Abdi Hasan, Anetjärvi Noora, Byman Jasmin, Haataja Janette, Hakasalo Julius, Halonen Pinja, Hasani Hekuran, Haudanlampi Tuukka, Heikkinen Arttu, Hujanen Kimi, Huynh Nam, Hälinen Ville, Härkönen Laura, Ilvesluoto Ville, Isoniemi Veera, Jaara Piia, Jokilahti Patrik, Jurvelin Aada, Karjalainen Tuomas, Kellokumpu Essi, Keto Joona, Kivioja Eevert, Kivirinta Mira, Korhonen Noora, Koskela Inka, Koskelo Klaus, Kotila Janika, Kuha Eerik, Kurkela Inka, Kvick Sakari, Käkelä Erika, Lahdenperä Teemu, Lehto Janika, Leinonen Roosa, Lepistö Sanni, Lohi Sofia, Luokkanen Janina, Lück Mikael, Lämsä Arttu, Mahosenaho Silja, Mannila Oona, Meriläinen Saaga, Mikkonen Julia, Niemelä Annukka, Niemelä Viola, Niiranen Senni, Nikkinen Hannariina, Nikula Joel, Nykänen Miili, Ojanperä Lucas, Ollikainen Elina, Paaso Mirja, Pehkonen Johanna, Pirnes Mikael, Pitsinki Veeti, Pllashniku Gresa, Posti Noora, Puhakka Tiina, Pöyskö Oona, Romppainen Mikko, Sarajärvi Aapo, Sarén Jaana, Savela Aapo, Seppänen Sanina, Similä Waltteri, Sorppanen Aleksi, Sääskilahti Riina, Tahkola Paulus, Timonen Niklas, Tokola Heidi, Tolonen Tytti, Tuomivaara Joosua, Tölli Josefiina, Tölli Matleena, Vaarala Venla, Vesala Maaria, Vuorma Emmi, Väänänen Jenni

Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi:

Heikkuri Salla, Hirvasniemi Meeri, Kallio Linnea, Le Nguyen Kim, Liimatta Miia, Rajaluoto Juulia, Soronen Anne, Sulek Jakub

Matkailualan perustutkinto, matkailupalvelujen tuottaja:

Simi Eleonoora, Väisänen Laura, Zaozerskaya Anastasiia

Matkailualan perustutkinto, vastaanottovirkailija:

Sanchez Marin Itxaso

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki:

Honkanen Petri, Juntunen Kimmo, Koskela Anna, Muinonen Iidaelina, Siirtola Henna, Sokiri Rojo, Vaittinen Alessandro

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija:

Kajaus Karoliina

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi:

Halme Samuli, Heikkinen Jari, Kallas Ott, Kesonen Juha-Pekka, Laakkonen Jesse, Laine Tomi, Latola Jussi, Laurell Riku, Partanen Sakari, Prykäri Miko, Pullola Elias, Rekilä Ilkka, Ryynänen Tommi, Salo Samuel, Sarvela Artturi, Snellman Kimi, Törmänen Matias, Urvanto Joona, Wibunsin Siriwipa, Väisänen Valtteri

Liiketoiminnan ammattitutkinto:

Angelova Nina, Demir Özgen, Haataja Miia, Haipus Anette, Hartikainen Jari, Hautamäki Heidi, Hiltunen Ida, Huhtala Susanne, Juuso Juhani, Marttila Henri, Miettinen Terhi, Minkkinen Mirka, Niinepuu Lilian, Nikula Mikko, Pitkäaho Aija, Rasinkangas Eveliina, Raudaskoski Liisa, Seppänen Kaisa, Supperi Jaana

Lähiesimiestyön ammattitutkinto:

Ylisiurua Tiina

Tieto- ja viestintätekniikan ammattitutkinto, datanomi (AT):

Korhonen Tommi

Kaukovainion yksikkö, tekniikka

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto, media-assistentti (kaksoistutkinto):

Korkala Maria

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneasentaja:

Korhonen Veikka, Moilanen Jaakko, Raesalmi Antti, Suomela Jarkko

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneistaja:

Niskasaari Jaakko

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, levyseppähitsaaja:

Kaisto Tuomas, Kantola Milla, Kyrö Joni, Lempeä Joonas, Louhelainen Jerry, Mettovaara Saku, Paaso-Rantala Niko, Pirnes Eemil, Tuomisto Sami

Laboratorioalan perustutkinto, laborantti:

Maukonen Tiina, Puoskari Marjoriitta

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, mediapalvelujen toteuttaja:

Hokki Jani, Huhta Silja

Prosessiteollisuuden perustutkinto, prosessinhoitaja:

Backman Miikka, Erkoma Riku, Heinonen Jesse, Huotari Roni, Kemppainen Tatu, Korkala Joakim, Veijola Riku

Puualan perustutkinto, puuseppä:

Kallio Aino

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja:

Lehto Janne, Meriläinen Jani, Salonpää Tuukka, Toppinen Wilhelmi

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, automaatioasentaja:

Hatula Antton, Heikkinen Jussi, Karinkanta Iivo, Laitala Valtteri, Leinonen Johannes, Luukkonen Kalle, Pääkkönen Tuukka

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja:

Anwari Omid, Björklund Niklas, Goman Patrik, Haapaniemi Samu, Inkala Simo, Järvitalo Eetu, Karhumaa Petri, Konttila Elias, Korkiakoski Veli-Matti, Krigsholm Joni, Lakkapää Markus, Lapinkangas Severi, Laurila Touko, Manninen Joonas, Mehtälä Jere, Moilanen Alvar, Niemi Ville, Nurmenniemi Santeri, Pekonmäki Jerome, Rajanen Jesse, Saarijärvi Mikael, Tuomela Sampo, Viljamaa Iikka, Vähäsöyrinki Eetu

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja:

Gustafsson Frans, Jaakola Jaakko, Kesti Saku, Lapinoja Jere, Raappana Janne, Rytivaara Lauri, Tuomela Topias, Vakkilainen Timi

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, elektroniikka-asentaja:

Kyösti Leevi

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja:

Hyvälä Tomi, Riikola Janne, Salmela Jaakko

 

Kempeleen-Limingan yksikkö, Kempeleen toimipiste

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki:

Karvo Kristiina, Koivula Miska, Manninen Arttu, Ylioja Aleksi

Logistiikan perustutkinto, autonkuljettaja:

Illikainen Sakari, Isokangas Aaron, Järvelä Eetu, Karsikas Miika, Kärkkäinen Miika

Logistiikan perustutkinto, linja-autonkuljettaja:

Kesonen Mauri, Leskelä Harri

Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja:

Kiiveri Janne, Saukko Kati

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja:

Adler Sami, Autio Atte, Heikkinen Teemu, Järvenpää Saku, Kadenius Mikko, Kahelin Samu, Kärkkäinen Minja, Laaninen Valtteri, Lammela Antti, Laurikkala Roope, Leinonen Mikko, Loponen Matti, Loukkola Niko, Länkinen Niko, Malinen Alexandra, Moilanen Päivi, Moilanen Roope, Mäkelä Julia, Mäntykenttä Jenni, Niemi-Korpi Jaakko, Niskanen Jari, Oljakka Verner, Peteri Timo, Pietilä Benjam, Pilto Harri, Pitkälä Lari, Rahimi Morteza, Ronkainen Jere, Savilaakso Joni, Sippala Niklas, Takkula Niklas, Tuikkala Elmeri, Tölli Oskari, Viinikka Iikka

Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri:

Salo Titta, Tölli Salla

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki:

Laurila Oskari

Floristin ammattitutkinto:

Ilvesluoto Anni

Puutarha-alan erikoisammattitutkinto, floristimestari:

Lapinoja Teppo

Kempeleen-Limingan yksikkö, Limingan toimipiste

Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja:

Al-Nazary Albert, Ervasti Atte, Halonen Aleksi, Hietala Juhana, Hiltunen Julianna, Hintsala William, Ilmarinen Joona, Kangas Arttu, Kokkonen Tuomas, Kärkkäinen Roope, Laihola Noomi, Leipälä Saija, Mielonen Oona, Nikunen Juho, Parkkinen Eemil, Parkkinen Silja, Pihlaja Aleksi, Savilaakso Timo, Siuruainen Elias, Takarautio Nina, Tapaninaho Johannes, Tapaninaho Matias, Tauriainen Riikka, Tervo Linnea, Tiirola Mirjam, Toropainen Juuso, Tölli Eelis, Vesa Julia, Väisänen Henri, Väyrynen Markus

Kontinkankaan yksikkö

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, kampaaja:

Honkanen Emmi, Kaikkonen Anu, Mäkelä Laura, Palovaara Essi, Pikkarainen Jenni, Sirviö Paula, Suomela Duygu

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja:

Härö Monica, Jalopaasi Janette, Juntunen Anni, Nousiainen Sara, Räihä Milena, Träskelin Santeri

Kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetologi:

Huovinen Eerika, Juola Neea, Paakkola Meri, Ronkainen Sara, Saarela Pinja, Taskila Iida, Väisänen Enni

Lääkealan perustutkinto, lääketeknikko:

Lasanen Laura, Rajala Jaana, Rakel Anastasia, Rauf Abdulrazak Shvan, Särkiaho Sini

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja:

Haikara Merituulia, Hanhisuanto Janika, Heikkinen Emilia, Hekkala Roosa, Hirsso Timo, Huotari Hannes, Höglund Kia, Jurmu Silja, Juutinen Eveliina, Kaarre Nea, Karinkanta Jenniina, Kemppainen Sylvia, Keränen Iita, Keski-Korpi Elisa, Koivukangas Lilja-Mari, Kokko Ronja, Kämäräinen Linda, Laivamaa Kosti, Laurila Marianne, Longi Vilma, Nissinen Raakel, Nurmela Henna, Ovaskainen Milla, Paasimaa Aino, Pietilä Jenna, Rahimi Mostafa, Ronkainen Milla, Saari Niko, Saarinen Jenna, Salokorpi Kamilla, Sarajärvi Jenni, Schroderus Sofia, Siermala Nella, Siira Iikka, Sipola Jaakko, Ståhlberg Mona, Sutela Aada, Vihelä Ella, Väyrynen Emilia, Yamakawa Akane, Zakole Gulistan

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja (kaksoistutkinto):

Kurtti Iida-Sofia, Kytökangas Anette, Mastola Marie, Männikkö Jenna, Näsänen Sanna, Peltokorpi Elina, Pulkkinen Linnea, Savela Vilma

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, perustason ensihoitaja:

Holmi Neea, Impiö Sylvi, Keränen Miia, Koivuvaara Julia, Kokkonen Eeva-Leea, Kärkkäinen Noora, Littow Erika, Loukusa Essi, Peteri Eliisa, Pirttijärvi Anni, Riekki Helmi, Riekki Sofia, Similä Alina, Soudunsaari Kiia, Vasama Lauri, Venhola Riina, Vähäsöyrinki Alina

Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto, koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja:

Kainulainen Anu, Kynsilehto Iida, Lepistö Sonja

Muhoksen yksikkö

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja:

Pirkola Konsta

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki:

Keränen Milla, Lindström Veeti

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja:

Hiltunen Henni, Kastelli Jasmin, Loponen Sofia, Määttä Selina, Viinikanoja Henna, Vuoppola Maarit

Maatalousalan perustutkinto, maaseutuyrittäjä:

Jurmu Joonas, Väätäjä Oskari

Metsäalan perustutkinto, metsäkoneenkuljettaja:

Kangas Lari, Manninen Juho, Mantila Sakari, Pihkakoski Joonatan, Rahikkala Leevi, Runtti Joona, Seppänen Vili, Väisänen Jouni

Pudasjärven yksikkö

Hevostalouden perustutkinto, hevostenhoitaja:

Ylijääskö Paula

Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi:

Heikkilä Juho, Kesäniemi Sara, Soikkeli Siiri

Matkailualan perustutkinto, matkailupalvelujen tuottaja:

Haaga Samuli, Hilpinen Jere

Prosessiteollisuuden perustutkinto, prosessinhoitaja:

Huotari Nuutti, Kamppila Julia

Puuteollisuuden perustutkinto, sahaprosessinhoitaja:

Riekki Asko

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja:

Kozlova Viktoria, Petäjäjärvi Joona, Ylikerälä Tiia

 

Taivalkosken yksikkö

Kaivosalan perustutkinto, kaivosmies:

Ervasti Aleksi, Kukkohovi Johannes, Lauri Iivari, Soronen Aleksi, Turpeinen Helge

Metsäalan perustutkinto, metsäkoneenkuljettaja:

Korteslahti Tuomas, Niemelä Tuomas, Pesiö Eemeli, Putaala Perttu, Riepula Antti, Syrjälä Ville, Turpeinen Tuukka, Tyni Eelis, Vanhanen Olli

Rakennusalan perustutkinto, maarakennuskoneenkuljettaja:

Haverinen Ville, Juurikka Antti, Marttila-Tornio Topias, Niemelä Ville, Nylander Andreas, Parviainen Petteri, Ranua Eetu

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja:

Lämsä Katri, Nuortio Anni

Haukiputaan yksikkö

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja:

Heikkinen Kimi, Laaksolinna Aleksi, Mäki-Penttilä Ville

Autoalan perustutkinto, autokorinkorjaaja:

Hautakangas Mirja

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki:

Heimonen Emilia, Lempinen Ella, Pakanen Alexander

Rakennusalan perustutkinto, maarakennuskoneenkuljettaja:

Luokkanen Ilkka

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja:

Kyllönen Jori

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki:

Kokko Henna

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, sähköasentaja:

Kontio Janne

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja:

Halonen Milla, Kaijansaari Emma, Kakarinen Veikko, Keränen Jussi-Pekka, Keränen Rasmus, Kuusela Ville, Leinonen Sakarias, Pitsinki Arttu, Seppänen Jere, Siurua Santeri, Taavitsainen Aleksi, Törmälä Ville

Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto, vaatetusompelija:

Mikkonen Arttu

 

Kaukovainion yksikkö, palvelut

Elintarvikealan perustutkinto, elintarvikkeiden valmistaja:

Alho Wilma, Laurila Jennina, Luokkanen Annie, Lämsä Paula, Mertaniemi Monika

Elintarvikealan perustutkinto, leipuri-kondiittori:

Koski Juuli, Pakanen Kaisu, Ryynänen Elisa

Elintarvikealan perustutkinto, lihatuotteiden valmistaja:

Kalliorinne-Misbah Sarita

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki:

Multasuo Meeri

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi:

Ahokumpu Jenna, Alakärppä Eemil, Alanen Mikael, Anttila Nelly, Hantula Leevi, Kaisto Matilda. Kantola Riina, Karppinen Anttu, Karvola Markus, Kilpeläinen Nea, Kivioja Fanni, Korpela Emilia, Kyllönen Piita, Luokkanen Patrik, Luukkonen Aaro, Meriläinen Roope, Mutanen Anniliina, Niskanen Joel, Nopanen Carita, Pehkonen Elina, Pirkola Hanna, Rautio Pekka, Ruotsalainen Anssi, Saarikoski Vili, Salmela Kasperi, Sulkala Veronika, Säkkinen Anna, Taskila Juho, Turves Tuula, Vähäsöyrinki Huugo, Vänttilä Sebastian

Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi:

Hotti Taru, Husein Jabar

Matkailualan perustutkinto matkailupalvelujen tuottaja:

Kinnunen Laura, Noor Ella

Matkailualan perustutkinto, vastaanottovirkailija:

Karppinen Meeri

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki:

Kukkula Mirriam

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija:

Koski Maria

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi:

Liius Petri

Isännöinnin ammattitutkinto:

Kustula Matti

Liiketoiminnan ammattitutkinto:

Ahvensalmi Heidi, Haataja Anu, Heikkinen Sari, Hilli Tanja, Honkonen Nina, Iivari Sari, Immonen Marjo, Impiö Satu, Laurila Sanna, Minkkinen Sanna, Rieskaniemi Henna

Lähiesimiestyön ammattitutkinto:

Ovaska Henna, Rantala Marika

 

Kaukovainion yksikkö, tekniikka

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja:

Jokimäki Julius, Laurila Santeri, Tonteri Matti, Viitanen Santeri

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto koneistaja:

Luhta Miikka, Moilanen Marjo

Prosessiteollisuuden perustutkinto, prosessinhoitaja:

Honkanen Niina, Kuha Matias

Puualan perustutkinto, puuseppä:

Saari Matias

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja:

Eriksson Markus, Hannila Aleksi, Klaavo Benjami, Kreivi Viljami, Lakkapää Kasper, Metsäntaus Veikko, Nurmela Matias, Saarinen Niko

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, automaatioasentaja:

Fält Hanna, Haapaniemi Topi, Juopperi Elias, Oilinki Juuso

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja:

Aho Jesse, Antila Matias, Heikkinen Perttu, Kakko Juho, Martinkauppi Juho-Olli, Pitkänen Johannes, Suorsa Roni, Tihinen Ville, Uusi-Illikainen Waltter

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja:

Haara Ville, Hagren Teemu, Hanhela Eemil, Kakko Teemu, Lukka Veikko, Mattlar Mikko, Mikkola Nicholas, Männikkö Eeli, Määttä Mikko, Niemi Iikka, Suomela Eetu, Ukkola Joni, Vola Mika

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja:

Ikonen Tony, Paasi Juho

 

Kempeleen-Limingan yksikkö, Kempeleen toimipiste

Logistiikan perustutkinto, autonkuljettaja:

Putnoki Leonardo, Väinämö Jere

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja:

Autio Juho, Kairamo Roope, Lepistö Valtteri, Määttä Juuso, Paakkari Tarja, Päivärinta Joona, Rasila Eemeli, Sirkiä Sampo, Vepsä Juho-Antti, Willman Aaro

Puutarha-alan perustutkinto, puutarhurI:

Mustanoja Niina

 

Kempeleen-Limingan yksikkö, Limingan toimipiste

Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja:

Kyngäs Joni

Turvallisuusvalvojan erikoisammattitutkinto:

Heikkinen Ville

 

Kontinkankaan yksikkö

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, kampaaja:

Sirviö Paula

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja:

Matero Petra, Pelkonen Veera, Pienipaavola Inka

Kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetologi:

Aalto Oona, Keränen Suvi, Polo Vilma, Saukko Inka

Lääkealan perustutkinto, lääketeknikko:

Kivioja Riikka

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja:

Ahmadi Lida, Alakärppä Minna, Broström Inga, Eskola Ella-Mari, Estama Johanna, Häkkilä Kimi, Hämäläinen Hilda, Iivarinen Inga, Impola Sofia, Jäppinen Minna, Kallio Iida, Kantola Sari, Karhumaa Karita, Karjalainen Inka, Kauppila Salla, Kinnunen Venla, Kiviniemi Reetta, Kluukeri Riina, Koivisto Fanny, Korkiakoski Eini, Kukkohovi Maria, Kurtti Varpu Maaria, Laihiainen Marita, Laurila Iida, Lehtinen Meri, Leskelä Petra, Lönnqvist Arttu, Nikkinen Fanni, Pikkarainen Laura, Pyhälä Anu, Rahlan Hang, Rautiainen Sini, Rytilä Annika, Salmi Benjami, Simuna Janette, Sipilä Mira, Tapani Zhejia, Tiikkoja Maria, Tolonen Miia, Wiik Jenni, Väisänen Virpi, Vänttilä Arja, Ylipahkala Kati

Hieronnan ammattitutkinto:

Enqvist Riikka, Lumpus Pirjo, Rautiainen Kirsi

Hieronnan erikoisammattitutkinto, urheiluhieroja (EAT):

Muona Ninni

Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto, koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja:

Ylisaari Ilse-Elina

Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto, perhepäivähoitaja:

Heikkilä Minna, Kekkonen Mira

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto:

Mandal Nisha

Liikunnan ammattitutkinto:

Haapala Marja, Pulkkinen Tiia

Liikunnan ja valmennuksen ammattitutkinto, liikuntaneuvoja:

Allegren-Syrjä Leif, Kaisto Satu, Kova Anne, Kurkela Venla, Laurila Tiia, Mäki Niina, Mällinen Timo, Pelkonen Johanna, Piltonen Emilia

Mielenterveys- ja päihdetyön erikoisammattitutkinto:

Kellokumpu Tero

 

Muhoksen yksikkö

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki:

Arminen Jenna

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja:

Heinola Henna

Maatalousalan perustutkinto, maaseutuyrittäjä:

Kinnunen Eetu

Metsäalan perustutkinto, metsäkoneenkuljettaja:

Lesonen Timi, Manninen Arsi, Partanen Timo

 

Pudasjärven yksikkö

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja:

Pigg Tommi

 

Taivalkosken yksikkö

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja:

Lämsä Merituuli

Haukiputaan yksikkö

 

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja:

Heikkala Sami, Lumijärvi Hans, Väisänen Tomi, Ylimäki Taavi

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari:

Hertteli Henna, Ämmänpää Siiri

Rakennusalan perustutkinto, maarakennuskoneenkuljettaja:

Ikonen Juho, Pinoniemi Kai, Törmänen Olli

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja:

Haapalahti Tuomas, Kyamyarya Mark

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto tarjoilija:

Lakso Jenni

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, sähköasentaja:

Eskelinen Kalle, Virkkunen Mari

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja:

Leppänen Joonas, Seppänen Leevi

Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto, vaatetusompelija:

Kangasniemi Jesse, Pitkänen Tiina

 

Kaukovainion yksikkö, palvelut

 

Elintarvikealan perustutkinto, leipuri-kondiittori:

Impiö Essi, Patanen Joanna, Sieppo Suvi

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki:

Annala Lari

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi:

Heinikoski Juuso, Hyry Jenni, Junnila Ida, Kaarivaara Jasmiina, Karppinen Neea, Kyllönen Maija, Lintulahti Roosa, Maaninka Paulus, Mäntyniemi Juho, Ohtamaa Eerika, Oinas-Kukkonen Joel, Poukkula Antti-Jussi, Räihä Atte, Suni Juho

Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi:

Johansson Henri, Karhula Tommi, Toppinen Ilkka

Matkailualan perustutkinto matkailupalvelujen tuottaja:

Luttinen Hanna

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki:

Saari Iina

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi:

Kivisilta Matti

Isännöinnin ammattitutkinto:

Hämälä Kari, Kaipainen Otto, Takaluoma Heidi

Liiketoiminnan ammattitutkinto:

Korkiakoski Piia

 

Kaukovainion yksikkö, tekniikka

 

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto koneistaja:

Pohjanvälke Jukka

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, levyseppähitsaaja:

Hartikainen Lauri, Holappa Juho, Mäkeläinen Jesse, Vakkilainen Ville

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja:

Alanko Arttu, Lahtinen Juha, Laukkanen Teemu, Leskelä Jere, Leskelä Jesse, Mettovaara Elias, Pähtilä Jonathan, Tapio Nicklas, Tihinen Viljami

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja:

Azmi Helenius Amar

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja:

Niemelä Elia, Puoskari Tuomas, Takkinen Mikko

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja:

Moilanen Samu

 

Kempeleen-Limingan yksikkö, Kempeleen toimipiste

 

Logistiikan perustutkinto, autonkuljettaja:

Antintupa Susanna, Höyhtyä Joonatan

Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja:

Kallioranta Petrus

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja:

Hankala Joni, Isokoski Hannes, Kaikkonen Janita, Kylmäluoma Tommi, Leinonen Kalle, Väänänen Tomi

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki:

Maijala Terhi, Nyman Juha

 

Kempeleen-Limingan yksikkö, Limingan toimipiste

 

Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja:

Haataja Kaija, Kivelä Jesse

 

Kontinkankaan yksikkö

 

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja:

Saarijärvi Tuulia, Uusi-Maahi Enni

Kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetologi:

Taskila Iida

Lääkealan perustutkinto, lääketeknikko:

Al-Rubaye Zahra, Kuivala Anne, Laitila Laura

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja:

Hietala Nea, Iljana Hanna, Lihavainen Zuselane, Niemelä Piia, Orava Silja, Siekkinen Maria, Säynäjäaho Sonja, Tuohimaa Lyydia, Viitanen Tiia, Väisänen Veera

Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto, koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja:

Louhela Riitta

Liikunnan ja valmennuksen ammattitutkinto, liikuntaneuvoja:

Kokko Raili, Rasinkangas Antti

Mielenterveys- ja päihdetyön erikoisammattitutkinto:

Aho Kirsi, Hilli Vesa

 

Muhoksen yksikkö

 

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja:

Heikkinen Hanna, Karhumaa Joonas

Maatalousalan perustutkinto, maaseutuyrittäjä:

Pätsi Juhana

Metsäalan perustutkinto, metsäkoneenkuljettaja:

Jaurakkajärvi Esko, Matero Samuli, Mulari Kalle

 

Pudasjärven yksikkö

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja:

Inkilä Katariina, Nurmela Janika, Virkkunen Roosa

Haukiputaan yksikkö

 

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja:

Sorvoja Miika, Väisänen Tomi

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani:

Huurre Kreetta

Rakennusalan perustutkinto, maarakennuskoneenkuljettaja:

Järvelin Linnea, Kallio Tatu, Keränen Teemu, Kukkola Oskari, Mertaniemi Veeti, Ollikainen Topi, Roininen Miska, Säkkinen Eetu, Säkkinen Olli, Törmälehto Joonas, Vuoti Patrik

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja:

Hirvasniemi Miika, Lehtola Tomi

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, sähköasentaja:

Juutinen Saku, Kuivamäki Markus, Soudunsaari Olli

 

 

Kaukovainion yksikkö, palvelut

 

Elintarvikealan perustutkinto, leipuri-kondiittori:

Saarijärvi Heidi

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki:

Jurvelin Nicolas, Kaisto Oona

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi:

Karhula Jasper, Ojakangas Pauliina, Pihlajaniemi Emma, Poukkula Topias

Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi:

Kerttula Laura, Vestman Kerttu

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi:

Hahto Aatu, Kauppi Lenni

Isännöinnin ammattitutkinto:

Jokela Miia, Pasanen Ari

Liiketoiminnan ammattitutkinto:

Juntunen Teija, Leinonen Jenna

Markkinointiviestinnän ammattitutkinto:

Fält Taina, Manninen Sanna, Määttä Ansku

 

Kaukovainion yksikkö, tekniikka

 

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja:

Mustonen Jesse

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, kiinteistönhoitaja:

Larinen Jami

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja:

Laitinen Leevi, Lampi Jere, Majava Mikael, Mikkola Eeli, Simonen Janne

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja:

Kaleva Allan, Matero Antti, Saari Jerry

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, elektroniikka-asentaja:

Lepistö Juuso, Veteläinen Antti

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja:

Grönroos Thomas, Hietanen Onni, Yritys Ville-Valtteri

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, laitoshuoltaja:

Heikkinen Tiia

 

Kempeleen-Limingan yksikkö, Kempeleen toimipiste

 

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki:

Pehkonen Carita

Logistiikan perustutkinto, autonkuljettaja:

Kangas Karri, Kolehmainen Janne

Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja:

Karjalainen Laura, Kumpulainen Jerry, Lakso Aaro

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja:

Mehtälä Nina, Palojärvi Joonas, Pennanen Sasu-Rasmus, Piippo Jaakko, Pursiainen Leevi, Salo Toni, Taivalkoski Saara, Tuohino Pauli

 

Kempeleen-Limingan yksikkö, Limingan toimipiste

 

Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja:

Liuski Emilia, Näppä Laura, Rehu Eerika

 

Kontinkankaan yksikkö

 

Lääkealan perustutkinto, lääketeknikko:

Koppelo Aleksiina

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja:

Aulakoski Josefiina, Brunni Emmi, Eilola Milja, Erkkilä Essi, Fingerroos Saara, Greus Janne, Hallamaa Inka, Hyrkäs Emma, Keski-Filppula Pauli, Koistinen Laura, Korhonen Heidi, Kummala Mira, Kutila Kalle, Kyngäs Jenni, Leskelä Saaga, Letoschneva Svetlana, Lota-Nyman Cristine, Luiro Johanna, Mattila Annika, Mattila Julia, Mällinen Elina, Niemelä Veera, Pennanen Saara-Liina, Pulkkinen Amanda, Rahkola Hanna, Rajala Viivi, Ruuskanen Jutta-Riina, Saukko Katariina, Savilaakso Silja, Sorvari Aada, Takanen Kazuko, Taskila Jenni, Teppola Jemina, Tölli Anniina, Ulmanen Riitta, Untinen Anniina, Ylitepsa Tiina

Liikunnan ammattitutkinto:

Pohjanen Sanna

 

Muhoksen yksikkö

 

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja:

Kummala Minna

 

Pudasjärven yksikkö

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja:

Manninen Maarit

Haukiputaan yksikkö

 

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja:

Lähteenmäki Antti, Moilanen Eetu, Puolakanaho Vikke, Tanskanen Atte

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija:

Lämsä Riina

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari:

Partala Janika

Rakennusalan perustutkinto, maarakennuskoneenkuljettaja:

Isoaho Kalle

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja:

Kynkäänniemi Atte, Leinonen Tomi 

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, sähköasentaja:

Aljebur Msaed, Heikkilä Toni

  

Kaukovainion yksikkö, palvelut

 

Elintarvikealan perustutkinto, leipuri-kondiittori:

Mutanen Iikka

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija:

Kukkonen Joni

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi:

Kälkäjä Eetu, Raappana Ella

Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi:

Karhu Anna, Tavasti Merja

Matkailualan perustutkinto, matkailupalvelujen tuottaja:

Flejszar Natalia, Fält Ella, Nikkilä Kari

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto datanomi:

Palosaari Timo, Siltala Niklas

Isännöinnin ammattitutkinto:

Koukkari Heidi 

Markkinointiviestinnän ammattitutkinto:

Arnberg Niina, Haapapuro Milka, Hourula Hanna, Mursu Roosa, Ronkainen Tuulia, Siika-aho Miia

  

Kaukovainion yksikkö, tekniikka

 

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja:

Honkanen Kalle, Österlund Justus

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani:

Luonuansuu Timo, Puotiniemi Johannes

Laboratorioalan perustutkinto, laborantti:

Kyyriäinen Tommi

Prosessiteollisuuden perustutkinto, prosessinhoitaja:

Karsikas Tommi

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja:

Kallunki Juho, Koponen Jeremias, Vuolunparras Kalle

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja:

Laukka Aleksi, Tanninen Kimi, Tyni Sami, Viitajylhä Mika

 

Kempeleen-Limingan yksikkö, Kempeleen toimipiste

 

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja:

Ikola Heidi, Kokko Jaakko, Kujanpää Juho

 

Kontinkankaan yksikkö

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja:

Alasalmi Minna, Alatervo Miia, Hirvasniemi Salla, Kantola Piritta, Karhu Jonna, Kehusmaa Emilia, Mustonen Anni-Sofia, Rautio Sanna, Tihinen Daisy, Vengasaho Linnea

Välinehuoltoalan perustutkinto, välinehuoltaja:

Pellinen Zhanna, Räihä Vilma, Tyni Sirpa

Hieronnan erikoisammattitutkinto, urheiluhieroja (EAT):

Pohjanen Jenni

Jalkojenhoidon ammattitutkinto:

Haapala Mari, Loukkola Anu, Säily Marjut, Tero Jenna

  

Muhoksen yksikkö

 

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja:

Hirvasniemi Iida

 

Pudasjärven yksikkö

Hevostalouden perustutkinto, ratsastuksenohjaaja:

Järvenpää Saaga, Leppänen Nea

Prosessiteollisuuden perustutkinto, prosessinhoitaja:

Manninen Justiina

Haukiputaan yksikkö

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja:

Luukkonen Niklas

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari:

Jussila Topias

Rakennusalan perustutkinto, maarakennuskoneenkuljettaja:

Paso Teemu

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja:

Gruo Santial, Jaara Aleksi, Junttila Niko, Seppänen Kalle, Virta Jimi

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja:

Ylifrantti Jere

 

Kaukovainion yksikkö, palvelut

Elintarvikealan perustutkinto, elintarvikkeiden valmistaja:

Vo Thi Thuy

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki:

Leskinen Reetta

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija:

Mäkelä Peppiina

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi:

Akbari Ehsan, Hintsala Aappo, Hintsala Eeli, Korhonen Jere, Paasovaara Patrick, Timlin Linnea

Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi:

Hosionaho Iiro, Kosamo Mira, Kuha Mirja, Sulkala Emilia, Viitasalo Jarkko

Matkailualan perustutkinto, matkailupalvelujen tuottaja:

Karnaattu Jenni, Kauppinen Jenna, Salmela Carolina

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki:

Mauno Emilia, Meriläinen Tommi

Isännöinnin ammattitutkinto:

Kolehmainen Anri

Liiketoiminnan ammattitutkinto:

Jurvakainen Jonna, Kankaala Jenna

Markkinointiviestinnän ammattitutkinto:

Heikkinen Petra, Herva Henna

Tieto- ja viestintätekniikan ammattitutkinto, datanomi (AT):

Ylitalo Maarit

 

Kaukovainion yksikkö, tekniikka

Media-alan perustutkinto, mediapalvelujen toteuttaja:

Tiitto Laura

Prosessiteollisuuden perustutkinto, prosessinhoitaja:

Oikarinen Sami

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja:

Kaikkonen Mikael, Tuohimaa Niklas

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja:

Päkkilä Anton

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, elektroniikka-asentaja:

Kela Lauri

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, hyvinvointiteknologia-asentaja:

Miettinen Esa

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja:

Keränen Robertto

 

Kempeleen-Limingan yksikkö, Kempeleen toimipiste

 

Logistiikan perustutkinto, autonkuljettaja:

Nurro Jari, Pietilä Santeri

Logistiikan perustutkinto, linja-autonkuljettaja:

Kantola Johanna

Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja:

Kangas Antti, Ruuskanen Petri

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja:

Alatalo Aleksi, Haverinen Joona, Lassheikki Eelis, Leinonen Harri, Nisula Eemeli, Piri Antti

Puutarha-alan perustutkinto, puutarhuri:

Appelgrén Noora, Jurmu Veera, Konu Jaana, Korvela Päivi, Niemelä Seija, Prokkola Reetta, Ravela Vaatu, Taipaleenmäki Tarja, Tiikkaja Salla, Vehkalahti Päivi

Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri:

Pirttijärvi Viivi, Riikola Salla-Kaisa, Simulainen Janette

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki:

Seppänen Paula

Suunnitteluassistentin ammattitutkinto:

Kerttula Henna

Kempeleen-Limingan yksikkö, Limingan toimipiste

Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja:

Antinmäki Lilli, Hongisto Iiro, Kumpulainen Fanny, Siltakoski Jami, Tervola Pekka, Valkama Tuomo

Turvallisuusvalvojan erikoisammattitutkinto:

Heikkilä Kai, Moilanen Joni, Pöykkö Jorma, Turunen Petri

 

Kontinkankaan yksikkö

Lääkealan perustutkinto, lääketeknikko:

Hanhivaara Emilia, Loponen Taru, Pulju Ulla-Maija

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja:

Alatalo Roosa, Hakala Aki-Petteri, Heikkilä Sarita, Hiltunen Anu, Huotari Juha, Huurinainen Johanna, Isopahkala Saana, Juola Ella, Kolkka Elina, Korhonen Heidi, Leinonen Liisa, Linnaluoto Laura, Männynsalo Marjut, Mäntykenttä Maritta, Nissinen Matilda, Nurkkala Ulla, Paakkola Essi, Pllashniku Shqipe, Puro Ampon, Raappana Katja, Satta Tuulia, Saviniemi Tuula, Takalo Pirita, Tikkanen Marja, Tuovila Marko

Hieronnan ammattitutkinto:

Anttila Tiina Ervasti Anniina Heikkinen Katja, Hurtig Laura, Kalaja Ari, Kemola Toni, Kurtakko Helena, Lepistö Juhana, Paaso Jukka, Paldaslahti Aino, Puolakanaho Mauri, Salomaa Johanna, Tuomainen Siru, Uusitalo Tapio, Viuhkola Jari

Jalkojenhoidon ammattitutkinto:

Hakio Sari, Kujala Meeri, Posio Marja, Pyy Marika, Rantala Raija, Tervonen Anneli, Tuomiranta Tiina, Tuunanen Katja

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto:

Kehus Sisko

Liikunnan ammattitutkinto:

Rautiainen Kirsi

Muhoksen yksikkö

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja:

Karvonen Carita

Metsäalan perustutkinto, metsäkoneenkuljettaja:

Rimpeläinen Santeri

 

Pudasjärven yksikkö

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja:

Abdulhusen-J Sivi, Bergbacka Sara, Heikkilä Heidi

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja:

Heikkinen Perttu

 

Taivalkosken yksikkö

Rakennusalan perustutkinto, maarakennuskoneenkuljettaja:

Korhonen Jonna

Haukiputaan yksikkö

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja:

Klasila Patrik

Autoalan perustutkinto, varaosamyyjä:

Harjuniemi Joni, Lauronen Veera

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani:

Syrjä Jenni

Rakennusalan perustutkinto, maarakennuskoneenkuljettaja:

Luokkanen Eerik, Meriläinen Tuomas

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja:

Niemelä Aleksi, Terho Mika, Äijänen Mico

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja:

Heikkilä Arttu, Valle Veeti

 

Kaukovainion yksikkö, palvelut

Elintarvikealan perustutkinto, leipuri-kondiittori:

Niskasaari Riikka, Roininen Kati

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi:

Alapuranen Anni, Korhonen Veera, Myllykoski Anniina, Neuvonen Janne, Orpana Jere, Partanen Eino, Romppainen Patrik, Ronkainen Samu, Savolainen Aino

Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi:

Kela Maarit

Matkailualan perustutkinto, matkailupalvelujen tuottaja:

Hyrkäs Suvi-Tuulia, Nikkilä Kari

Isännöinnin ammattitutkinto:

Sipola Henri, Tolkki Mikko

Markkinointiviestinnän ammattitutkinto:

Jurvelin Annika, Luukkonen Heini

Tieto- ja viestintätekniikan ammattitutkinto, datanomi (AT):

Jokelainen Juha, Liikamaa Juho, Olkonen Kirill, Ovaskainen Olli

 

Kaukovainion yksikkö, tekniikka

Laboratorioalan perustutkinto, laborantti:

Hemmilä Riina

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja:

Simonson Stephan

 

Kempeleen-Limingan yksikkö, Kempeleen toimipiste

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja:

Hiltunen Sonja, Jäkäläniemi Jesse, Kylli Mona

Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri:

Mikkonen Mirva

 

Kempeleen-Limingan yksikkö, Limingan toimipiste

Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja:

Koivukangas Elias

Turvallisuusalan ammattitutkinto:

Karvonen Juha

Turvallisuusvalvojan erikoisammattitutkinto:

Kolehmainen Kimmo

 

Kontinkankaan yksikkö

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja:

Huotari Aino, Jokela Jasmin, Jokela Jenna, Jurva Johanna, Kaattari Pia, Kanniainen Leila, Kotikangas Kati, Lalli Tommi, Moilanen Iiris, Mällinen Noora, Nguyen Kim Sao, Partala Myo, Piispanen Matti, Rantala Marko, Räihä Nina, Salmi Veera, Sarkkinen Elina, Seluska-Torvinen Anne, Sepponen Veikko, Sippala Veronika, Tuovila Minna

Välinehuoltoalan perustutkinto, välinehuoltaja:

Korhonen Tanja, Pasanen Mari

Mielenterveys- ja päihdetyön erikoisammattitutkinto:

Moilanen Anne

 

Muhoksen yksikkö

Metsäalan perustutkinto, metsäkoneenkuljettaja:

Lassila Aatu, Ylitalo Veeti

Haukiputaan yksikkö

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari:

Vihelä Anna-Mari

Rakennusalan perustutkinto, maarakennuskoneenkuljettaja:

Karjalainen Mimosa

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja:

Lahtinen Aukusti

 

Kaukovainion yksikkö, palvelut

Elintarvikealan perustutkinto, elintarvikkeiden valmistaja:

Haverinen Roosa, Paananen Hannes

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi:

Oksman Johanna

Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi:

Pohjolainen Miika, Rugoeva Alisa

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi:

Moilanen Matti

Isännöinnin ammattitutkinto:

Fäldt Marjukka, Heino Jarkko, Kalliokoski Pasi, Karppinen Sirkka-Liisa, Lehto Vertti, Lepistö Aleksi, Pekkala Juha, Pikkuhookana Pinja

Liiketoiminnan ammattitutkinto:

Al Tahhan Al Naimi Khaled, Tyni Toni

Lähiesimiestyön ammattitutkinto:

Saarinen Anniina

Markkinointiviestinnän ammattitutkinto:

Kyrönniemi Päivi, Ollila Johanna

 

Kaukovainion yksikkö, tekniikka

Puualan perustutkinto, puuseppä:

Mikkonen Risto

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja:

Rautakoski Milja

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, hyvinvointiteknologia-asentaja:

Aikio Emil

 

Kempeleen-Limingan yksikkö, Kempeleen toimipiste

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki:

Takalo Heikki

Logistiikan perustutkinto, autonkuljettaja:

Ojala Aleksi

Logistiikan perustutkinto, linja-autonkuljettaja:

Toropainen Jani

 

Kempeleen-Limingan yksikkö, Limingan toimipiste

Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja:

Hyry Eeva-Riikka, Kallunki Marleena

Turvallisuusvalvojan erikoisammattitutkinto:

Jurvelin Heikki, Karhumaa Ville

 

Kontinkankaan yksikkö

Lääkealan perustutkinto, lääketeknikko:

Autio Anne Maarit, Koskenkorva Laura, Kämäräinen Lotta, Metsometsä Pyry

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja:

Kallio Mari, Keskisärkkä Minna, Luukkonen Janina, Meriläinen Pauliina, Mustonen Minna, Myllynen Monika, Mäkinen Tanja, Ollakka Jonna, Puolakka Piia, Päkkilä Julianna

Mielenterveys- ja päihdetyön erikoisammattitutkinto:

Skantsi-Joona Sari

 

Haukiputaan yksikkö

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari:

Pikkuhookana Emmi

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja:

Peltokangas Antton

 

Kaukovainion yksikkö, palvelut

Elintarvikealan perustutkinto, leipuri-kondiittori:

Lesonen Emilia

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi:

Kuha Maria, Romppainen Henrik

Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi:

Kraft Katja, Törmänen Päivi

Matkailualan perustutkinto matkailupalvelujen tuottaja:

Aro-Pilto Eveliina, Partanen Joni

Isännöinnin ammattitutkinto:

Heikkilä Satu, Kaijalainen Tanja, Rautiainen Immo

Liiketoiminnan ammattitutkinto:

Passoja Krista

Myynnin ammattitutkinto:

Haaranen Jarkko

 

Kaukovainion yksikkö, tekniikka

Kone- ja metallialan perustutkinto, levyseppähitsaaja:

Pellikka Petrus

Prosessiteollisuuden perustutkinto, prosessinhoitaja:

Mäkelä Krista

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja:

Lehtola Eemil, Ylitalo Ville

 

Kempeleen-Limingan yksikkö, Kempeleen toimipiste

Logistiikan perustutkinto, linja-autonkuljettaja:

Sipilä Anni, Tolonen Riku

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja:

Mattila Jonne, Raudasoja Eetu

Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri:

Alavuotunki Milla

Kempeleen-Limingan yksikkö, Limingan toimipiste

Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja:

Andersson Tia, Stenroos Sami

 

Kontinkankaan yksikkö

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja:

Ly Phuong, Penttinen Minna, Uhlgren Laura

Liikunnan ammattitutkinto:

Aura Tiina

Mielenterveys- ja päihdetyön erikoisammattitutkinto:

Käyhkö Hanna

 

Pudasjärven yksikkö

Hevostalouden perustutkinto, hevostenhoitaja:

Järveläinen Iina

 

 

 

Kaukovainion yksikkö, palvelut

Elintarvikealan perustutkinto, leipuri-kondiittori:

Mero Maiju

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi:

Heikka Niko, Huhtiniemi Terhi, Valtanen Samuli

Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi:

Kuurola Tiina

Matkailualan perustutkinto, matkailupalvelujen tuottaja:

Eskelinen Sirja, Nuorgam Anne

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi:

Jokikokko Markus

Markkinointiviestinnän ammattitutkinto:

Sankala Satu, Vesala Julia

 

Kaukovainion yksikkö, tekniikka

Media-alan perustutkinto, mediapalvelujen toteuttaja:

Murtovaara Krista

 

Kempeleen-Limingan yksikkö, Kempeleen toimipiste

Logistiikan perustutkinto, autonkuljettaja:

Charpentier Alex, Korhonen Elina

Logistiikan perustutkinto, linja-autonkuljettaja:

Kukkohovi Mika

Kempeleen-Limingan yksikkö, Limingan toimipiste

Turvallisuusvalvojan ammattitutkinto:

Hietajärvi Henri, Holopainen Miki, Huhtaniska Ari-Pekka, Huovinen Reijo, Määttä Jani, Peurasaari Tiina, Pönkkä Pauliina, Rantanen Ville, Viinikka Ville

Kontinkankaan yksikkö

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja:

Moilanen Oona

Hierojan ammattitutkinto:

Kampman Ranja

Liikunnan ammattitutkinto:

Huhtanen Raimo, Järvenpää Taru

 

Taivalkosken yksikkö

Rakennusalan perustutkinto, maarakennuskoneenkuljettaja:

Hemmilä Saku-Petteri

Kaukovainion yksikkö, palvelut

 

Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi:

Heikkilä Kaisa

 

Haukiputaan yksikkö

Autoalan perustutkinto, automaalari:

Perttu Joona

Rakennusalan perustutkinto, maarakennuskoneenkuljettaja:

Koivukangas Oskari

Auto- ja kuljetusalan työnjohdon ammattitutkinto:

Haataja Anssi

Kaukovainion yksikkö, palvelut

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi:

Kumpula Petteri

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi:

Katiska Arttu, Kontio Riku

Sihteerin ammattitutkinto:

Alikoski Pia

Kempeleen-Limingan yksikkö, Kempeleen toimipiste

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja:

Raappana Sari

Kontinkankaan yksikkö

Lääkealan perustutkinto, lääketeknikko:

Salmio Alina, Takapuro Laura

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja:

Karjalainen Viphusa, Kumpula Julia, Mäntynen Marika, Oikarinen Minna, Rantala Pia, Saarijärvi Niina, Simonson Johanna, Surovtseva Svetlana, Tolonen Katri, Viitanen Roosa

Taivalkosken yksikkö

Metsäalan perustutkinto, metsäkoneenkuljettaja:

Väisänen Jouni

Rakennusalan perustutkinto, maarakennuskoneenkuljettaja:

Lämsä Jaana